Jump to content

Lynn Olson's Amity by Superfi


Preporučeni Komentari

Thx Miro! 

Posle 7 dana mogu reci da je amp sjajno uspeo! Sve je stabilno, tiho, nista ne zuji i ne prdi...U odnosu na BAT, skoro je hladan :D

Snage na Tannoyima vise nego dovoljno. Tonski, da, to je to. Do sada se najbolje ukopio RTP5 preamp...

Me happy :wub:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U planu je sada nabaviti jos rezervni quad 2a3 lampi. Nasao sam JJ u Madjarskoj, cekam ponudu za 2a3-40. Ako sa poslom sve bude OK casticu sebe sa EML 2a3S. Ulazne lampe su obezbedjene, ispravljacice takodje. 

Izlazni Audio Note trafoi su sjajni, ocigledno i Lundahl interstage. Apsolutno nemam zamerke na zvuk. Svaka cast Lynn Olsonu na semi i Simplicisiusu na realizaciji. Tako pedantno uradjen amp je ocigledno radjen sa puno ljubavi. Kako je primetio Baylag, ovo je potpuno Custom made amp sa fabrickim podnozjima :D  Kutija radjena u Senti na CNC, drvo CNC u Somboru i finis u Subotici, poklopci trafoa u NS...Gvozdja ima kao u prici (6/mono bloku) i sem IT i OPT ostali su radjeni u lokalu. Choke i mrezni su na duplim C jezgrima. Torusa nema. Zice za ulaz su OCC bakarni flah, terminali WBT (izvodi za 4 i 8 oma), Furutech IEC i Neutric XLR. Kondovi u napajanju su svi polipropileni u ulju ili papir u ulju. Nema niti jedan elko. 

Preamp je jako bitan, nesto ce morati i po tom planu da se poradi. 

 

IMG_3056.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Superfi said:

. . . 

Snage na Tannoyima vise nego dovoljno. . . . 

1st of all - cestitam na prinovi.

Medjutim, skeptik sam da ce taj pojacivac biti kompetentan za "voznju" svih muzickih materijala, tj. imati pride i rezerve za 15" Tanns-e. 

Npr. J.S.Bach - Tocata & Fuga d-moll : instrument : orgulje - izvodjac - ko god.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Superfi said:

Verovatno jedini u okruzenju... http://www.nutshellhifi.com/triode1.html

Neizmerno hvala svima koji su ucestvovali na ovaj ili onaj nacin u realizaciji. Najvise prijatelju Micanu aka Simplicisiusu. Da nije bilo njega prodavao bi gomilu delova za DZ. 

Polako se sistem vraca u normalu (jos malo pa 50/50 DIY-Brand :D)

 

20180517_155800.jpg

Prelepo. Bravo druže :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Doktor said:

1st of all - cestitam na prinovi.

Medjutim, skeptik sam da ce taj pojacivac biti kompetentan za "voznju" svih muzickih materijala, tj. imati pride i rezerve za 15" Tanns-e. 

Npr. J.S.Bach - Tocata & Fuga d-moll : instrument : orgulje - izvodjac - ko god.

Ne moras biti skeptik. Uvek je to do potrebnog SPL-a. Egzaktno...

98db/2.83V@1m po speksima proizvodjaca. Ja sam na oko 3 metra od zvucnika. 

101 db sa 2W, 104db sa 4W, 107db sa 8W...oduzmemo udaljenost i dodamo drugu kutiju...Uostalom znamo, se, dobrodosao si...Voleo bih da dodjes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Superfi said:

Ne moras biti skeptik. Uvek je to do potrebnog SPL-a. Egzaktno...

98db/2.83V@1m po speksima proizvodjaca. Ja sam na oko 3 metra od zvucnika. 

101 db sa 2W, 104db sa 4W, 107db sa 8W...oduzmemo udaljenost i dodamo drugu kutiju...Uostalom znamo, se, dobrodosao si...Voleo bih da dodjes.

Matematika i brojevi - OK je to, ali kada krene da rola pedal kalvijatura na orguljama, lako to sve sklizne u neku drugu dimenziju.

Naravno, poznajemo se, hvala na pozivu i dolazim. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Matematika i brojevi - OK je to, ali kada krene da rola pedal kalvijatura na orguljama, lako to sve sklizne u neku drugu dimenziju.

Naravno, poznajemo se, hvala na pozivu i dolazim. :cheers:

Nemoj da te Vladd cuje da sumnjas u racun :D

Imao sam ranije 2a3 SE, ovo nema veze sa onim...IMHO ovo je vec iskoristivo za siru paletu zvucnika. Namerno nisam hteo ici na 300B sa kojom bi se dobilo preko 20W. I Tibor Sindric mi je takodje preporucio 2a3. Trenutno su ubodene RCA double plate (CEI rebranded), kupljene kao NOS. Odlicno su uparene. Rade sjajno.

Hladnjak na slici ispod je za CCS i montiran je na plexi nosac; u planu je da dam Leonardu da mi to uradi od aluminijuma (pomoci ce hladjenje i odvuci malo toplote na masivnu gornju plocu)

 

20180517_155820.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Superfi said:

Nemoj da te Vladd cuje da sumnjas u racun :D

Imao sam ranije 2a3 SE, ovo nema veze sa onim...

@vladd sve cuje, a i video je ovaj tvoj post, te ga odma' i lajkovao. :roll1:

2a3 cev - i dalje sam skeptik u bilo kojoj topologiji pojacivaca, a da sa lakocom i bez ikakvih problema "vozi" 15" povrsinu membrane Tannoy-a.

Da ponovo podsetim - pedal klavijatura crkvenih orgulja i taj fundament koji se i zaista moze dobiti na Tannoy 15", recimo Arden-ima, ali sa nekim potentnim PP pojacivacem ili SS ( npr. ARC od cevnih ili Jeff Rowland od SS ). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Doktor said:

@vladd sve cuje, a i video je ovaj tvoj post, te ga odma' i lajkovao. :roll1:

2a3 cev - i dalje sam skeptik u bilo kojoj topologiji pojacivaca, a da sa lakocom i bez ikakvih problema "vozi" 15" povrsinu membrane Tannoy-a.

Da ponovo podsetim - pedal klavijatura crkvenih orgulja i taj fundament koji se i zaista moze dobiti na Tannoy 15", recimo Arden-ima, ali sa nekim potentnim PP pojacivacem ili SS ( npr. ARC od cevnih ili Jeff Rowland od SS ). 

@doktor,

moja kutija veze nema sa Ardenima. Nisu svi Tannoy drajveri isti...Solid stejta sam se resio na neko duze vreme. Neka hvala. I po cenu da ne cujem svu lepotu crkvenih orgulja. Over and out...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Superfi said:

@doktor,

moja kutija veze nema sa Ardenima. Nisu svi Tannoy drajveri isti...Solid stejta sam se resio na neko duze vreme. Neka hvala. I po cenu da ne cujem svu lepotu crkvenih orgulja. Over and out...

 

Iskreno ti se izvinjavam ako sam te necim uvredio.

Ovo over and out  ti bas i nije trebalo obzirom, kako ti i sam rece, da se poznajemo. 

No kako bilo da bilo - laku noc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...