Jump to content

adcom gfp 565 ,gfa 555,2* 565


tonko

Preporučeni Komentari

1 hour ago, tonko said:

budem danas ponovio ,nabavio na poslu neki zeleni loctite cleaner u spreju,a ima i nešto što dobijemo refužo u prskalici,samo to je jako da zna dignuti boju sa lima
inače pročitao jutros da peru detergentom i vodom
znači voda tolko nesmeta zalemljenim elementima?
hvala

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Ja bih vodu izbegao, ne ide mi sa elektronikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

e baš tražio info tipa ovog,koji pjevaju najbolje,budem večeras pročitao
hvala

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Traži po internetu, nemaš ti puno tih kondenzatora i uglavnom su manje vrednosti.

Ja sam uzimao Panasonic i Nichicon za lampaša jer nisam našao ništa bolje za visoki napon, za te niže napone najbolji su izgleda ELNA Silmic.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tonko said:

koristio štapiće za uši i slijevalo se više puta
hvala

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Proveri ommetrom da li je pločica neprovodna, stavi na Mohm pa pipkaj, ne sme da pokaže nikakav otpor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Ja bih vodu izbegao, ne ide mi sa elektronikom.

To je regularna industrijska procedura, istina pocesto plasi amatere, ali je tako. Naravno da ne treba plocicu kiseliti u vodi, opere se za par minuta i izduva komprimovanim vazduhom. Koja bi to komponenta na ploci pojacavaca bila osetljiva na vodu? Problem je samo ne drzati kalajisane povrsine satima u vodi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve je to lepo, nije nuzno da se ponosis :), nego treba da naucis sta rade profesionalci, i koje su regularne tehnologije proizvodnje i izrade, a ne da formiras pogresne filinge. Pa onda hrpa saveta..:hmm:

Ako je vec zanimacija diy i "lepetrika".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, vladd said:

Ma sve je to lepo, nije nuzno da se ponosis :), nego treba da naucis sta rade profesionalci, i koje su regularne tehnologije proizvodnje i izrade, a ne da formiras pogresne filinge. Pa onda hrpa saveta..:hmm:

Ako je vec zanimacija diy i "lepetrika".

Nemamo mi amateri tih uslova, ajde destilovana voda može svuda da se nađe, ali deterdžent je elektrolit, treba to dobro isprati, a gde mi je još kompresor da ga izduvam, žena bi me ugnjavila da tako nešto unesem u kuću pored svih skalamerija koje već imam.

Svaka čast profesionalcima koji imaju radionicu i uslove. Možda @tonko ima neki kompresor na poslu, pa može i da proba?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

piše tebi tu i za koju je struju i dal je brz ili spor, pročitaj sve.
sad da li ima unutra foliju, pesak ili samo žičku, manje je bitno
ok,meni se učinilo kao dummy,al opet vidim da ide napajanje sa kondova,pa mi nije bilo jasno ,izgleda ka komad plastike umetnut

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ipak ja nju izvadio,pišu neki da su je i par puta prali
ja ću prvo decom,sredstvo za prat felge,pa nasprejat dobro loctite clinerom i onda isop alkoholom 70% ,nema jačega
neki su mijenjali ovo crno,op amp,ako sam dobro zapamtio
4d33600093e1a43e84bb4af91c0e5f5d.jpgddce192ece8818bbe3b8b8cc4d341bfe.jpg

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, NIXIE said:

a gde mi je još kompresor da ga izduvam

Nemam ni ja kompresor kod kuce, pa se krece u snalazenje. Postoji vazduh u spreju, postoje razne boce pod pritiskom, kojecega, moze se i diy nabaciti ventil na neki poveci sprej...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

našao na mouser shopu elna silmic i sad imam nešto pitanja

da li je potrebno na AC INPUT/BIAS TIME DELAY ploči stavljati audiograde kondove? možda staviti nešto trajnije ,jel ovi silmic imaju kao rok trajanja 1000 sati,meni to izgleda jako malo

na BALANCED INPUT PCB temperaturna veličina kondova je 105c,dok silmic serija je od -40 do 85c,koliko to igra ulogu?

na balanc ploči mi idu dva 25V/56uf 105c , najbliža manja vrijednost u ponudi je 25/47 85c i najbliža veća vrijednost je 25/100 85c

jel moraju vrijednosti biti točne?

koliko je poželjno miješati serije kondova,ako nema silmic stavim cerafine?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...