Jump to content
tonko

adcom gfp 565 ,gfa 555,2* 565

Recommended Posts

pozdrav,hvala na pomoći i podršci
svaki savjet dobrodošao
mislim se da li da izbacim ventilatore i ako da kako to učiniti

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

5 hours ago, NIXIE said:

a gde mi je još kompresor da ga izduvam

Nemam ni ja kompresor kod kuce, pa se krece u snalazenje. Postoji vazduh u spreju, postoje razne boce pod pritiskom, kojecega, moze se i diy nabaciti ventil na neki poveci sprej...

našao na mouser shopu elna silmic i sad imam nešto pitanja

da li je potrebno na AC INPUT/BIAS TIME DELAY ploči stavljati audiograde kondove? možda staviti nešto trajnije ,jel ovi silmic imaju kao rok trajanja 1000 sati,meni to izgleda jako malo

na BALANCED INPUT PCB temperaturna veličina kondova je 105c,dok silmic serija je od -40 do 85c,koliko to igra ulogu?

na balanc ploči mi idu dva 25V/56uf 105c , najbliža manja vrijednost u ponudi je 25/47 85c i najbliža veća vrijednost je 25/100 85c

jel moraju vrijednosti biti točne?

koliko je poželjno miješati serije kondova,ako nema silmic stavim cerafine?

Taj rok trajanja elektrolita od par hiljada sati vazi za max dozvoljemu temperaturu, u normalnom slucaju traju daleko duze. Sve u svemu duze ce trajati ovi za 105 stepeni. 

1 hour ago, tonko said:

našao na mouser shopu elna silmic i sad imam nešto pitanja

da li je potrebno na AC INPUT/BIAS TIME DELAY ploči stavljati audiograde kondove? možda staviti nešto trajnije ,jel ovi silmic imaju kao rok trajanja 1000 sati,meni to izgleda jako malo

na BALANCED INPUT PCB temperaturna veličina kondova je 105c,dok silmic serija je od -40 do 85c,koliko to igra ulogu?

na balanc ploči mi idu dva 25V/56uf 105c , najbliža manja vrijednost u ponudi je 25/47 85c i najbliža veća vrijednost je 25/100 85c

jel moraju vrijednosti biti točne?

koliko je poželjno miješati serije kondova,ako nema silmic stavim cerafine?

Na pomoćne sklopove za timere zaštite i slično može i nešto drugo, recimo Panasonic, Nichicon, Vishay itd.

Rok trajanja je dat za maksimalni dozvoljeni napon i temperaturu kondenzatora, znači da se dosta produžava kad rade na manjim naponima i temperaturama. Zato uzimaj recimo veće napone nego što su bili u originalu da što duže traju, pazi samo na raster i prečnik da ne bude posle premalo mesta za ugradnju.

Što se tiče vrednosti mislim da malo veći neće škoditi, manje ne bi trebalo uzimati. Pitanje je šta radi taj kondenzator konkretno u tom kolu, nije lako oceniti bez šeme.

Ako nema Silmic stavi koji ima, ili gledaj po ebay šta se nudi, mada ako su dugo stajali na policama ne treba kupovati, bolje uzmi neki drugi tip na proverenom mestu.

što se tiče 56 mikro, to je američanski niz, imaju oni i 68 mikro i 82 mikro. tek da se razlikuju.

pogledaj gde stoje pa ako je samo filtracija turi naš, veče vrednosti.

pronašao panasonic neki,low esr,al nije audio ,50vdc 56uf

jel sigurno bolje uzeti veče vrijednosti vdc?

jer sam stavio u košaricu sve sa večom vrijednosti od tvorničkih

budem još sutra otvorio 555 ,pa promijenim i njemu kondove,možda i preamp

evo nisu oprane u vodi ,al jesu u loctite spraju i alkoholu,toliko da su problidile
aumo vidit kako se kupuje na mauseru,to mi je gore nego sve do sad02825ff2b5d8c484222c2bc4eb9fe53e.jpg

4 hours ago, tonko said:

evo nisu oprane u vodi ,al jesu u loctite spraju i alkoholu,toliko da su problidile
aumo vidit kako se kupuje na mauseru,to mi je gore nego sve do sad02825ff2b5d8c484222c2bc4eb9fe53e.jpg

Ko novo

stigli kondovi,ulemljeni na misto,malo problema poradi veličine,ali skupusili smo ih nekako na misto
došao veliki trenutak uštekavanja u ac dc,prekidač na on ,malo se odmakao ,očekivam eksploziju,kad ono ništa,nada
ni vrit ni tam
problem mora biti na ovoj ploči
na prekidaču imam napona
danas je budem izvadio,promijenio kondove za nju,i dalje pokušao ući u trag problemu
možda ovi veliki relej?
neki input od iskusnjara?56db20d8f03e147e03627e518289a68e.jpgbc6d1bb22846628cf74ff1849c3bcaa2.jpge6acd129c0e5703f125eb958191d70ea.jpg

neće ovo baš jednostavno
imam 600mV na izlazima
pronašao sam u ser. manualima neke vrijednosti koje bi trebale biti na pojedinim mjestima i gotovo ništa se ne poklapa
prvi red su manual vrijednosti,drugi red su izmjerene
može pomoć?91dd1d9d6e4d3d22ded5d9b6de9aef42.jpg52587c28de013373580f4c263e8f5ee3.jpg

drugi problem, prateći proceduru iz manuala za namještanje biasa (vidi sliku)
ja ne dobivam nikakva očitanja na multimetru,mV vrijednost je 0.
šta se tu dešava?

4c1ba4e8108082b33f16c4693230e812.jpg