Jump to content

USB al drugacije ovaj put


palamudin

Preporučeni Komentari

50 minutes ago, Aleks said:

Za USB (Universal Serial Bus) tačno, ali S/PDIF (Sony/Philips Digital Interconnect Format) je izumljen i konstruisan isključivo za audio.

U pravu si, moja greška.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, palamudin said:

Radije bi uzo reno klijo vilijams a slusho muziku <3

Mislim da si i sam zakljucio da trazis mehanicki robustan kablic, otporan na cesto ukljucivanje i iskljucivanje sa odgovarajucim konektorima za tvoje uredjaje. Onda se fokusiraj na kupovinu tako necega ili naruci konektore ( kostaju ispod 100 dinara) i zalemi sebi ljudski kabal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre igranke sa kablovima, možda se treba poigrati sa samim USB izvorom.

Probao sam u proteklih par meseci nekoliko laptopva i manjih i vecih kompjutera, ... i svaki je svirao različito, a čak su različito svirali i različiti USB portovi na istoj mašini.

Ideja je bila da napravim headless standalone komponentu sa ugradjenim HDD-om od par terabajta, koju bi pokretao Volumio kontrolisan preko android aplikacije.

 

Na kraju se ispostavilo da najbolji zvuk preko USB porta ipak ima moj stari MacMini.

Valjda mu je kvalitetnije odrađen USB hardver, mogu samo da nagađam.

 

Pojedini proizvođači matičnih ploča ugrađuju specijalne USB portove za povezivanje na DAC-ove.

Recimo Gigabyte sa svojim USB DAC-UP portovima:

5406604.jpg

 

Naravno tu je i sva sila audiofilskih USB kartica i regenatora, ...sotm, uptone, ifi, itd, itd.

 

Poenta je da su mi pojedini laptopovi koje sam probao preko USB-a, svirali drastično lošije od drugih.

Dok se na izvoru ne srede stvari, deluje mi da je besmisleno zaluđivati se audiofilskim butik USB kablovima. 

 

Znači prvo istestirati različite USB portove na komjuteru koje već imamo, a onda probati eventualno neki drugi i videti da li možda ima poboljšanja.

Konkretno sam utvrdio da mi na laptopovima lošije sviraju portovi koji imaju onu dodatnu struju za punjenje telefona kada je kompjuter isključen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I od tih punjenja se greje dodatno SB.

Paznju mi je privukla i preporuka

Quote

I would add a USB card. That is an inexpensive upgrade that will reduce the bandwidth clutter from the native USB ports.

Tako da, namenski racunar, minimum softvera i aplikacija, i po mogucnosti zaobici USB, ako je imperativ, obezbediti mu najbolje opcije za rad. 

Posle toga moze bilo kakva igranka sa kablovima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...