Jump to content

Oehlabch vs Hilzna


parabolis

Preporučeni Komentari

evo jedne dobre ideje, pre neki dan u nedostatku zvucnickih bananica iskopao sam u starim zalihama bakarne hilzne od 4 mm, ostale od elektricarskih poslova, reko ajd da probam da nasvajsujem na krajeve zvucnickog kabla, mrzi me da guram goli bakarni provodnik, odrvni - uguraj-zavrni, na ovih 30 i kusur stepeni nepotrebna radnja potpuno. kabel se ugura u hilznu i sve se lepo zalije lemomm....nego, da ne duljim puno u prilogi i par slika...a sto se tice zvuka, apsolutno nema razlike izmedju hilzni i oehlbach ili nakamichi zvucnickih bananica...osim cene naravno, jedna hilzna kosta citavij 2,5 rsd.....pa vi probajte....

IMG_20180606_171019.jpg

IMG_20180606_171616.jpg

IMG_20180606_171624.jpg

IMG_20180606_171629.jpg

IMG_20180606_172021.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mogu u radnju samo po pivo i cokolade . . . :mellow:

 

E a stvarno sam umro od smeha kada sam hilznovao zvucnicki kabel......mythbuster na delu !!!!!!!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako dobro vidim taj ceo kabel sa sve izolacijom je mogao uci u tu hilznu. To znaci da ima podosta tinola izmedju zice i papucice. Kako onda okarakterisati zvucni potpis hilzne ako je tinol i kod brenda i nebrenda veza za zvuk. Kad vec radite u EPS mogli ste od Vasih kolega pozajmiti papucice za krimpovanje i odgovarajucu hilznu za taj kabel pa bi mozda postojala razlika u zvuku. Sto se tice samih hilzni obavezno uzeti poljski Ergom jer najbolje nalezu na zicu i ne mogu da se svuku

papucica.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nakamiči bananice? pa to ne postoji jedino kod kineza ai tamo je nakurmici, reko bi da su i te oelbach i nak i te “obične” isti q...

otprilike i tako “zvuče”.

Impulse džaba se trudiš j objašnjavaš...  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, NIXIE said:

Na taj kabal (mislim na onaj crveno-crni sa početka priče) može da se stavi šta god hoćeš od priključaka, kilo srebra na krajevima te žice neće dati nikakve razlike u zvuku.

Al' zato kad promeni osigurač, iz kabla ima odma' da istrči ceo simfonijski orkestar i zasvira samo za njega :D

Uzgred, hilzne i jesu predviđenje za krimpovanje a ne za lemljenje. Ne znam kakvo je stanje na tržistu danas i kakav se sve bofl sada nudi, al' moram da kažem da se ne sećam da sam ikada imao problema sa njima iako sam ih godinama trošio u popriličnim količinama ... doduše, alat(klešta za krimpovanje) je znao biti problematičan kad se škrtarilo, al' ne i hilzne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Beli said:

Al' zato kad promeni osigurač, iz kabla ima odma' da istrči ceo simfonijski orkestar i zasvira samo za njega :D

Uzgred, hilzne i jesu predviđenje za krimpovanje a ne za lemljenje. Ne znam kakvo je stanje na tržistu danas i kakav se sve bofl sada nudi, al' moram da kažem da se ne sećam da sam ikada imao problema sa njima iako sam ih godinama trošio u popriličnim količinama ... doduše, alat(klešta za krimpovanje) je znao biti problematičan kad se škrtarilo, al' ne i hilzne.

Nemam ti ja veze sa osiguračima, osim što sam išao na slušanje. To je bilo korisno jer sam se lično uverio da ima razlike, a orkestar je bio tu sve vreme samo se malo šetao napred - nazad.

I dalje imam iste osigurače, verovatno najgore Kineske, možda ih i zamenim jednog dana nekim "atestiranim" iz čiste dosade, a neke ću vala i da izbacim, samo kad nađem vremena da završim pre toga sve ono bitnije što sam planirao na svom sistemu.

I neću sigurno da potrošim na sve to više nego što treba za jedan pun rezervoar, do pola mi staje gorivo od pola akcize.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hilzna sluzi da "okupi" kvadraturu provodnika za montazu "pod silu", sraf ili oprugu.

Krimpovanje je planirani pristup hilzni(ili tuljavniku:)), pride pod srafom dolazi do dodatnog gnjecenja i prilagodjavanja kontaktu, prosiruje kontaktnu povrsinu.

Kalajisanje hilzne sluzi da odrzi konturu(i poveca eventualnu silu gnjecenja), ali prikljucak zahteva specificnu adekvatnu konturu, da bi se obezbedila i povrsina i sila.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, NIXIE said:

Nemam ti ja veze sa osiguračima ...

Da, ti si iš'o samo ''tetki da odneseš lek''. :D

I koja je vajda od tog vašeg ''slušnog testa''? Ako se izuzme druženje, slobodno se može reći NIKAKVA. Ni izgovori poput zadovoljenja lične radoznalosti i obogaćivanja iskustava nisu baš neki validan razlog, jer ne mora se baš sve (is)probati da bi se znalo da'l nešto valja ili ne ... da ne navodim primere, setićete se svako i sami nekih :rolleyes:

A što se druženja tiče, moglo se to izvesti i bez ovog mačijeg sexa i predstaviti ga kako je to i trebalo : prijatno proveden dan u ćaskanju sa prijateljima.

U više navrata sam pisao o testovima i o tome koliko je to ozbiljan i kompleksan posao i da se u te svrhe angažuju najeminentnije ustanove i pojedinci iz odgovarajućih oblasti. I o tome koliko je važno da se ''slušni testovi'' potkrepe i odgovarajućim merenjima ... baš kao i stručnom analizom rezultata, jer zapravo ona i jeste svrha  testiranja. Svako testiranje sprovedeno na onakav način je, najblaže rečeno, neozbiljno, jer nema nikakvog značaja za zajednicu i može samo da (po)služi pojedincima za ličnu satisfakciju, hranjenje ega i lečenje kompleksa ... možda će se nekom činiti da sam malo(više) preterao u prethodnoj oceni, al' pre konačnog suda zapitajte se dal' bi najbližima dali lek koji je na ovakav način  ''testiran'' ... ili dal' bi se vozili u automobilima, prelazili preko mostova ili živeli u zgradama koji su ''prošle'' ovakva ''testiranja''.

Dakle, da ponovim još jednom, ako nisam bio dovoljno jasan : Testiranja su veoma važna i neizostavan su deo bilo koje ljudske delatnosti, jer bez njih nema napretka  ...  al' samo ako se sprovode na odgovajući način, u suprotnom može biti više štete nego koristi od njih

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, Beli said:

Da, ti si iš'o samo ''tetki da odneseš lek''. :D

I koja je vajda od tog vašeg ''slušnog testa''? Ako se izuzme druženje, slobodno se može reći NIKAKVA. Ni izgovori poput zadovoljenja lične radoznalosti i obogaćivanja iskustava nisu baš neki validan razlog, jer ne mora se baš sve (is)probati da bi se znalo da'l nešto valja ili ne ... da ne navodim primere, setićete svako i sami nekih :rolleyes:

A što se druženja tiče, moglo se to izvesti i bez ovog mačijeg sexa i predstaviti ga kako je to i trebalo : prijatno proveden dan u ćaskanju sa prijateljima.

U više navrata sam pisao o testovima i tome koliko je to ozbiljan i kompleksan posao i da se u te svrhe angažuju najeminentnije ustanove i pojedinci iz odgovarajućih oblasti. I otome koliko je važno da se ''slušni testovi'' potkrepe i odgovarajućim merenjima ... kao i stručnom analizom rezultata, jer zapravo oni i jesu svrha  testiranja. Svako testiranje sprovedeno na onakav način je, najblaže rečeno, neozbiljno, jer nema nikakvog značaja za zajednicu i može samo da (po)služi pojedincima za ličnu satisfakciju, hranjenje ega i lečenje kompleksa ... možda će se nekom činiti da sam malo(više) preterao u prethodnoj oceni, al' pre konačnog suda zapitajte se dal' bi najbližima dali lek koji je na ovakav način  ''testiran'' ... ili dal' bi se vozili u automobilima, prelazili preko mostova ili živeli u zgradama koji su ''prošle'' ovakva ''testiranja''.

Dakle da ponovim još jednom, ako nisam bio dovoljno jasan : Testiranja su veoma važna i neizostavan su deo bilo koje ljudske delatnosti, jer bez njih nema napretka  ...  al' samo ako se sprovode na odgovajući način, u suprotnom može biti više štete neko koristi od njih

 

Mislim da stvarno preteruješ sa tim "eminentnim ustanovama i pojedincima", ne verujem da se baš uticajem osigurača na zvuk zanimaju. Ako neko hoće "naučno" da sluša, meri i testira osigurače, kablove, hilzne, šta bilo, i ima opremu za to, ima vremena, samo napred, nemam ja ništa protiv. Ta raznorazna merenja i testiranja se koliko primećujem obavezno uvijaju u naučne oblande da dobiju na težini uglavnom u svrhu promocije i prodaje proizvoda.

Meni je dovoljno i samo saznanje da postoje razlike. Nemam opremu za merenje tako malih otpora, a realno i nije bilo ni uslova ni vremena za neku dublju da ne kažem "stručnu" analizu.  I onako je plan još od ranije bio da se ide na slušanje muzike, osigurači su bili usputna zajebancija. Ja to nisam shvatio tako ozbiljno, ali su me forumaši uverili da je to ipak jako ozbiljna stvar (kud sam se u opšte petljao u to).

Kakve veze lekovi imaju sa osiguračima? Mislim nisu ista kategorija, osigurači ne utiču na zdravlje, osim u nekim ekstremnim slučajevima (ako se proguta više komada).

Ljudi danas uzimaju razne lekove napamet, preko interneta, uglavnom zbog agresivnog reklamiranja svega i svačega, ono čuveno "pomoćno lekovito sredstvo, konsultujte se sa farmaceutom ili lekarom za neželjene reakcije", sve to je netestirano i neispitano, a troši se na veliko, i nikom ništa.

U kakvim se sve krševima od automobilima danas ljudi voze, da ne pominjem. 

Pola zgrada i kuća u Srbiji verovatno ne bi preživelo malo jači zemljotres.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, NIXIE said:

 .....

No comment ... nema svrhe razgovarati sa nekim ko il' ne želi,  il' nije u stanju da  čuje/shvati/razume ono što sam rekao ... svejedno ... a kad bih baš hteo da budem maliciozan, ovakav ogovor bih mogao shvatiti i kao vređanje inteligencije sagovornika

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Ima neobično zadrtih ljudi na ovom svetu. Takvih koji su u stanju da tvrdoglavo ponavljaju jedno te isto, uprkos često više nego očiglednim činjenicama. Uostalom, činjenice ih ne zanimaju. Njima je sasvim nevažno šta je istina a šta ne. Jedino do čega im je istinski stalo je da uvek budu u pravu.Jesu li to ličnosti snažnih uverenja? Daleko od toga. Nepopustljivo se i grčevito drže svojih stavova ne zato što u njih duboko i iskreno veruju već zato što žele da ih po svaku cenu nametnu, kako bi se sami nametnuli. Zadrti ljudi zapravo ni u šta ne veruju. Ne vodi ih želja za spoznajom istine, već manijačka potreba da dokažu svoju nadmoć. Ono što tvrde je samo oružje u borbi za prevlast koja je najvažniji, ponekad isključivi cilj njihovih života.

Ne odustaju od svojih stavova, ma kako pogrešni ili besmisleni bili, jer odustajanje doživljavaju kao težak i užasavajući lični poraz.

Priznanje da u nečemu greše je za njih ravno priznanju vlastite bezvrednosti. Nisu u stanju da sebe vide kao jednake drugim ljudima. Ako nisu iznad, osećaju da su ispod drugih. Ukoliko nisu na vrhu, veruju da su na samom dnu.

Stoga žive pod stalnim pritiskom. Svakodnevno glupave jer izbegavaju da se suoče sa onim što im protivreči pa tako nisu u stanju da uče iz vlastitog iskustva. Njihov duh zadobija mrtvačku ukočenost. Užasavaju se humora jer humor razotkriva i izlaže ruglu njihovu apsurdnu tvrdoglavost.

Mahom su nesnosni svima oko sebe. U stanju su da svojom zadrtošću obesmisle svaku iole razumnu raspravu, zatruju atmosferu, uguše polet, upropaste raspoloženje.

Spadaju u red velikih štetočina koje valja izbegavati iz higijenskih razloga – u interesu vlastitog duševnog zdravlja. Ili ih, u slučaju potrebe, smehom naterati u panično bekstvo.

Čuvajmo se zadrtih ljudi. Ali se još opreznije čuvajmo vlastite zadrtosti. Ne dozvolimo joj da nas zavede i da nama ovlada.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Beli said:

No comment ... nema svrhe razgovarati sa nekim ko il' ne želi,  il' nije u stanju da  čuje/shvati/razume ono što sam rekao ... svejedno ... a kad bih baš hteo da budem maliciozan, ovakav ogovor bih mogao shvatiti i kao vređanje inteligencije sagovornika

 

Nemam nameru nikoga da vređam. Ja mislim da stvarno nema potrebe da se vraćamo na prežvakanu temu. Bilo pa prošlo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice raznoraznih cevcica i kalaja na kraju kabla to samo moze da smeta,vise ili manje ,naravno neznatno.Imao sam prilike da otvaram raznorazne premium komponente i recimo EV je kod svojih aktivnih zvucnika spajao kablove uvrtanjem sa posebnim za to namenjenim ,,uvrtacima,, gde se gurnu dve zice i jednostavno uvrte ili upredu ,nije tu bilo ni kalaja.Verovatno su hteli da izbegnu neki dodatni otpor koji stvara sve ono ostalo sto se kalemi na kabl.Najbolji rezultati bi u teoriji bili kad kabla ne bi ni bilo ali ako vec mora neka bude samo kabl.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, neskor said:

...

Hahaha, što se skuplja društvo k'o muve na g. :D ...  jbt sad sam u dilemi ko je ovde zapravo  koprofag :loleverybody:

Uzgred, momci, cenim to što ste tako samokritični ... samo napred, nastavite tako, na dobrom ste putu :)

@neskor Eto vidiš da čitanje knjiga ipak nije tako strašno ... možeš ti to, samo kad hoćeš;)

U nekim knjigama možeš pronaći čak i to da bi se lampe u električnom smislu mogle smatrati istim, nije dovoljno samo to da se na njima nalaze ista slova i brojke, već ih je potrebno i povezati u kolo na isti način. Dakle, pentoda povezana u npr. triodni spoj, pentodni spoj, ili pak kad joj  se rešetka koristi kao anoda(k'o u onom pretpojačalu sa 4P1L koje si pravio, pardon kupio), striktno  električno gledano, ne može se smatrati da je ista  lampa, bez obzira što se radi o jednoj te istoj cevki.

I još mnogo toga zanimljivog se može naći u knjigama, jer one nisu ništa drugo do nepregledna riznica znanja i tuđih iskustava, koja su nam preci nesebično ostavili u amanet, u nameri da, shodno mogućnostima, i sami doprinesemo da se ta riznica  proširi i postane još bogatija.

Lepo je to što si najzad shvatio da nije dobro biti zadrt i apriori gadljiv prema knjigama, baš kao ni prema onima koji ih ''zadrto'' zagovaraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Beli said:

 

A što se druženja tiče, moglo se to izvesti i bez ovog mačijeg sexa i predstaviti ga kako je to i trebalo : 

 

Poveli matori macori,mladog macora u sex i celu noc samo :mjao mjao mjao....

Pred zoru mladi macor promukao ,kaze matorima:

Dosta smo testirali za nocas, odoh ja da spavam.

Isli ljudi da cuju osigurace a ne da se dogovore oko kupovine nekretnine na Menhetnu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da je to situacija kao kada lik ozeni rospiju, pa kada mu to neko spomene, hoce oci da izvadi glasniku istine...njemu je najlepsa i najbolja :) 

Uopste nije lako priznati da te je drasticno namagarcio valjator robe, na praznu pricu, nerealnu i nemogucu, ali sladunjavu i pozeljnu.

Sustina je da nema kriterijuma kvaliteta, i da su propagirani imaginarni kriterijumi zacinjeni bajkovitim pricama. Uticaj tehnickih izraza na devijaciju zvucne slike.

 

I takva zabava je stvar izbora, problem nastaje kada drugi soj ljudi, sa dovoljnom kolicinom tehnickih informacija, pozeli da unaprede svoj sistem na nacin zasnovan na realnoj, makro fizici mikrofizickih dogadjaja, bez uticaja hemikalija na svest...bio to alkohol ili hormon srece uspesnog pazara, svejedno...

Problem nastaje u ispoljavanju necivilizovane histerije blacenja neistomisljenika doticnih vernika(ili izvaranih), onako opusteno, za sta je, vajda zasluzno dugotrajno slusanje kvalitetne i sonicne muzike, sto oplemenjuje coveka...ili ne? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...