Jump to content

Kuršum ABC


Kuršum

Preporučeni Komentari

Ah, zo, tamo gde svi apeluju na "slusanje muzike", i daju detaljan izvestaj kako sve drugo svira osim muzike. Inventivno se stiglo do imbusa na polici. Sta ce, kada je tehnika pod anatemom zbog moguceg zamora mozga...a on je glavni aparat za milozvuk.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Sad je neka privremena situacija tu. Dupe jeste bilo nisko dok je na drugom kraju bila ugaona garnitura, pa je to ciljalo taman de treba. Sad je tu neki francuski ležaj ispred, pravo u njega biju, al' tako je kako je, privremeno već 3 godine. No, uskoro će ze menjati na stari raspored.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Kuršum said:

Slikano ozgore, pa baba ima vizuelni utisak. :D

Odavno su tako, zakošeni i tako će ostati dok ne nabavimo ovak'e stalce:

Screenshot_2018-08-03-17-12-45-1-1.thumb.png.b8d8352223961fa0a7c26c951da6f687.png

Ovi mi pobegoše za pola sata skoro na KP.

I bolje sto pobegose.Imao sam ih davno sa Ditton 44,nisu me uveseljavali.Ipak sam za stalke na cetiri oslonca.

Kamo utisci za Perku?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A Revdža. :)

PR pa Perka, pretpostavljam. Bio je na full rrefresh-u, kod Neše. Zamenjeni svi kondovi, trimeri, opran, očišćeni potovi, podmazan, našrelovan, kalibrisan, itd. Prebačen na unbalance vezu. Tek od pre neki dan je opet kod mene.

Imam neke BASF trake za igranje, a nove treba da stignu. I na tim nereprezentativnim je meni čudo. Snimao npr. neku radio emisiju sa tjunera i kad je posle pustim, ona bolje zvuči nego u originalu. Znam da je nemoguće, al' tako je. I ja sam se čudio.

Onda sa kompa, preko DAC-a snimim neki album Louis Armstronga i on zvuči bolje kad pustim taj snimak na Revoxu. 

Ili to sve nije bolje, nego je meni lepše? Svejedno, važno da me uveseljava. 

Nisam snimao sa gramofona, jer je u međuvremenu počeo da me zeza jedan kanal na gramdži, pa sa vremena na vreme nešto prekida. Zato sam i pitao za ono ožičenje ručke u drugoj temi, al' niko ne odgovara. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A Revdža. [emoji4]
PR pa Perka, pretpostavljam. Bio je na full rrefresh-u, kod Neše. Zamenjeni svi kondovi, trimeri, opran, očišćeni potovi, podmazan, našrelovan, kalibrisan, itd. Prebačen na unbalance vezu. Tek od pre neki dan je opet kod mene.
Imam neke BASF trake za igranje, a nove treba da stignu. I na tim nereprezentativnim je meni čudo. Snimao npr. neku radio emisiju sa tjunera i kad je posle pustim, ona bolje zvuči nego u originalu. Znam da je nemoguće, al' tako je. I ja sam se čudio.
Onda sa kompa, preko DAC snimim neki album Louis Armstronga i on zvuči bolje kad pustim taj snimak na Revoxu. 
Ili to sve nije bolje, nego je meni lepše? Svejedno, važno da me uveseljava. 
Nisam snimao sa gramofona, jer je u međuvremenu počeo da me zeza jedan kanal na gramdži, pa.aa vremena na vreme nešto prekida. Zato sam i pitao za ono ožičenje ručke u drugoj temi, al' niko ne odgovara. [emoji4]

Lepo je pročitati ovako afirmativan i pozitivan post.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naizgled je logicno da bilo sta da se snima,sa bilo kog izvora,neki podaci bi trebalo da se izgube u prenosu. U praksi,dobar trakas,kakav je sad tvoj,pogotovo na 38cm/s ,zvuci brutalno bolje nego sam izvor.Zasto je to tako,ne znam,ali nisam jedini koji ima takav utisak.To je magija trake.

Sto se tice ozicenja Rege,mislim da nije neki problem zameniti zice(sve se vidi na klipu.Najveci zez je zalemiti zice iz rucice na onaj deo od kabla.To je meni uspesno odradio kolega sa foruma @zoranzu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...
On 9/14/2018 at 9:44 PM, Zen Mod said:

jes' se baba s godinama smanjila , al' joj nisko deluju ti zvucnjaci , sinko ......

 

:)

Jes da si odavno gunđ'o, al' odavno smo im i promenili stalke. Sad je to bez dileme bolje. 

IMG_20210906_144645.thumb.jpg.02c6de4b5745939e5b488090335be786.jpg

Elem, odavno je i Cosmos otišao iz sistema, a došlo je nešto što sam dugo merkao i čekao da ugrabim - Fisher X-100 A. 

Što se ostatka tiče, Revdža je dobio skroz nove glave oriđinale, pa se može reći da je to sad nova makina. 

Izmenjeno od Kuršum
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo je tu još nekih promena, kad je otišao Cosmos lampas, otišli su i 3a zvučnici, jer Fisher bez problema tera 4311 i to baš kako treba.

Odavno je sređen i problem sa prekidom na jednom kanalu na gramofonu, ručka ožičena in continuo. 

U međuvremenu su @Zen Mod i @Gosha pomogli svojim savetima oko problema koji se desio sa CD transportom, pa je i to rešeno, fercera kao first day. ;)

Revdža je sem novih glava dobio i nove doboše sa kočnicama, sve NOS, kao i nabove pripadajuće (oni na prethodnim slikama sa alu šoljama nisu bili moji). A ovih dana stižu i nove alu šolje. A  stigle i nove trake iz Francuske RTM.

Što će reći sad mirujemo neko vreme. :taz2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...