Jump to content

Lenco PTP 6 Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

57 minutes ago, paja959 said:

citaj:lepite,srafite,presiraje u 3PM

tako je i planirano - slojevi su ukršteni, tanji su, drvo je tvrdo i suvo, planirano je da se nanese poliuretanski lak na kraju, pa neće primati vlagu iz vazduha (barem dobar deo vlage),dimenzije komada nisu velike (450 * 550 mm), dakle "raspon" je mali, a ubacićemo i tri metalna lista između svakog drugog sloja, svaki sloj će biti lepljen pod presom (stegama), tako da ne očekujem probleme vezane za vitoperenje.. nisam računao, ali mislim da će težina plinta biti 12 - 15 kg.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Woland said:

tako je i planirano - slojevi su ukršteni, tanji su, drvo je tvrdo i suvo, planirano je da se nanese poliuretanski lak na kraju, pa neće primati vlagu iz vazduha (barem dobar deo vlage),dimenzije komada nisu velike (450 * 550 mm), dakle "raspon" je mali, a ubacićemo i tri metalna lista između svakog drugog sloja, svaki sloj će biti lepljen pod presom (stegama), tako da ne očekujem probleme vezane za vitoperenje.. nisam računao, ali mislim da će težina plinta biti 12 - 15 kg.. 

sounds promising :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

tako je i planirano - slojevi su ukršteni, tanji su, drvo je tvrdo i suvo, planirano je da se nanese poliuretanski lak na kraju, pa neće primati vlagu iz vazduha (barem dobar deo vlage),dimenzije komada nisu velike (450 * 550 mm), dakle "raspon" je mali, a ubacićemo i tri metalna lista između svakog drugog sloja, svaki sloj će biti lepljen pod presom (stegama), tako da ne očekujem probleme vezane za vitoperenje.. nisam računao, ali mislim da će težina plinta biti 12 - 15 kg.. 

Preporucujem laku perforaciju metala, rupa ili linija, da se inkrustrira lepak, uz verovatno srafljenje metalnih listova za jedan sloj drveta, lepo menja rezonancu bazicnog oblika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

Preporucujem laku perforaciju metala, rupa ili linija, da se inkrustrira lepak, uz verovatno srafljenje metalnih listova za jedan sloj drveta, lepo menja rezonancu bazicnog oblika

Predlog je potpuno na mestu. Lepak koji je prošao kroz perforaciju će kao moždnik da povezuje gornji i doji sloj drveta i na taj način ostvari jaču vezu drvenih slojeva koji su dilatirani limom. Prilikom lakiranja plinta, obavezno to uraditi sa  svih šest strana, i na taj način sprečiti eventualno zatezanje odnosno istezanje jedne od strana. Ukoliko bi se to uradilo odjednom, tako što bi se plint okačio i prskao u krug, to bi bilo najbolje. Ja bih to uradio sa polusjajnim lakom, nikako visokog sjaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta ti je Woland ......... lukavac

 

retka osoba koju vole i cene , ne samo ovde , nego i na drugim mestima okupljanja zaludnih baba

(to , naravno , iz mene cista zloba progovara :smesna: )

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ab-Co-axial said:

Uzmi u razmatranje Krown lakove

sa poliuretanom imam uhodanu stazu

 

54 minutes ago, vladd said:

Preporucujem laku perforaciju metala, rupa ili linija, da se inkrustrira lepak, uz verovatno srafljenje metalnih listova za jedan sloj drveta, lepo menja rezonancu bazicnog oblika

e, vidiš ovo je pametan predlog, inox će inače da ide na laser, pa može i da se perforira, falavi :thumbup:

 

10 minutes ago, Zen Mod said:

retka osoba koju vole i cene , ne samo ovde , nego i na drugim mestima okupljanja zaludnih baba

(to , naravno , iz mene cista zloba progovara :smesna: )

i ljubomora :P a, Thomas je moj ideal, ne samo zbog njegovih organizacionih i marketinških sposobnosti.. najviše zbog šarmantnog bezobrazluka :D

msm - Čiča Toma.. depra sine :)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Zen Mod said:

ta ti je Woland ......... lukavac

 

retka osoba koju vole i cene , ne samo ovde , nego i na drugim mestima okupljanja zaludnih baba

Oš da kažeš valjda zaludnih deda.

A ko mu onda dođe Tom Sojer a ko Haklberi Fin? :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zaludne babe .... sto ce reci plačibabe

si ikad cuo za plačidede ?

mislim , kategorija per se definitivno postoji , ali je manje poznata medj pučanstvom

nego , evidentno je W. Tom , a svi ostali sa idejama mu dodju kao Finn i ostala deca sto se primise cetke

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, predragm said:

zna valjda da maže!

ixx, itekako :D

1 hour ago, Zen Mod said:

a svi ostali sa idejama mu dodju kao Finn i ostala deca sto se primise cetke

beš ideju ako se ne realizuje - švajserima je dovoljno to što znaju da je realizacija moguća, pa teško pronalaze entuzijazam da bi je ostvarili.. prosto - nije im interesantno :) nači put jeste interesantan, ne toliko krajnji rezultat, a kod mene je to (put i rezultat) u ravnoteži.. a volim da pitam.. da ne skitam :) eto, @vladd me je obasjao idejom koja je suvisla, smislena, dobra jbt :) .. jbg, može biti da od vas više uzimam nego što dajem, zato povremeno smaram o pozorištu i koncertima :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...