Jump to content

Lenco PTP 6 Woland Edition


Woland

Preporučeni Komentari

počelo.. plinth 8 slojeva, 4 sorte drveta 15 mm (40 mm širine) debljine, znači 120 mm debljine, sa 450 × 550 mm.. biće slojevito a ukršteno..

 

ručka SME M2-12R, na okrugloj inox podlošci (4mm) koja se šrafi u plinth - prvobitno planirao valjak od inoxa koji prolazi kroz plinth, ali je to za metalostrugare velik i "za ništa" posao pa su me otresli :) za Lenca nabavljen Reindersov ležaj, idler je OK, barem ga ja takvim procenjujem

 

nabavljene i spajk nogice od aluminijuma koje mogu da se podešavaju.. sve to bi trebalo da bude na nekakvoj podlozi, granit, a možda i teraco u zavisnosti od cene, dobavljivosti i trenutnog raspoloženja :)

 

možda i poklopac od plexija, ako dobavim adekvatne inox(oidne) šarke, sposobne da nose ipak veliku težinu..

 

srećom pa imam nekakav gramofon, pa nema žurbe :) nači, polako i opušteno :)

 

za sad slike javorovih, trešnjevih i kruškinih letvica, četvrta fela je još u razmatranju..

 

94a2bfa1625a82f6c691ec04c5691e50.jpgbfe074a4fee253b334042c24116626ae.jpg91de3161a5eed6218da7815cd653b56e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vi izgleda nameravate da “potisnete” Kuzmu [emoji3].

Nije u redu (bezmalo ste prijatelji šta ste sve od njega nabavili) [emoji3]!

Tolike godine slušate i analizirate njegove gramofone, ručke, napajanja ....., konačno ste shvatili gde i šta gresi i rešili ste da mu pokažete kako je to trebalo da se uradi [emoji3].

Bravo!

Držim Vam [emoji106] da gramofon “ispadne” upravo onakav kakav ste hteli.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vi izgleda nameravate da “potisnete” Kuzmu [emoji3].
Nije u redu (bezmalo ste prijatelji šta ste sve od njega nabavili) [emoji3]!
Tolike godine slušate i analizirate njegove gramofone, ručke, napajanja ....., konačno ste shvatili gde i šta gresi i rešili ste da mu pokažete kako je to trebalo da se uradi [emoji3].
Bravo!
Držim Vam [emoji106] da gramofon “ispadne” upravo onakav kakav ste hteli.
 
neće se desiti potiskivanje već još jedan gramofon na tezgi :) Kuzma će da zadrži svoje mesto, samo dodajem nešto što se potpuno razlikuje od njega - promiskuitetan sam, priznajem, a i vernost mi ne ide od ruke, za pokloništvo brendu sam pogrešna osoba :)

ali Kuzma će u meni uvek imati poštovaoca, i mesto na tezgi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

More, Pau ferro - gvozdeno drvo... Ili zeleni Verawood, pa nek ide život, da ojadi stolara za 3 cirkulara... Mada, oraj može isto da bude čudo od ljepote... Držimo palčeve, u svakom slučaju. Ja se ložim da pazarim neku 75icu, preko drugara, povremeno iskoči jeftino na švapskom ebeju...:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Mada, oraj može isto da bude čudo od ljepote... Držimo palčeve, u svakom slučaju. Ja se ložim da pazarim neku 75icu, preko drugara, povremeno iskoči jeftino na švapskom ebeju...:drinks:


videće se najviše gornja površina a ona će da bude od javora, koji je jednoličan..

ideja i jeste bila da se napravi dobra a jeftina gramofonska baza.. videćemo koliko će biti dobra :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Woland said:


 

 


videće se najviše gornja površina a ona će da bude od javora, koji je jednoličan..

ideja i jeste bila da se napravi dobra a jeftina gramofonska baza.. videćemo koliko će biti dobra :)

 

A da ga presvučeš karbon fiberom, na šta bi ličilo? Nije loše ispalo na onim zvučnicima @Dacho

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A da ga presvučeš karbon fiberom, na šta bi ličilo? Nije loše ispalo na onim zvučnicima [mention=872]Dacho[/mention]
ličilo bi, meni barem, na plastičnu igračku - ideja je da se plint napravi od drveta i da izgleda tako.. nema nekog smisla kombinovati različito drvo ako ga oblačiš na kraju.. postoje drugi, veštački materijali za izradu plinta koji navodno nisu loši, a liče na kamen npr:

a78033d1ba6e5692994f82cc186617d3.jpg2c345bfea2bd344e1bcfbc2842b1758b.jpg

ovo se koristi za sudopere, izliva se..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

 

počelo.. plinth 8 slojeva, 4 sorte drveta 15 mm (40 mm širine) debljine, znači 120 mm debljine, sa 450 × 550 mm.. biće slojevito a ukršteno..

al će da bude lepo.. ko košnica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako izgleda kada se marketing udvara trzistu.

Ipak je plastika, i to livena u dva odlivka pa svarena, u maksimalno simplifikovanom kalupu. Rebra prakticno smesna.

Zaliven i otezan sacmom, da ne bi zvonio naokolo, jer ne moze lagano i skupo. Garant su se krstili tehnolozi.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, vladd said:

livena u dva odlivka pa svarena

Meni nije logično da je beli odlivak dvodelni, više liči da je to jedan komad liven u kalupu pod pritiskom. Takva je većina plastičnih komercijalnih iz tog doba, ovaj je lepši, masivniji, dampiran i izgleda kao da je od mermera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

A da ga presvučeš karbon fiberom, na šta bi ličilo? Nije loše ispalo na onim zvučnicima @Dacho

Pravo zboriš, zna to jako dobro izgledati i nimalo plastično.

Ti materijali su poprilično zahtjevni za upotrebu pa se uglavnom pojavljaju na vrlo skupim igračkama ali nije pravilo.

Screenshot_20180531-151128_Gallery.jpg

Screenshot_20180531-151021_Gallery.jpg

Screenshot_20180531-150940_Gallery.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, vladd said:

Tako izgleda kada se marketing udvara trzistu.

Ipak je plastika, i to livena u dva odlivka pa svarena, u maksimalno simplifikovanom kalupu. Rebra prakticno smesna.

Zaliven i otezan sacmom, da ne bi zvonio naokolo, jer ne moze lagano i skupo. Garant su se krstili tehnolozi.. :) 

Može to biti i dobitna kombinacija. Nisu sve plastike iste, ima ih vrlo inertnih i još ako je ovako dampirano odozdola ...nekada je to bio vrh tehnologije!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...