Jump to content
Zen Mod

VPI HW-19 MK III revitalizacija

Recommended Posts

VPI lezaj nema bronzane caure nego lezajna plastika , kakva god bila

plastika narodski receno , jerbo ne znam tacno sta je - podseca na PTFE

takodje grafitna mast je narodski receno , jer je crna , a meni je svaka crna mast grafitna jos od kako sam mali .......

ova koju koristim za te svrhe je cudo nesto skupo , molibden baza , ostalo drugaru jos kad je sinu spremao jugica za nacionalnu klasu , njome je tretirao unibole na vesanju

Nekada je najlon bio odlican lezaj, ali je menjao dimenzije u vlaznoj okolini. Pa je zamenjen acetalima(tipa Delrin), i nesto redje skupim teflonom.

Sada se prave kombinacije i plastika i kalajnih bronzi, armiranih delrina, teflona sa bronzom, teflon miksovan sa grafitom(kojem treba problematicna voda da bi bio idelano klizaliste), MOS2, vec sticem utisak da je dosadno koristiti ciste materijale.. :) 

Fuchs ima mast koja ide u frikcioni spoj dva polimera ili polimera i nekog metala, uopšteno, plastike idu na suvo osim ako nije drugojačije navedeno, ulje uglavnom ne smeta osim kod hidroskopnih. Najbolji su trenutno ležajevi sa čeličnom košuljicom koja drži stabilnost, sloj sigurosne bronze i par mikrona teflona u raster obradi da bi se alternativno potrebno ulje zadržavalo u međuprostoru a frikciona površina minivalizovala, uz to je površina oslojena samo odvojvim teflonom i pri prvih nekoliko prolazaka se on svuče i uhvat na obrtni ili klizni pripadajući sklop i tako radi teflon na teflon praktično. Teflon je stišljiv i zato je ultra tanak sloj da ne bi došlo do povećanja zazora, radni može biti +0, praktično nemerljiv i određuje se na čist osećaj pri obradi i pasovanju. Ima teflona ojačanog staklenim vlaknima al nešto ne vidim primenu u finim sklopovima. 

Staklena vlakna su da mu obezbede lepljivost za druge materijale.

Sto se tice masti, samo se lozim sa katalozima, ali sam zadovoljan sa ponudom, nikada bolja iako skromna prema mogucem asortimanu.

Stavio tacku sa teflonskom mascu u spreju.

10 hours ago, vladd said:

Staklena vlakna su da mu obezbede lepljivost za druge materijale.

Sto se tice masti, samo se lozim sa katalozima, ali sam zadovoljan sa ponudom, nikada bolja iako skromna prema mogucem asortimanu.

Stavio tacku sa teflonskom mascu u spreju.

Ja imam negde FAM Mo2S mast ako neko baš hoće da se prlja. Turao sam u ležejeve od Golfa. Ima sigurno još pola kila.

13 minutes ago, NIXIE said:

Ja imam negde FAM Mo2S mast ako neko baš hoće da se prlja. Turao sam u ležejeve od Golfa. Ima sigurno još pola kila.

Odgovor vezan za gore boldovanu mast :

:roll1:

On 10/9/2018 at 10:06 AM, Doktor said:
  On 10/9/2018 at 9:53 AM, NIXIE said:

"Grafitna" mast ne ide u ležajeve veća neka sa EP aditivima!

On 10/9/2018 at 10:06 AM, Doktor said:

Odgovor vezan za gore boldovanu mast :

:roll1:

Da, auto moto nik, Đunta,  upravo potiče od ovog dela, uvek sam imao 2 zgloba, đunte, ispod sedišta bojeći se da mi ne crknu, nikad nisu al ostade nadimak kad mi ih je drugar izvadio iz auta na nekom treningu pred drugovima, budući suvozač i kum viknu đunta i hor zavika Đunta, Đunta,...