Jump to content

Lenco PTP 6 Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

Vrh je da se uradi od metalne, cvrste legure, recimo pod pritiskom, pa da se dodatno dampira, i oteza, gde treba. I taj karbon fiber je, pride estetski, ozbiljno cvrst materijal.

Tu se razlikuje konfekcija od ozbiljne sprave, nazalost, tesko je naci da je sve potaman, i da bude za sve zainteresovane :)   

Poenta je da ne treba da se "ucimo" sa detalja iz konfekcije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je drvo izuzetan materijal za plint i Woland teško da je mogao napraviti bolji izbor (čak i da mu se ne sviđa [emoji3]). U protivnom, ne bih bio iznenađen da neko dovede u pitanje i izbor materijala koje su Stradivari i društvo mu Amati i Gvarneri birali za svoje instrumente [emoji3].

Naravno da je materijal jako bitan ali je još bitnija konstrukcija, koju je Woland takođe pomenuo u smislu kombinacije razlicitih vrsta drveta i načina kako će “ploče-daščice” biti slagane i lepljene.

Biće to siguran sam jedan sjajan gramofon i da sam Kuzma ne bi mi bilo svejedno [emoji3], jer teško da će se Woland zadovoljiti time da napravi najbolju spravu u Srbiji (Igor), pre mislim da su mu ambicije vezane za regiju [emoji3].

Izvinjavam se za neozbiljnost, ali stvarno verujem da će gramofon biti izuzetan:

1. Lenco L75- najbolji mogući “polaz”,

2. Imao sam prilike da pogledam neke ranije realizacije Wolanda u kojima je i sam uzimao učešće: ideja šta želi kao najbitnije; izuzetan smisao za izbor “realizatora”-Zen, Leonardo, Sava ...; uz značajno učešće i njega samog, pogotovo u poslednje vreme.

Sve te stvari osim sto sviraju neverovatno (mišljenja kolega sa foruma koji su ih culi u veoma kompetitivnom suceljavanju npr. sa Nagrinim proizvodima) nego i izgledaju neverovatno u šta sam se i sam uverio.

Siguran sam da će se o ovom gramofonu tek pričati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Dacho said:

Pravo zboriš, zna to jako dobro izgledati i nimalo plastično.

Ti materijali su poprilično zahtjevni za upotrebu pa se uglavnom pojavljaju na vrlo skupim igračkama ali nije pravilo.

Ma to je stvar ukusa, neko voli prirodno drvo, neko klavir lak, neko nešto treće. Zavisi i od ostatka sistema, da ne štrči vizuelno ko da je palo s neba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko odavno mi je dijagnostikovan nedostatak ambicije - moj odbrambeni sistem tu manu racionalizuje kao vrlinu, jedino tako mogu da dosegnem nirvanu, odžavanje u njoj je sasvim druga stvar [emoji3]

 

dakle, ambicije postavljam u skladu sa mogućnostima, i nekom svojom vizijom (do koje dođem razgovarajući sa ljudima pametnijim od mene) a finalni rezultat bude (trebalo bi) nagrada, ali put kojim se dolazi do rezultata je neprocenjiv [emoji4]

 

biće drvo, možda sa ponekim lažnim slojem od inoksa ili aluminijuma između, ukoliko sa SV dođem do mogućnosti da se to dobro uradi..

 

e, sad - šta nekom deluje jeftino, čak i ukoliko to nije, je individualna stvar.. Corian, mediapan ili nekakav drugi pločasti materijal presvučen furnirom, folijom (bila ona i karbonska), ili ofarbano u piano finiš, je nešto što bi SV odradio bez muke, frke i roptanja.. radi on to svakog dana, putem koji sam izabrao se ređe ide [emoji4]

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledano sa dizajnerskog stanovišta, upotreba karbon fiber folije u ovoj priči je pogrešna i nepotrebna. Ako sam dobro shvatio plint se pravi u vidu sendviča. gornja površina plinta bi trebala da bude,  u slučaju da se radi od nekog (javor?) drverta , neke debljine koja je značajno deblja od običajene debljine furnira - par cm. Drugi materijal po svojoj prirodi a da nije drvo i da je tanji bi mogao da bude prohromsni lim od par mm, poliran- potpuni kontrast drvetu. To je moje mišljenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema Zena da se oglasi, alfe i omege svega na forumu pa tako i Vaših projekata ([mention=665]Woland[/mention] mislim da ne grešim?).

Možda je, kada je na jednom mestu video prve fotografije, ostao bez teksta (“pravi lik”) [emoji3] za razliku od mene i sličnih (kojih je najveći broj) a koji “pricaju” mnogo više nego sto treba kada im se nešto posebno dopadne [emoji3].

Neću više obećavam-red je da zaćutim [emoji106].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, NIXIE said:

Ma to je stvar ukusa, neko voli prirodno drvo, neko klavir lak, neko nešto treće. Zavisi i od ostatka sistema, da ne štrči vizuelno ko da je palo s neba.

Naravno. Kada se već radi custom onda treba napraviti po svom ukusu i mogućnostima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, predragm said:

Gledano sa dizajnerskog stanovišta, upotreba karbon fiber folije u ovoj priči je pogrešna i nepotrebna. Ako sam dobro shvatio plint se pravi u vidu sendviča. gornja površina plinta bi trebala da bude,  u slučaju da se radi od nekog (javor?) drverta , neke debljine koja je značajno deblja od običajene debljine furnira - par cm. Drugi materijal po svojoj prirodi a da nije drvo i da je tanji bi mogao da bude prohromsni lim od par mm, poliran- potpuni kontrast drvetu. To je moje mišljenje.

8 slojeva drveta debljine 15 mm, svaki sloj iste debljine, moguće je da će se pojaviti i inoks (alu) u 3 do 7 slojeva, to be announced :)

11 minutes ago, Srecko said:

Nema Zena da se oglasi

eno ga gore isplazio se :) doći će Lenco i do njega na štimung :) i odvajanje idlera u stanju mirovanja, to mi je objašnjavao kako, ali nesam zapamtio :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislimda se sa prohromo  u me]uslojevima sa drvetom izrada plinta dosta komplikuje. Nije da ne može,  ali postoje dva momenta o kojima treba misliti. Prvi, koji lepak koristiti da se slepe prohrom i drvo? Drugi je problem sa glodanjem unutrašnjosti plinta za smeštaj same mašinerije gramofona kako je to već videno za PTP. Rezati po slojevima pa ulepiti? Lim posebno prorezati pa onda spajati? Kad sam spminjao prohrom mislio sam na gornju vidnu površinu, top plate, možda povučen alo od ruba da se sagledava celina drvenog plinta. Drveni top plate od drugog drveta (javora) da se plitkim nutom odvoji od ostalog dela plinta (sendviča od tri vrste drveta, skroz ukrug, i tako istakne? Razlog - drgačiji ton drveta i pružanje godova, skoro drugačiji materijal zaslužuje razgraničenje-nut.

Eto nekoliko tema za razmišljanje, naravno ukusi su razni kao i mogućnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ može da se pronađe lepak koji lepi drvo i metal, a inače je planirano dase oformi 8 ploča pa da se pojedinačno useku, tako je lakše.. isto to može i sa inoksom (laser, waterjet..) ili aluminijumom.. planirao sam drvo kao završni sloj, jedino će podloška za ručku biti od inoksa, i moći će da se menja - napraviću dve, jednu za SME a drugu bez proreza..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, predragm said:

Mislimda se sa prohromo  u me]uslojevima sa drvetom izrada plinta dosta komplikuje. Nije da ne može,  ali postoje dva momenta o kojima treba misliti. Prvi, koji lepak koristiti da se slepe prohrom i drvo? Drugi je problem sa glodanjem unutrašnjosti plinta za smeštaj same mašinerije gramofona kako je to već videno za PTP. Rezati po slojevima pa ulepiti? Lim posebno prorezati pa onda spajati? Kad sam spminjao prohrom mislio sam na gornju vidnu površinu, top plate, možda povučen alo od ruba da se sagledava celina drvenog plinta. Drveni top plate od drugog drveta (javora) da se plitkim nutom odvoji od ostalog dela plinta (sendviča od tri vrste drveta, skroz ukrug, i tako istakne? Razlog - drgačiji ton drveta i pružanje godova, skoro drugačiji materijal zaslužuje razgraničenje-nut.

Eto nekoliko tema za razmišljanje, naravno ukusi su razni kao i mogućnosti.

Ja bih to spojio sve zajedno sa navojnom šipkom skroz kroz sve elemente pa sa donje strane stegnuo maticom. Za gornju ploču bi se ta šipka mogla zavariti da se ne vidi sa donje strane ili ju izvući skroz na vrh pa sa gornje strane staviti plosnu upuštenu maticu kao što na namještaju upotrebljavaju. Između slojeva bi stavio posebna montažna ljepila koja su u velikim tubama kao silikon. Imaju veliku čvrstoću ljepljenja a ujedno i damping svojstva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

nesi reko,sta ce turis pisanije naprwd na lenak - Pass ili Tannoy ?

:smesna:

pass i tannoy mu dođu kao kafa i kisela voda, sve drugo su uljezi :D a, vidiš da lenca guram u to društvo, on će nam biti nova forumska mantra :)

4 minutes ago, Dacho said:

Ja bih to spojio sve zajedno sa navojnom šipkom skroz kroz sve elemente pa sa donje strane stegnuo maticom. Za gornju ploču bi se ta šipka mogla zavariti da se ne vidi sa donje strane ili ju izvući skroz na vrh pa sa gornje strane staviti plosnu upuštenu maticu kao što na namještaju upotrebljavaju. Između slojeva bi stavio posebna montažna ljepila koja su u velikim tubama kao silikon. Imaju veliku čvrstoću ljepljenja a ujedno i damping svojstva.

može i tako - brezon, ali dobri su današnji lekovi u kombinaciji sa presom..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nice,setih se necega sad,ovako zagledavajuci drveni materijal,poucen nekim razmisljanjima/komentarima  majstora koji nam je stavljao trecu staklokeramicku plocu na stednjak,u garantnom roku,ove nedelje..radna povrsina u koju je ugradjena,je radjena slicnom tehnologijom,ko sto sad pravite kuciste za gram,iako je sve fiksirano po PS-u,debljine 38mm,dolazi do vitoperenja,staklo vise nema potporu u vidu 100% ravnosti,i puca..jedan dobar drugar sto je mi je stolar,samo kaze "drvo je zivo,sve dok se ne pretvori u pepeo"..citaj:lepite,srafite,presiraje u 3PM

 

sretno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@paja959

Isti takav komentar sam i ja dobio od vise stolara, od kojih mi je jedan bas dobar prijatelj.

Drvo moze dobro da se osusi, ali tesko mozes da ga zeznes da ne upija vlagu vremenom zbog cega menja geometriju.

Nadam se da ce @Woland da uradi najbolje sto zna i moze da preduhitri ovu problematiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...