Jump to content

Lynn Olson's Amity by Superfi


Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Superfi said:

Steta, text je odlican...

Push pull

Sutra čitanje. Kod druga su 2a3 SE vozili njegov OB sa Alfom 15", b200 i raalom do glasnoće pristojne žurke. PP još lakše gura bas. Uživaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Doktor said:

Iskreno ti se izvinjavam ako sam te necim uvredio.

Ovo over and out  ti bas i nije trebalo obzirom, kako ti i sam rece, da se poznajemo. 

No kako bilo da bilo - laku noc.

Dobro jutro,

nisi me uvredio, govorimo samo o hifi. Nemam nameru prepirati se sta moze a sta ne Amity/Tannoy. Zar to nijebilo ocigledno sinoc? Ti si svoj stav vec izneo. Ostaje eventualno da i poslusas kombo kod mene pa potvrdis/demantujes sebe.

Ne znam na cemu ti slusas kuci muziku ali extremno su retki sistemi koji su u stanju da reprodukuju 20Hz-20kHz. U mom konkretnom slucaju limit ce pre biti sa strane Tannoya, sumnjam da idu puno dublje od 30hz.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Superfi said:

Dobro jutro,

. . .

Blagodarim.  'bro jutro, takođe.

Nikakva prepirka nije ni bila, ono bar sa moje strane.

Da te podsetim na moja dva audio sistema :

1. Quad 33 preamp - Quad 303 amp - Quad ESL 57 - Thorens TD 126 MK III - SME M2 9 - Grace F-9/E - Cambridge Audio CD 3 CD Player - Kenwood KT - 75000 Tuner

2. Bent Audio TVC - 211 SET ( 12BH7 & 6072 ) - Magna Acoustica FR zv. kutije - Audial The Model DAC - Shigaraki Clone ( by @machinori ) - Anticables

Tu su još i VPI HW 19 MK III gram. baza - Mozart Jeličić gram. ručica 9" ( pri kraju je reparacija kod @Zen Mod-a ) i ReVox A-76 Tuner

Kao neko ko je imao veoma "gladne" hibridne zvučne jedinice ( Eminent Technology LFT-8 ) odlično prepoznajem kada pojačivač nije u mogućnosti da "izkešira" potrebnu stuju, a da još mu i pride ostane i rezerve. Otud i moja skeptičnost za koju, nadam se, nisi shvatio da je isključivost.

Ono što sam nepravedno ispustio sinoć u pisanju na tvojoj temi su iskrene čestitke @simplicisius-u na zaista odlično urađenim uređajima. :thumbsup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ninja said:

Odlično urađeno, volio bih čuti! 

Nego sta bi sa BATom? 

 

... I, kakav si osigurač stavio? :roll1:

 

Nadam se i hoces, da nema tebe ne bi bilo ni Amityja (uzrocno posledicna veza sa Tannoyima :D)

BAT ne ide nigde, trenutno je na klupi za rezervne igrace B)

Osigurac nije kvantni ali nije ni klasican. Simplicisius ce se vec javiti (ili nece), da pojasni. Napravio je plocicu za ulazni napon sa svim potrebnim osiguracima, termistorima i sta ti ja znam...Paljenje je dvo stepeno, prvo ide grejanje pa posle i visoki napon...skoro kao svaki firmirani amp :-)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Superfi  Cestitam na izradi! Ovaj lampas jako lepo izgleda a nadam se da se tako i cuje. Nadam se da cu kad-tad doci do Subotice i licno ga poslusati :)

Inace, na FAK-ovima sam primetio da mi se svidja zvuk lampasa, bez obzira na nedostatak snage. Ima tu zivost, prostranost u zvuku koji SS nema. Eto na proslom FAK mi se jedino svidela Hiraga od SS, a i Djuricin mali lampas. Sve ostalo, bez obzira koliko je bilo glasno i potentno, mi je nja-nja...

E sad, zbog porodicnih obaveza nista novo ne pravim, slusam Pass F2 i mastam o lampasu... (a Zoltanov trafo jos ceka u ormanu, docekace valjda...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Superfi said:

Nasao sam JJ u Madjarskoj, cekam ponudu za 2a3-40. 

 

JJ kao brand ima solidno zvucecih lampi ali 2a3 nije nikako medju njima. Voleo bih da mi verujes nekako na rec. Direktno smo poredili Full Music i JJ i Kinez i to najeftinija varijanta je odneo skoro svugde pobedu a kosta par 90 usd. I mi smo bili iznenadjeni ali je tako. Ja imam Silvanije i za mene su najbolje. Poredio sam sa RCA kada sam uzimao i odlucio se za njih pa je to moj predlog . Ali, bez obzira na predlog voleo bih kad bi ti imao sanse da cujes JJ  jer smatram da bi bilo steta da zvuk nazaduje kod tako divno i pedantno uradjenog pojacala. Svaka cast svima koji su tu umesali prste.. 

Jeste da dobre 2a3 kostaju pa kod tebe x4 ali bar moje je misljenje da je bolje da platis u startu nego da se kasnije kajes zbog saznanja da pojacalo moze da zvuci bolje a ne zvuci samo zbog par stotina evra sto je posle 5god cekanja i truda verovatno zanemarljiva svota novca. A najcrnje je da i sa malo novca moze da zvuci super jer JJ je skuplji od Full Music . Nadam se da ne zameras na komentaru .

Inace mono blokovi izgledaju stvarno svetski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Vix said:

Inace, na FAK-ovima sam primetio da mi se svidja zvuk lampasa, bez obzira na nedostatak snage.

Što mora da ima nedostatak snage?

gm70tube1.jpg :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

@Superfi  Cestitam na izradi! Ovaj lampas jako lepo izgleda a nadam se da se tako i cuje. Nadam se da cu kad-tad doci do Subotice i licno ga poslusati :)

Inace, na FAK-ovima sam primetio da mi se svidja zvuk lampasa, bez obzira na nedostatak snage. Ima tu zivost, prostranost u zvuku koji SS nema. Eto na proslom FAK mi se jedino svidela Hiraga od SS, a i Djuricin mali lampas. Sve ostalo, bez obzira koliko je bilo glasno i potentno, mi je nja-nja...

E sad, zbog porodicnih obaveza nista novo ne pravim, slusam Pass F2 i mastam o lampasu... (a Zoltanov trafo jos ceka u ormanu, docekace valjda...)

Vix, bilo bi i vreme da se vidimo :) Ako se ne varam ti bese imas rodbinu u Su? 

Pass F2 je prelepo pojacalo, nemas za cim da zalis...a za lampas polako skupljaj delove. Najbitniji su ti trafoi koje vec imas. Ostalo je puno manje kriticno. Kutija se isto da srediti kod drugara na forumu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Stradi said:

JJ kao brand ima solidno zvucecih lampi ali 2a3 nije nikako medju njima. Voleo bih da mi verujes nekako na rec. Direktno smo poredili Full Music i JJ i Kinez i to najeftinija varijanta je odneo skoro svugde pobedu a kosta par 90 usd. I mi smo bili iznenadjeni ali je tako. Ja imam Silvanije i za mene su najbolje. Poredio sam sa RCA kada sam uzimao i odlucio se za njih pa je to moj predlog . Ali, bez obzira na predlog voleo bih kad bi ti imao sanse da cujes JJ  jer smatram da bi bilo steta da zvuk nazaduje kod tako divno i pedantno uradjenog pojacala. Svaka cast svima koji su tu umesali prste.. 

Jeste da dobre 2a3 kostaju pa kod tebe x4 ali bar moje je misljenje da je bolje da platis u startu nego da se kasnije kajes zbog saznanja da pojacalo moze da zvuci bolje a ne zvuci samo zbog par stotina evra sto je posle 5god cekanja i truda verovatno zanemarljiva svota novca. A najcrnje je da i sa malo novca moze da zvuci super jer JJ je skuplji od Full Music . Nadam se da ne zameras na komentaru .

Inace mono blokovi izgledaju stvarno svetski.

Stradi hvala na savetima i prenesenom iskustvu. Naravno, RCA quad sam jedino imao u ponudi i zato sam uzeo bash taj brand. Cuti JJ a ne kupiti ih je skoro pa nemoguca misija. Posle ovog tvog jasnog stava moze me privuci jedino super ponuda za quad JJ 2a3-40. 

Kod tih kineskih varijanti me zbunjuje bezbroj varijanti koje stancuju svakih nekoliko meseci. Moze tip te 2a3? Ima B,C, N, SE,...tesko je to ispratiti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Superfi said:

Vix, bilo bi i vreme da se vidimo :) Ako se ne varam ti bese imas rodbinu u Su?

Da, i vreme je za posetu, mada cu ih videti ovog vikenda na svadbi u Beogradu :)

Nadam se da cu ipak doci do SU uskoro, pa se vidimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Superfi said:

Stradi hvala na savetima i prenesenom iskustvu. Naravno, RCA quad sam jedino imao u ponudi i zato sam uzeo bash taj brand. Cuti JJ a ne kupiti ih je skoro pa nemoguca misija. Posle ovog tvog jasnog stava moze me privuci jedino super ponuda za quad JJ 2a3-40. 

Kod tih kineskih varijanti me zbunjuje bezbroj varijanti koje stancuju svakih nekoliko meseci. Moze tip te 2a3? Ima B,C, N, SE,...tesko je to ispratiti...

Ja ili ti mi smo slusali N. Trebalo bi da je Q najbolje ali za 760 dolara par i gura 10W. Nisam slusao nazalost  ali jesam  B i C. One su malo tamnijeg zvuka no sto je pozeljno to je onako generalno u odnosu na N. . Ali N je na singlu sa Tango trafoima otvorio prozor u odnosu na JJ koje su se inace slusale jedno 2 meseca bas na tom ppjacalu. Mozda je bass malo tvrdji na Fullu pa imas utisak da je manja extenzija ali to ne mora biti kod tebe tako. JJ ima previse snage i mozes drugacije da setujes pojacalo ali opet ja tj mi smo bili vise nego zadovoljno sta cujemo od FullMusic. Covek JJ ostavio za neobavezno slusanje sto eto moze i kod tebe ako ih nabavis za ok cenu a kad hoces pravo slusanje :D stavis RCA i vec sta budes imao jako kvalitetno. Mislim za nas sa 2a3 lampama mora kvalitet da se pristedi pa onda Softek ili Full ili Psvane neke jeftine za ono svakodnevnu potrosnju. Inace kod Psvane je C najbolja verzija ali one su i nesto viseg reda cene.150 USD. Ako imas prilike poslusaj Sylvaniju ozbiljno ces uzivati. :) daleko kontrolisaniji i sa merom utegnutiji bass od RCA. Ostalo manje vise slicno.

 

PAPRI-1-Pair-Top-Premium-TJ-Fullmusic-2A3-Q-2A3Q-Vacuum-Tube-Hifi-Audio-2A3-Power.jpg_640x640q90.jpg

2a3Q

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Superfi said:

Nadam se i hoces, da nema tebe ne bi bilo ni Amityja (uzrocno posledicna veza sa Tannoyima :D)

BAT ne ide nigde, trenutno je na klupi za rezervne igrace B)

Osigurac nije kvantni ali nije ni klasican. Simplicisius ce se vec javiti (ili nece), da pojasni. Napravio je plocicu za ulazni napon sa svim potrebnim osiguracima, termistorima i sta ti ja znam...Paljenje je dvo stepeno, prvo ide grejanje pa posle i visoki napon...skoro kao svaki firmirani amp :-)

 

 

Super, dogovoreno. Javim se kad sam tu pa pravim malu turneju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čestitam Superfi! Prelep rad!

Jako mi je drago da si zadovoljan na kraju sa zvukom, pošto je estetika i izrada na najvišem mogućem nivou. Ako svira upola lepo kao što izgleda, to je to :)

Inače, jedina mana koju ja vidim kad su lampaši u pitanju je da nema slušanja od juna do septembra, bar u mom slučaju...

Hmmm sad mi pade na pamet - kako bi BAT svirao sa beymama :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎04‎/‎06‎/‎2018 at 8:49 PM, Superfi said:

Thx Miro! 

Posle 7 dana mogu reci da je amp sjajno uspeo! Sve je stabilno, tiho, nista ne zuji i ne prdi...U odnosu na BAT, skoro je hladan :D

Snage na Tannoyima vise nego dovoljno. Tonski, da, to je to. Do sada se najbolje ukopio RTP5 preamp...

Me happy :wub:

 

spremi se,prvom prilikom natrcavam sa Wovenhand,16 Horspower CD-ovima,LPeje istih me mrzi da vukarim po velikim vrucinama..imas fore do kraja leta za fine tuning ,sem ako usput ne ispadne neka ultrabrza trangefrange menjaza/doplata/trampa za neke gramofonske baze..na  ovom snimku harakiri,sa svim cevasima sto sam slusao do sada,izuzetak Miletovi OTL/SoundLab A3,VTL Wotan 1250 sa Wilson Puppy 7..prva stvar,American Wheeze,pa posle Doors "Soul kitchen" sa Absolutely live,Chuck Magnione,i Tsuyoshi-ja cemo sad preskociti :):):)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Superfi said:

Zna se unapred da su ampovi sranje i da samo izgledaju lepo

Ako je lepo, može da svira kako bilo oprošteno mu je zbog izgleda, ako je grdno onda mora da svira dobro tu nema popusta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Superfi said:

  Kuvacemo ribu. Necemo nista dokazivati. Zna se unapred da su ampovi sranje i da samo izgledaju lepo

a bre,maksimalan repect i izvodjacu i vlasniku za ovakav projekat..ja sam skeptik za tu koncepciju,bit ce mi jako drago da se razuverim,dosadasnja losa iskustva nazalost ostavljaju duboke tragove,barem kod mene (Yamamoto A08+Zu Druid IV,AN Meishu+Avantgarde Duo,AN Vindicator+AN J)..isto tako muski priznajem da je jedan od najludjih soundova sa kojim sam se sreo Avantgarde Trio+Kondo KageKi,jos originalni,al tamo je bila jedna potopra u vidu aktivnog REL suba..no hard feelings,vise sam za varijantu superefikasan zvucnik kad ga voste go vola tipa Danley SH100+MC2Audio 1250,Altec 19+JVC Lab series izlaz od 2x150W,Tannoy Arden sa Sansui DB901,ili Westminster,makar bio i DIY (by @zflazar) sa ASR Emitter Exclusive II,od pisljivih 2x280W/8ohma :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...