Jump to content

Kuršum ABC


Kuršum

Preporučeni Komentari

Lep sistem, sviđa mi se.

A šta ti slušaš? Recimo, šta si najčešće slušao u mesecu maju 2018?

Na tom sistemu blues mora da dobro zvuči, bilo koji, akustični, poluelektrifikovani, električni pa i onaj elektronski moderni. Eto, to mi pade na pamet.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najčešće u mesecu maju a da sam ja puštao, dakle da nije Screamer na kome uglavnom zvrnda Radio Swiss Jazz po ceo dan i da nije FM tjuner na kome ostatak dana zvrnda Radio Beograd, jeste Pink Floyd, Benny Carter, Fabrizio De Andre, Beach Boys i recimo John Mayall, između ostalog. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 5/29/2018 at 11:30 PM, Kuršum said:

Evo još jednog, samo je drugi preamp u sistemu (DOM od @dvv-a), Crimson 610 je tad bio na akciji izgradnje napajanja.

Ovo dete koje đuska je moja ćerka. Nadam se da nije protiv pravila nekih, itd.

Otrova dete sa tom muzikom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Elem da preselim diskusiju iz one magnetofonske teme ovde, jer se više ne tiče magnetofona, već njegove pozicije unutar sistema.

20180810_135208.thumb.jpg.850d1fb9de41bfe7c6ec7d4d39d965db.jpg

Dakle Revox PR-99 je stigao u sistem, kao što je već rečeno tamo, i izbacio DAC sa mesta koje je zauzeo na polici. Oni koji su videli sliku su uglavnom bili za to da ostane ovde.

DAC moze da se smesti uz malo gimnastike na neko drugo mesto, s tim što sreću kvari da CD transport mora da bude blizu jer je jedna od veza (vezani su i AT&T optikom i kaoksijalcem) između njih kratka, a CD transport ne može da bude na sredini jer na sredini polica nije šuplja, a transport je u dubinu priličnih dimenzija, pa konektori udaraju u zadnju stranu police, dakle mora biti levo ili desno, gde polica jeste šuplja. No, to bi se nekako rešilo. 

Sem što mi se čini da magnetofon na ovom mestu suviše dominira (neki rekoše neka i treba da dominira) i što malo zaklanja TV (mada bih i sa tim mogao da živim), ono što mene muči je što magnetofon kad premotava pravi poprilične vibracije i nisam siguran da mu je mesto pored gramofona.

A ako on nije na polici jedino mesto gde može da bude je ovo obeleženo narandžastom linijom levo:

IMG-900b7f2ce4f1a4c4b7997ab09d1d3f2e-V-1.thumb.jpg.b2e7432d046d4d4d75694766d9865c4c.jpg

Dakle da mu se tu napravi neka zidna konzola. U tom slučaju bi, mislim, morali da lete Koss zvučnici sa ovih pozicija uz TV. Od levog zida do levog zvučnika je, kao što se vidi 56cm, a širina Revoxa sa reel-ovima 53cm. Malo tesno. Može konzola malo da se izdigne, pa da reel ide iznad zvučnika (mada se to čini malo previsoko), ali nisam siguran da je blizina Koss-a, tj. magneta od drivera, baš najbolje društvo za traku. Ako bi se Koss-ovi sklonili, njihove držače bih mogao da iskoristim za konzolu (4 komada veoma čvrsta bi bez problema nosila 18kg). Prostor koji se tada dobija od levog zida do TV-a (70cm) je sasvim komotan. Ja nekako vidim da je Revox-u mesto tu. I odatle će da dominita, al' nekako sam za sebe. A za Koss bih smišljao mesto naknadno (ako ga uopšte ima).

Šta vi mislite?

Evo i dimenzija magnetofona za svaki slučaj:

IMG-9e07a833d76ddad3682335d496b365d7-V.thumb.jpg.14add8ec68fc6d8cf4a7acf7d06fab1b.jpg

Pucajte. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kossove polegneš na JBL-e preko tanke podloge (recimo stare sunđeraste podloge za miša).

A PR-99 tamo gde si naumio..... ili sasvim nova polica, pa on na prvi sprat police da bude negde u ravni sa JBL-om.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, zek said:

Kossove polegneš na JBL-e preko tanke podloge (recimo stare sunđeraste podloge za miša).

A PR-99 tamo gde si naumio..... ili sasvim nova polica, pa on na prvi sprat police da bude negde u ravni sa JBL-om.

Da, nova polica bi rešila probleme, ali sad nije momenat za to. Koss-ovi su i ranije bili na JBL-u. 

56dd4d735ca71_2016-03-0710_33_24.thumb.jpg.f0131501286d9b7c5d0851a992519ebe.jpg.20cea7b6856b3e24bc37729bed774a95.jpg

Samo što moraju da stoje položeno, jer JBL je zakošen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, prophet said:

A ako si mislio da gramofon izmestim tamo, to mi ne rešava puno toga, Revox će i dalje da zaklanja TV recimo, a morao bi da menjam interkonekt na gramofonu i da bude 1.5m ako ne i više, što baš i nije preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednom u godinu dana, pored redovnog briskanja prašine, bude i generalka.

1593027360_2018-08-1217_12_47.thumb.jpg.450e8433d6feae9bb1ca4df4861bfd36.jpg1196747401_2018-08-1217_12_12.thumb.jpg.25126dde67001830a92d09fb9e4e98d3.jpg466914305_2018-08-1217_11_48.thumb.jpg.d4ac525fcb2627773139ce3dc51a98de.jpg

Zbog ove poslednje slike mrzim hifi. Malo li je kablova na krevetu, nego još ovaj lom iza. Bem ti kablove i prašinu.

 

p.s. u okviru ove akcije pašće i montiranje konzole za Revox (a i gipsiranje starih rupa od držača za zvučnike). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je neka vajda od današnjeg dana, očistio sistem od prašine i definitivno utvrdio da je Revoxu mesto na konzoli na zidu, levo od TV-a.

Ono što nije bilo uspešno jeste to što oni držači ne mogu da stabilno nose dasku na kojoj stoji Revox. Vibriraju. Mora nosač sa učvršćivačem popreko. Turio prvo dva kako Woland reče (a i svi drugi koje sam konsultovao), klimavo. Ja dodam još dva, manje klimavo, al' klimavo. 

Dakle mora drugi da se stave. Malo što sam zagipsirao 4 rupe danas, nego moram još 8 sutra. Ili da dodam na postojećih 4, još dva sa učvršćivačem. Kud 4 tu i 6, pa da se zamaskira ta gomiletina gvožđa nekako.

Kad bih našao neke da su im rupe na istom mestu pa da čejndžujem samo, al' o' ta posla nema ništa. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...