Jump to content

Kuršum ABC


Kuršum

Preporučeni Komentari

Postoje nosaci koji se kace na vertikalnu sinu i imaju dva reda rupa za kacenje nosaca, prilicno su jaki a kroz njih se moze usrafiti daska. Zidni deo se uvek kupuje u paru i od 1m kosta oko 650 dinara a sami nosaci su reda od 100-200 dinara komad

http://www.green-line.co.rs/proizvodi/nosaci-polica/nosac-police-sistem-sine/nosac-n3101-sil-270-mm-za-police-u-do-55kg.html

Zidne_police_classic_siva_kpl.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima razlike u kvalitetu, verovatno je neka domaca proizvodnja. Ja sam ih montirao pre 14 godina (Hafele ili Dabel, ne secam se) i ne znam koliko kila je bilo na njima i nije se ni pomaknula. Pre dve godine sam detetu u sobi stavio i isto je pretrpana i nece da otpadne. Napravio policu za 800 knjiga sansui risiver canton zvucnike i nece da otpadne. Izgleda je do majstora koji montira :msn-rofl:

photo6019140956332338189.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovi nosači (možete ih videti na prethodnim slikama ispod Koss zvučnika) su veoma masivni i čvrsti, gvoždje. U zid se šrafe na dva mesta, tiplovi su odlični i tu ne mrda ništa. No kad se stavi veće opterećenje poput ovog, pljosnati krak od 20cm koji je u vazduhu, nažalost vibrira. Sa dva nosača više, sa 4 manje, ali vibrira.

Ovako nešto bi sasvim završilo posao.779.jpg.6f62e48cbc9d8912627219f55d462aa7.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tanak, bolje receno uzan. Odlicni su ovi sa sinama za na zid, ili neka konstrukcija nalik na nozace monitora.

Uglavno, kutija profil je ozbiljno cvrsta, flahovi nisu bas za konzole, cak ni sa podupiracem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Kuršum said:

Ovi nosači (možete ih videti na prethodnim slikama ispod Koss zvučnika) su veoma masivni i čvrsti, gvoždje. U zid se šrafe na dva mesta, tiplovi su odlični i tu ne mrda ništa. No kad se stavi veće opterećenje poput ovog, pljosnati krak od 20cm koji je u vazduhu, nažalost vibrira. Sa dva nosača više, sa 4 manje, ali vibrira.

Ovako nešto bi sasvim završilo posao.779.jpg.6f62e48cbc9d8912627219f55d462aa7.jpg

tako nesto,ali jace..i ono sto bi bilo zgodno,da i dasku fiksiras na kojoj stoji trakas,na tu konzolu,od dole,pa ce to jos dodati stabilnosti..ili naci zidnu konzolu za gram,normalnu..nemoj samo da ti se slucajno trakas skrmbelja sa te visine !..zid na koji postavljas konzolu od cega je?..imas danas i tiplomaniju,postade i to hajteh struka,imas ih za sve moguce i nemoguce materijale/aplikacije ( npr.Fischer)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, paja959 said:

da i dasku fiksiras na kojoj stoji trakas,na tu konzolu,od dole,pa ce to jos dodati stabilnosti

Daska je ušrafljena u držače, kako drugačije?

Nije to nestabilno, eno ga Revox uredno stoji na tome. Ali kažem želeo bih da izbegnem vibracije, magnetofon je nemirna mašina. Nisu te vibracije velike, no vidim kad rukom zadrmam da ih ima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Kuršum said:

Daska je ušrafljena u držače, kako drugačije?

Nije to nestabilno, eno ga Revox uredno stoji na tome. Ali kažem želeo bih da izbegnem vibracije, magnetofon je nemirna mašina. Nisu te vibracije velike, no vidim kad rukom zadrmam da ih ima. 

dobro,ima nas svakakvih..ja bih dao nekom svajser majstoru da mi od recimo zatvorenog profila uradi jedan okvir,20x40mm,sa sirom stranom da se prislanja na zid,da su ti "trouglovi" koji se naslanjaju na zid povezani i napred kod vrhova,pa sa 2x2 sarafa recimo 8x60-70mm pricvrsti na zid,,pod uslovom da su adekvatne tiple fiksirane u zid kako treba..neke vibracije ce i dalje postojati kod brzog premotavanja,al je barem sigurno....ipak imas spravu koja je vredna,treba se oduziti i prema njoj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako stavite fisherovu tiplu i sraf za tiplu necete je izvuci ni da je cupate. Problem danasnjice sto svi stavljaju lose tvrde tiple koje se uopste ne obliku po rupi i sto svi prodaju srag za ivericu kao sraf za tiplu. Postali svi strucnjaci narocito prodavci a majstori pokupili od njih. Sraf za tiplu ne sme imati ostru lozu i tanak vrat vec tupu lozu i debeo brat da nategne tiplu a ne da joj ureze navoj. Zato Vam se i izvlace tiple.

Odgovor na bocno opeterecenje je kako mislite bocno da pritiskate policu i da Vam se tipla izvuce, to bi bas voleo da vidim narocito ako je polica ucvrsvena u svakom nosacu sa dva srafa. Sa dva srafa po nosacu ne mozete napraviti romboid sa policom i nosacima, uvek ce biti paralelogram

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Impuls said:

Ako stavite fisherovu tiplu i sraf za tiplu necete je izvuci ni da je cupate. Problem danasnjice sto svi stavljaju lose tvrde tiple koje se uopste ne obliku po rupi i sto svi prodaju srag za ivericu kao sraf za tiplu. Postali svi strucnjaci narocito prodavci a majstori pokupili od njih. Sraf za tiplu ne sme imati ostru lozu i tanak vrat vec tupu lozu i debeo brat da nategne tiplu a ne da joj ureze navoj. Zato Vam se i izvlace tiple.

Odgovor na bocno opeterecenje je kako mislite bocno da pritiskate policu i da Vam se tipla izvuce, to bi bas voleo da vidim narocito ako je polica ucvrsvena u svakom nosacu sa dva srafa. Sa dva srafa po nosacu ne mozete napraviti romboid sa policom i nosacima, uvek ce biti paralelogram

taj fišer je prodavanje engleške magle, šarena laža iliti snejkojl kao i sve ostalo od kablova do polica!

police ne sviraju!

 

ON TOPIC:

Kršum jesi probao podići kutije na neko postolje?

ako jesi jel bio mnogo slabiji bas pa si odustao?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, tubelover said:

Kršum jesi probao podići kutije na neko postolje?

One i jesu na postolju. :D

Ovak'om.

image-83135043570ef19d8d8eee06a7a8c68e98f6fc77c971badeae158da14ce59211-V.thumb.jpg.1f521736ed997aed1f069ae8c8cd5557.jpg

Bili su ranije na "normalnim" stalcima. Nije im falilo basa. 

Za promenu je bilo nekoliko razloga. Prvo, donja ploca tih stalaka bila je od mermera, sa ostrim ivicama, a moje dete koje je tek bilo prohodalo je stalno posrtalo tu negde okolo. Drugo, dobio sam dobru ponudu za njih. I trece, ovi su mi se oduvek više sviđali. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...