Jump to content

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

@Doktor

Nisam trazio original, nisam ni imao potrebu. Ali, mislim da bi mogao da se nabudzi ovakav https://m.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/prekidaci/prekidaci-sddf-3-alps/oglas/85885572#mhs0-1591087403468.

Kad kazem nabudzi, stvarno to i mislim jer mora da se nekako napasuje osovina sa dugmetom od originalnog prekidaca. Doticni gospodin sa KP ima jos nekolicinu modela kvalitetnih prikidaca, i ceoma je ljubazan. Inace  ovaj prekidac treba da prekida i fazu i nulu prema originalnoj semi (ali nije moranje).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

poseban modul, prisutan samo u primercima za Pro upotrebu, u kojem su glavni ReVox hibrid chipovi (diskretna skalamerija zalivena epoxijem) i trafoi

cesto se desavalo da ti moduli crknu - ili ne rade ili suste, jer je u hibridima bio jedan tantal od mikro-dva, pa su majstori u radijima cupali celu skalameriju napolje, u nadi da ce nekad popraviti

koga je mrzelo, taj je samo zveknuo dolazne zice

tako da - ako ima XLR, garant je radijski, a ako nema SE/Bal modul unutra, znas zasto nema 

glede trafoa - dobri ali niska induktansa, tako da trebaji mooda u stepenu koji ih gura

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 months later...

Ovo nisam uspeo da rešim.

Kada uhvati stereo stanicu zašušti svaki put kad zasija crvena multipath lampica. Čak po nekad u ritmu muzike tj. bas tonova.

Kada na istoj stanici isključim stereo dekoder crvena lamica se i dalje pali ali nema šuštanja.

Koji je razlog za to?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod svake stereo stanice se javlja. Ali svakako cu da metnem "krštenu" antenu. Nego, okružen sam soliterima a ja na 4. (poslednjem) spratu u zgradi. Nisam siguran koju antenu da odaberem. Nije mi problem da je izbacim na krov i da je postavim na neki stub, ali me brine moj geografski položaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Antena sa sto vise direktora, bolje eliminise bocne talase, narocito bliske refleksije.

Problem je sto oslabljuje signal iz bocnih pravaca udaljenih sanica. Usmeris ka repetitoru, pa sta ima tamo to je, za druge emisije okretanje ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da tema i dalje zivi. :)

Na zalost, ovaj moj primerak A76 je od samog pocetka bio malerozan, kao da je uklet. :(

Napajanje koje je slucajno osteceno, pa jedan cajger . . .  onda je crklo dugme za Off/On.

Nije nadjena zamena, vec se pali na strujni kabl i gasi.

Onda su one bakelitne kapice sto drze ona dva mala osiguraca popustila, tacnije navoj, pa se u toku rada desavalo da se izgubi prijem zbog ispadanja osiguraca.

Finale se desilo pre mesec dana . . .  presta je prijem. Sklonjen u spajz.

Srecom da sve imam u audio lancu puta 2 ili cak puta 3, tako da sada ponovo svira Kenwood i slusa se Radio Bgd 2.

Sta je tu je, preferiram vintage uredjaje, ali ovaj me je kostao poprilicno nervnih celija. :angry:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...