Jump to content

Kuršum ABC


Kuršum

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 year later...
3 hours ago, Kuršum said:

IMG-c5087530acdad536d9837a5e485856e7-V.thumb.jpg.9bc53d76f5eada42c237996f155a9dda.jpg

Gospodin Fišer je dobio pripadajuću kutiju, originalnu. Nađosmo i to na kraju.

U međuvremenu je kompletno rifrešovan i spreman za nareddnih xx godina. Svira 'ebe kevu. :guitarplayer:

Ako moze, kada moze, slika "zadnjice". :)

Pitanje : da li se koristi Phono u sistemu i ako je potvrdan odgovor, kakve su impresije ?

Generalno :bravo:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ako moze, kada moze, slika "zadnjice". :)

Pitanje : da li se koristi Phono u sistemu i ako je potvrdan odgovor, kakve su impresije ?

Generalno :bravo:.

IMG-e484a2b9c2df1a9c5875f08741eab16d-V.thumb.jpg.4789f7268df5f6b90eb41c1aeb6bdbaf.jpg

Može, zakaj ne bu moglo. :)

Fono se naravno koristi, ali ako mi verujes otkad sam ga rifrešovao i vratio u sistem, nisam stigao ploču da pustim. 

Čim bude, javljam, naravno. Čak se kanim da probam i na tape ulaz, za koji u specifikacijama piše da je 2mV, nasuprot phono hi 8mV i phono lo 3.5mV. Kod ranijih slušanja mi se činilo da se moja gramofonska glava bolje gađa sa Cromsonom gledajući pojačanje itd, ali sad su u Fisheru novi kondovi u napajanju itd, pa će biti relevantnije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/8/2022 at 3:35 PM, Doktor said:

Pitanje : da li se koristi Phono u sistemu i ako je potvrdan odgovor, kakve su impresije ?

 

Evo doco nađoh malo vremena da se posvetim phono sekciji. 

Za prvi LP nakon povratka u sistem odabrani Art Tejtum i Ben Vebster u akciji. 

Milina jedna za slušati. I onaj Vrbsterov ššš na kraju svakog "duvanja",  a i Artov klavir, ko da si se nalaktio na njega.

Nije čak ni toliko niži nivo jačine zvuka, kolko mi se ranije činilo, u odnosu na ove druge, modernije izbore. Za pola stepena pot gore i to je to. Zasigurno je rirfeš odradio svoje. 

Rekoh da on ima neki tape ulaz, koji je po specifikacijama i originalnom uputstvu 2mV (piše za tapehead bez pojačanja), ali i na ovom regularnom od 3.5mV je to odlična jačina. Na podeoku 4 je već popriličmo glasno, 5 bi već bilo tumačeno kao odvrtanje. :D

Al isprobaćemo, živo me zanima.

Izmenjeno od Kuršum
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo mi je postalo tesno na polici za sve lomove koje imam, a želim da budu i Fisher i Crimson u pogonu istovremeno, da ne arčim lampe na tjuner i filmove. E da bi stalo sve, trebaće nova polica, širine 1.5m, sa tri nivoa. 

Ima li neko neke predloge, sugestije, primere, šta praviti i od kojih materjala, kakve konstrukcije. Da li one navojne šipke i paneli ili drugo nešto, još je u fazi razmišljanja. 

Ili ako ima neko da ponudi neku koja se uklapa, sve može. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...