Jump to content
Zen Mod

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a

Preporučeni Komentari

Da li ima negde da se nađe komplet mehanizam taster za Power On na ovom tjuneru ?

Onomad prestao da radi na mojem primerku, @Zen Mod pokušao da ga reparira/dovede u red, ali džaba.

Povremeno se pojavljuje na e-bay. 

Možda neka zamena ?

Msm, ne smeta ni ovako. Uglavnom ga ne gasim, ali ako to i uradim, samo izvadim strujni kabl, ali ako bi moglo da se nađe, bilo bi bolje.

a76c.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

Nisam trazio original, nisam ni imao potrebu. Ali, mislim da bi mogao da se nabudzi ovakav https://m.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/prekidaci/prekidaci-sddf-3-alps/oglas/85885572#mhs0-1591087403468.

Kad kazem nabudzi, stvarno to i mislim jer mora da se nekako napasuje osovina sa dugmetom od originalnog prekidaca. Doticni gospodin sa KP ima jos nekolicinu modela kvalitetnih prikidaca, i ceoma je ljubazan. Inace  ovaj prekidac treba da prekida i fazu i nulu prema originalnoj semi (ali nije moranje).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Malo kasno videh, balansirane izlaze, na ovom Refurbish A76, pa me interesuje, kako su to izveli, trafoima ili..., ne vidi se na slikama, a nema ni u servis manualu?!

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

poseban modul, prisutan samo u primercima za Pro upotrebu, u kojem su glavni ReVox hibrid chipovi (diskretna skalamerija zalivena epoxijem) i trafoi

cesto se desavalo da ti moduli crknu - ili ne rade ili suste, jer je u hibridima bio jedan tantal od mikro-dva, pa su majstori u radijima cupali celu skalameriju napolje, u nadi da ce nekad popraviti

koga je mrzelo, taj je samo zveknuo dolazne zice

tako da - ako ima XLR, garant je radijski, a ako nema SE/Bal modul unutra, znas zasto nema 

glede trafoa - dobri ali niska induktansa, tako da trebaji mooda u stepenu koji ih gura

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Da, hvala, već ću ga uzeti, a da ga nisam pogledao..., šalim se, mora pregled, baja ga, debelo zacepio, a misli da je studijski, za muzičare, zbog reka!

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

a sta ce muzicari da radu sa radijon, majke mu ga 

:rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...