Jump to content

Kuršum ABC


Kuršum

Preporučeni Komentari

bez barem 2 para Tanoja kuća je nekako prazna [emoji3]

Znate da sam za Tannoy Arden rekao da je najbolji zvucnik koji sam imao, tako da ne da ste u pravu nego je to must have.

Za Tannoy-e bi se nekako snašao ali mi je kuća problem [emoji3]. Nikako da se snađem za kuću gde bih to sve ...... stavio [emoji3].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Doktor said:

4311 klot, 4311A , 4311B ili je to sve jedno, te isto ? :)

Moram ponoviti - bilo bi veoma poucno cuti Crimson pre/amp kombo sa Quad ESL 63. A da, izvor zvuka - gramofonski setup. B)

Moj je klot 4311, bez A i B.

Kao što Srećko reče, nije problem organizovati to slušanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste off topic no znam da se Kuršum neće ljutiti, jer je ovo sve i započelo sa njegovim Akai tjunerom.

Danas sam kupio tjuner Kenwood KT-990D, samo da bih proverio koliko lažu oni sa www.fmtunerinfo.com i da li ja mogu da čujem bilo kakvu razliku koju oni navode.

Imam tjuner Pioneer F-99X koji su oni postavili na 27 mesto u toj nekoj njihovoj listi; a sa kojim sam jako zadovoljan.

Ovaj Kenwood su pozicionirali na 11 mesto i verovali ili ne sve sto oni napisase ja čuh [emoji3]. Naravno ne tvrdim da nije u pitanju auto sugestija ali ja Kenwood čuh upravo kako ga opisaše.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aleks said:

Ako te nekad ne mrzi, okači neki snimak 4311.. msm, ima tih snimaka po netu pregršt, al ono,

:)

Ne mrzi me nikako, jedino je problem što ga trenutno nemam. Ima nsam bar 20 snimaka, a onda glupošću to uspeo da izbrišem iz telefona.

Takođe sam imao i kako Saba risiver svira na Śucinim Dynaudio zvučnicima, slušali i CD plejer i gramofon. Šuca je tad izjavio "Ovo ubija snove o HiFi-ju". :D

Pokušaću da vidim da li sam to negde backup-ovao. Ili da li je možda neko od kolega kojoma sam slao to sačuvao. Ako ne, napravićemo ponovo snimke. Trenutno sam podno Kosmaja, plandujem, pa kad se vratim doma.

Ono što sad imam u telefonu je Cosmos/3a kombinacija. Još samo da mi kažete kako se postavlja, pretpostavljam da ne može direkt upload ovde?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, zoranzu said:

Imali tu nekijeh zica i uckura,(ne daj Boze i usb kablla).

 

Ima naravno, al' sam ih namerno izostavio. :D

Pošto si ti moj drug onda ću da ih pobrojim (mada ništa fensi nema):

Zvučnički:

- Cable Talk 3.1 od Crimsona do JBL-a, terminisan sa obe strane Multi-contact LS4 bananicama.

Klotz LY 225 od Crimsona do Koss-a, terminisan samo sa jedne strane Nakamichi bananicama.

Pijačni od Cosmosa do 3a (tu tražim rešenje, na strani Cosmosa su srafčići, a 3a tačka crta, pa prethodna dva kabla ne mogu što zbog debljine što zbog terminacije).

Analogni interkonekti:

Neotech (ne znam napamet tačnu oznaku)  između DAC-a i preampa, terminisan Amphenol činčevima obostrano.

- Neotech (isto ne znam oznaku napamet, al' nije isti kao ovaj gornji) između gramofona i preampa, terminisan Neutrik Rean činčevima sa jedne strane.

- Klotz AC110 između preampa i ampa, terminisan Amphenol činčevima obostrano.

- Klotz AC106, na pozicijama između deka, tjunera i preampa, risivera i svi terminisani Proel činčevima.

- DIY srebro u teflonu pa u omotu od one pene koja je izvađena iz nekog coax kabla mislim (pravio ga je @dj.nik), koji se šeta povremeno na ovu ili onu poziciju, nešto Crimsoni ne mirišu srebro.

Digitalni interkonekti:

- General Electric (AT&T) glass optic fibre kabl, kao veza između CD transporta i DAC-a, ST terminacija sa obe strane.

- Suhner RG59 koaksijalni, takođe veza između CD transporta i DAC-a, terminisan BNC konektorima sa obe strane (na strani DAC-a adapter BNC na RCA).

- Audioquest (ne znam oznaku napamet, ali ništa fensi) koaksijalac od HiFace-a do DAC-a.

- USB, nije kineski al nije ni neki audiofilski brend (kad sam pitao za neki specijalni za audio svojevremeni u radnji za kompjutere, rekli su mu da se ti lekkvu na drugoj klinici izdaju), od kompa do HiFace-a.

- Toslink optički kupljen u Silkenu, od Setup box-a (IPTV) do DAC-a.

Strujni:

Svi do jednog fabrički koji su išli uz uređaje. Imam LAPP napravljen, al' stoji u fioci. Imam i FKS, al' mrzi me da ga pravim/isprobavam. Produžni su svi Hamma.

Plus gomila kablova u fioci, Belden 1694A od 7m koji čeka seckanje i terminisanje, takođe Belden (zaboravih oznaku) za AES/EBU vezu, ne znam ni šta će mi i sto drugih lomova.

I valjda je to to.

Mrzim kablove, mrzim kad moram da ih premeštam, da se saginjem, odmah mi graške znoja izbiju na čelo, mrzim što se oko njih fata prašina.....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Kuršum said:

Doco, bih ja, ko što bih o nove Crimsone udomio, al'.....nije mi ovo jedini hobi, pa se pružam kol'ko sam dugačak. :)

Da se (j)opet ponovim - OK.

Mali hint - i ti se Crimson kablovi mogu skenirati, videti u stvari o cemu se radi, pa se napraviti diy.

RCA cinchevi su jasni vec odoka koji su. :)

+ skoro da sam 100% siguran da @Gox co. zna sta ovi rade u Crimson "kujni". B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

@Kuršum ixx, to tako govore tanojonematelji emoji4.png

4311 imao daaavno, L36 skorije.. lepo je bilo uz njih emoji106.png

 

 

Udomićemo i Tannoy jednog dana, polakote. Prvo ove Crimson kablove. :P

Otkako su cene vintage uređaja postale besmislene, ja sam naučio da čekam zgodnu priliku. A bude ih s vremena na vreme.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Da se (j)opet ponovim - OK.

Mali hint - i ti se Crimson kablovi mogu skenirati, videti u stvari o cemu se radi, pa se napraviti diy.

RCA cinchevi su jasni vec odoka koji su. :)

+ skoro da sam 100% siguran da @Gox co. zna sta ovi rade u Crimson "kujni". B)

Na tragu sam da ih provalim, mada ih kriju ko zmija noge. Mislim da ne zna ni Gox šta je inside. Ne znam da l' ih neko ovde ima, a i da ih ima, da l' bi nam dao da razvalimo? Ali blizu sam.

Često se dopisujem sa konstruktorom Crimsona. Brend je prodao, laboratorija čiji je osnivač i dalje radi razvoj brenda, mislim da je njegov brat vodi, a on uživa sa novom ženom i vozi bicikl. Hoće da pomogne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Kuršum said:

Na tragu sam da ih provalim, mada ih kriju ko zmija noge. Mislim da ne zna ni Gox šta je inside. Ne znam da l' ih neko ovde ima, a i da ih ima, da l' bi nam dao da razvalimo? Ali blizu sam.

Često se dopisujem sa konstruktorom Crimsona. Brend je prodao, laboratorija čiji je osnivač i dalje radi razvoj brenda, mislim da je njegov brat vodi, a on uživa sa novom ženom i vozi bicikl. Hoće da pomogne.

Spendid. :)

Tu sam ako treba da pripomognem ( pm ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

Pa može, tapatalk ga šrinkuje

Nemam tapatalk, imao sam ga 2 sata, zaključio da nije moj cup of tea. Srećom veliki ekran na telefonu, a navikao sam sa ovog Samsung pretraživača da se javljam. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

@Srecko "Ako kuća pretenduje da bude okarakterisana kao bolja mora imati par JBL 4311 emoji3.png."

bez barem 2 para Tanoja kuća je nekako prazna :D

'bo vas Tannoy

zamrzise nam vorum zbog njije

 

:buehehe:

 

@Kuršum

ne bi bilo lose da otvorizas temu za Crimsone , postavis koju semu , pa da procakulamo

pretpostavljam da sema vec ima u public domain , pa ne bi trebalo biti problem

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...