Jump to content
Zen Mod

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a

Recommended Posts

16 minutes ago, Zen Mod said:

. . . 

info - prikazanih 96.5MHz je RBG2/3 na mom podrucju .

Mozda Doktoru nece odgovarati sto sam super lepkom blokirao skalu ......... al kad nisam ni pomislio da je u Prestonici mozda drugojacije

:buehehe:

Ovde u Prestonici Kenwood 'vata RBG2/3 i na 96.5 ( Crveni Cot ), a i na regularnoj frek. za ovdi - 97.6MHz. Tu radi znacajno bolje, tj. ima bolji prijem. 

Nego, dobro ovo sto si napis'o - slusao pre neko vece na Radio 202 koncert posvecen Vladi Divjanu na reg. 104.0MHz i to bilo znacajno losije nego kada sam pebacio na Cot, tj. 101.8MHz.

Msm, i tamo i vamo je bilo u tragovima onog "hsss . . .  hssss . . .", ali je na NS prijemu bilo znacajno manje.

Dilema ostaje kada naidje Revdza - kolaju price da je dovoljno da se turi na antenski izlaz parce bilo kakve zice, i ima prijem kao u Albukerkiju. :tease:

Umal' da se istapijamo na Limundu, cim sam video da su preprodavci lako odustali, znao sam da nekome bas bas treba. :D 

Ne bi ti ni gujini saveti pomogli... :) 

U zdravlju ga arcio, delova ima u furdi kod Zen-a :) , mada je to sprava tek ukrtila, zamenjeni kondovi, radice jos 30 god, dotle ce i ukinuti FM.  :) 

to sto se vidi na cajgerima je sa par krokodilki* umesto antene

*zica od 30cm sa stipaljkama na krajevima

25 minutes ago, vladd said:

Umal' da se istapijamo na Limundu, cim sam video da su preprodavci lako odustali, znao sam da nekome bas bas treba. :D 

Ne bi ti ni gujini saveti pomogli... :) 

. . . 

Vid' ovako @vladd, da pojasnim, a imam i listing cele aukcije, tj. bid-ovanja.

Kljucno u svemu tome je bilo to, sto je @tadijasid napisao da se prodaje kao neispravno. Neispitano.

Slike na toj aukciji su (srecom po mene) bile samo spolja, tj. fas, pozadina spolja.

Ja pitao kao forumski kolega, @tadijasid otvorio, napravio napor, slikao, posalo i to je TO. Hvala mu na tome, rekoh vec.

Drugi bid-eri nisu imali te slike "iznutrica" Revdze.  Nisi imao ni ti. :D

Sto se tice @guja011, ovom prilikom mu se zahvaljujem na hint-u, dojavi gde da se uzme taj cajger koji je u maleru ( moglo je da on bude mutav, tj. da tako stoji . . . cuti ), ali ovako ce to biti komplet dozivljaj kada se namesti.

Dakle, @guja011    -     :worship:      ( Brte, javi se, sve ti oprosteno, a istom merom, oprosti i ti meni :) ).

Dotkore, koji Kenwood je u pitanju?

Zene, kad se poredi A76 i FT-440, ko pobedi i u čemu?

I za one koji znaju imam pitanje, da li je broj onih gang-ova koje vazda pominju na fmtunerinfo.com prvi putokaz ka kvalitetu tjunera ili se odnosi samo na prijem ili na nešto peto (izvin'te što sam ljubopitljiv, a neupućen)?

Tamo kažu da i A76 i FT-440 (koji kod nas važe za vrhunske sprave) imaju po 4 ganga, kao i gomila drugih tjunera, a znatan broj tjunera ima i 5 komada, neki 6 - 7, a oni giga mega (Onkyo 9090 II) i po 10. Plus gomila nekih filtera itd.

Ako smatrate da je ovo suviše off topic, neka gazda ili tko drugi vlastan turi u novu tjunersko/gangovsku temu. Voleo bih da čitam malo šta kažu oni koji poznaju dobro tjunere, načine funkcionisanja i razvoj te tehnologije, prednosti i mane pojedinih rešenja i svašta nešto vezano za temu. 

:)

Ma jasno je meni, da su preprodavci odustali zbog neispravnosti. Meni ne bi bio problem...bar se unapred nadam.. :) 

Ja odustah, bas mi nije o glavu, oko mene se mota jedno sest generacija tjunera u deset tjuner risiver modela, a to je, po meni, i previse za los raspolozivi program.

Elem, volim ja ekstra dobro uradjene sprave, a ne plasticne igracke, ali prostor, potreba, i moram (ne)skromno da ponovim, bas nisam alav kada vidim da se neko bori za spravu koja mu treba protiv omrazenih arcitelja finih sprava, preprodavaca, bioloskih neprijatelja.

Tako uzeh bzveze i Hitachi risiver, zainat, opran, sredjen i spakovan u foliju da spava, dok se hijene klase oko plasticnog Maranca, ocito za daljnje valjanje.

Mada, cisto da se zna, ako se i desi da se neka sprava izotima sa moje strane(iz dokonosti a ne potrebe), a neko sa foruma je bio zainteresovan, dobije ga dzabe...

1 minute ago, Zen Mod said:

sta sme da cuti , kad ja pitam

:buehehe:

More, stra' me bilo kada je @NIXIE postavio onu sliku digitalnog cajgera. :huh:

Ma te indikatore su 60-ih stavljali na uredjaje, kao danas kurkumu u klopu.. :) 

Pored svih sjajnih kazaljki..sreca tvoja da nisu neki Simpsoni unutra, pa za Revox, cena x10 :) 

6 minutes ago, Kuršum said:

Dotkore, koji Kenwood je u pitanju?

. . . 

Kenwood KT-7500.

t1.jpg