Jump to content

Lynn Olson's Amity by Superfi


Preporučeni Komentari

3 minutes ago, milovan1963 said:

sa zakasnjenjem, Igore monosi su fenomenalnog izgleda, verujem i da tako i sviraju sa obzirom na kvalitet delova i majstorluk pri njihovom sklapanju. Pravo remek delo, kao uostalom i tanoji, kao sto sam ti bezbroj puta rekao...Nadam se da cemo i to imati prilike cuti. Sorry zbog nejavljanja neki dan, imao sam neku frku. Nego, ne ispratih, jesu li i oni balansirani ?

Thx Milovane! 

Da, kao i vecina kod mene, samo XLR ulazi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš me interesuje koji ćeš balansirani preamp............

Ima nešto interesantno (barem meni bilo u jednom trenutku) sa 6SN7:

 

6sn7-balanced-preamp-1.jpg

6sn7-balanced-preamp-2.jpg

6sn7-balanced-preamp-3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puno gvoždja je spakovano u monoblok. Ima grozan odnos 2kg po 1W korisne snage.

Iznad ploče su mrežni anodni trafo i izlazni AUDIONOTE.

U kućištu su smešteni mrežni trafo za grejače ulazne 6N6P, mrežni za grejanje 2A3, choke 6H

za filtraciju anodnog napona i :

srce pojačala interstage trafo LUNDAHL 1660s.

Simetrični AMITY ima samo dva stepena pojačanja- ulaz 6N6P i izlaz 2A3.

Nema ni jedan sprežni kondenzator. LUNDAHL to radi mnogo bolje!

 

img_0133 (1).jpg

img_0132 (1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LUNDAHL je strateški smešten izmedju lampi. Spojen je debelo posrebrenim

0.3 mm licnastim žicama u teflonu.

"S" u oznaci 1660s znači da ima slepi namotaj izmedju primara i sekundara.

To opet znači da je prenos signala moguć samo elektromagnetno.

Blokiran je kapacitivni spoj koji bi eventualno doneo samooscilacije i uticao na frekventni opseg.

img_0140_(1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Završavam sa teh. detaljima.

U sredini levo je mrežni trafo za direktno grejanje 2A3 naizmeničnim naponom sa srednjim izvodom.

Prema lampama su bakarne cevčice 1.5mm premazane pravim šelakom.

Bajpasovan je PP kondenzatorom 100 mikroF (gore sredina) za korisnu katodnu struju.

Beli PP kond. su za anodni napon 6N6P.

Dole levo je CHOKE.

 

Davno sam pročitao šta je rekao mr.ROLAND:

"KADA KONSTRUIŠEM NEKI UREDJAJ NE RAZMIŠLJAM POSEBNO O LEPOTI.

KADA JE ZAVRŠEN, AKO NIJE LEP SMATRAM DA NIJE DOBAR!"

 

img_0140_(1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superfi,

Drugar ovo izgleda a verujem i da zvuci predobro, ne mogu da docekam da se vrnem sa puta pa da svratim da cujem nove ljubimce :) . Jos malo pa mozes da otvoris High End prodavnicu :)

Imacemo dosta sprava za testiranje na sledecem druzenju :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Micane, hvala za prikaz! Neke stvari su i meni sada jasnije ☺

Projekat koji je krio toliko zamki u sebi da je to strasno...resavali smo ih usput a sve je bilo isplanirano (navodno)...

Na kraju je ispalo kako je ispalo. Ja sam vise nego zadovoljan. Zaista praznik za oci i usi. 

Amity ima samo balansirani ulaz. Preamp je kritican. Sve je to Lynn napisao u onom tekstu. Sa vecinom preampova koje sam probao zvuci anemicno ali sa dva - fenomenalno!

U pitanju su Pass Nagard i Wright rtp. 

Amity je tako stvoren da je Apsolutno tih. To sam kod lampi doziveo samo kod Zflazara. Cak i BAT ima neki blagi noise u zvucnicima. Amity nista! 

Ostaje malo igranke sa 6N6P, preampovima i na kraju sa 2a3  lampama.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, bokiooo7 said:

Superfi,

Drugar ovo izgleda a verujem i da zvuci predobro, ne mogu da docekam da se vrnem sa puta pa da svratim da cujem nove ljubimce :) . Jos malo pa mozes da otvoris High End prodavnicu :)

Imacemo dosta sprava za testiranje na sledecem druzenju :loleverybody:

Sale javi se! Nasao ti drajvere!!! Kao moji su

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da i ja već gledajući uživama u zvuku ko vladd, stvarno je posao odrađen do 00, jako lepo izgleda!

nego superfi koje ti već to pojačalo po redu? gdi su sva ona zenova pojačala i pasovi ima tu tema i

tema o njima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6/7/2018 at 7:18 PM, simplicisius said:

Završavam sa teh. detaljima.

U sredini levo je mrežni trafo za direktno grejanje 2A3 naizmeničnim naponom sa srednjim izvodom.

Prema lampama su bakarne cevčice 1.5mm premazane pravim šelakom.

Bajpasovan je PP kondenzatorom 100 mikroF (gore sredina) za korisnu katodnu struju.

Beli PP kond. su za anodni napon 6N6P.

Dole levo je CHOKE.

 

Davno sam pročitao šta je rekao mr.ROLAND:

"KADA KONSTRUIŠEM NEKI UREDJAJ NE RAZMIŠLJAM POSEBNO O LEPOTI.

KADA JE ZAVRŠEN, AKO NIJE LEP SMATRAM DA NIJE DOBAR!"

 

img_0140_(1).jpg

Lepo uradjeno,bravo! 

Jedno pitanje, zbog cega bas cevcice, zar rezonansa cevi nije na daleko nizoj frekvenciji od pune zice istog preseka, ako to uopste ima nekog uticaja iz ugla mehanickih rezonansi, mikrofonicnosti itd.? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za katodne izvode bio mi je potreban provodnik koji je dovoljno mehanički čvrst

i stabilan od trafoa za direktno grejanje do podnožja 2A3 !

 

Bez teoretisanja o audio kablovima reći ću da , za moje uši,  DEBELE ŽICE ZVUČE DEBELO !!

 

Bakarne cevčice koje imam su od veoma čistog bakra. Zidovi su oko 0.6 mm. Zadovoljena je ideja

 efekta površinskog prostiranja struje viših frekvencija !

 

Cevčice su pažljivo ispolirane, oprane izopropil alkoholom i odmah prmazane prirodnim šelakom ( lična proizvodnja ) !

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno ste primetili dva aluminijumska kutijasta profila 20x10 mm po dužini šasije.

Kroz gornji su provučene sve žice za naizmenični napon (grejanja ), a kroz donji jednosmerni naponi i audio signal.

To je omogućilo savšeno čist izgled pojačala. Pritom, aluminijumski profili odlično širmuju i sprečavaju smetnje!

 

Interni interkonekt je od NEOTECH bakarne folijice u teflonu. Jednostavno su odmerene tri  odgovarajuće dužine i spojene prozirnim termo bužirom.

Radi čisto i transparentno sa dobrim ekstremima, lepom sredinom i prostorom!

 

Toliko je dobar utisak da razmišljam o pravljenju interkonekt kabela!

img_0126_(1).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

drž se brate, nadam se brzo oporavku i da još dugo uživaš u svi pojačalima i hajfi zezancijama koje ti tako puno znače!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
On 6/4/2018 at 9:40 PM, Doktor said:

1st of all - cestitam na prinovi.

Medjutim, skeptik sam da ce taj pojacivac biti kompetentan za "voznju" svih muzickih materijala, tj. imati pride i rezerve za 15" Tanns-e. 

Npr. J.S.Bach - Tocata & Fuga d-moll : instrument : orgulje - izvodjac - ko god.

 

setih se ...... kako se brzo promeni misljenje o wattima ?

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

 

setih se ...... kako se brzo promeni misljenje o wattima ?

 

:smesna:

Nema kod mene nikakve  promene misljenja po pitanju watt-i.

Skepsa je po meni sasvim legitimna da se ima ( ili da se nema ). :)

 

+ ( izvinjavam se pokretacu teme, jerbo sam obecao da se ovde necu javljati. Medjutim, bio sam quote-ovan, pa sam odgovorio najkrace sto mogu )

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2a3,moja bolest.Sta kasti ,sve pohvale.Mislim i da svira kao i sto izgleda,jer videvsi samo komponente koje su ugradjene nema promasaja.Respekt:hi::clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 7/24/2018 at 8:40 AM, 2a3 said:

2a3,moja bolest.Sta kasti ,sve pohvale.Mislim i da svira kao i sto izgleda,jer videvsi samo komponente koje su ugradjene nema promasaja.Respekt:hi::clap:

Hvala kolega po lampi ;)

Nisam ocekivao onakve komentare da budem iskren, ocekivao sam da se sve publikuje, od seme do koraka koji su doveli do finalnog izgleda ampa. Forum bi samo dobio sa time, pogotovo kad se uzme u obzir koliko malo ima gotovih projekata. 

Par stvari je defonitivno postalo jasno:

Trenutno je sit u modi, prave DHT triode vise ne

Na ampu fale slova PP, neki su po difoltu podrazumevali da je u pitanju SE (PSE?)

SIT watti su glasniji od DHT watta,  7>12 uvek bilo i bice, pri cemu Tannoy=const; 

Ako amp nije isprojektovao NP ne moze da valja niti da pobudi interesovanje

Ako ga neko drugi sastavi a ne Zen ne moze da valja, pa cak i ako je ovako pederski perfektno sastavljen (a nije da nije imao sansu cele dve godine)

Krenucemo ispocetka na nekom drugom mestu, iz cistog postovanja prema Lynn Olsonu i Micanu Andjelkovicu. Bio bih neposten da izostavim i gospodu Tibora Sindrica i Ivana Basica. Svi su oni po malo zasluzni za ovo.

I da, svira bolesno dobro, pitajte Micu (Groznog), Majdu, ZFLazara, Tibora, Simplicisiusa,...

Moze lock

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...