Jump to content

Vintage PA zvučnici


Dacho

Preporučeni Komentari

Pozdrav.

Ako ste voljni sipajte predloge zvučnika...

Naime da li se netko od starije populacije sjeća koje su to zvučne kutije obilježile početak i sredinu 80' ih koje su upotrebljavane po klubovima i koncertima. Kada bi htjeo napraviti neki vintage Disco festival sa opremom iz tog vremena koji zvučni sistemi bi bili predstavnici tog doba?

Po vašem mišljenju što je onda bilo među najboljima?

Cerwin Wega, Dynacord...modeli...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Ja sam se 80-ih druzio sa Altec nalik- valencia zvucnicima, za ozvucenja diskoteka. Naime, samo su dovuceni odspolja drajveri i skretnica, a drvenarija sastavljana diy..

Bili su jako cenjeni, ali sumnjam i najbolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Dacho said:

Pozdrav.

Ako ste voljni sipajte predloge zvučnika...

Naime da li se netko od starije populacije sjeća koje su to zvučne kutije obilježile početak i sredinu 80' ih koje su upotrebljavane po klubovima i koncertima. Kada bi htjeo napraviti neki vintage Disco festival sa opremom iz tog vremena koji zvučni sistemi bi bili predstavnici tog doba?

Po vašem mišljenju što je onda bilo među najboljima?

Cerwin Wega, Dynacord...modeli...

FANE (15" Fane unutra , model jbmga) veliki subovi (ne znam tacan model) , 4 kom u coskovima

Klipsch La Scala sa odgovarajucim Eminence Pro 15" driverima na sredinama stranica hale (4kom)

RCF drvene srednjetonske horne sa 12" RCF driverima (jbga model) , iznad La Scala

RCF visokotonske horne (1") sa RCF driverima iznad srednjih

 

to je ono sto sam nekad napravio za lokalnu diskoteku i to je definitivno ostao jedan od najboljih sound-a koje sam cuo u diskoteci , igde

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zen Mod said:

FANE (15" Fane unutra , model jbmga) veliki subovi (ne znam tacan model) , 4 kom u coskovima

Klipsch La Scala sa odgovarajucim Eminence Pro 15" driverima na sredinama stranica hale (4kom)

RCF drvene srednjetonske horne sa 12" RCF driverima (jbga model) , iznad La Scala

RCF visokotonske horne (1") sa RCF driverima iznad srednjih

 

to je ono sto sam nekad napravio za lokalnu diskoteku i to je definitivno ostao jedan od najboljih sound-a koje sam cuo u diskoteci , igde

 

Bogme Zene to je onda bio ultimativni zvuk u ono vrijeme...;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod nas je krajem 80-ih bilo dosta talijanskih i sl. proizv. tipa Davoli, Gemini i sl. Mislim da Gemini vec u to vrijeme prelazi u neku kuruzu tj nikada nisu imali bas ozbilje kutije.

U kojem vremenu se pojavljuje Turbo Sound sa svojim hornama koje su mnogi kopirali!?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...