Jump to content

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

21.15 Музика вива – Рострум 2018: Дела Владимира Влаева, Матка Брекала, Вјекослава Њежића и Луке Јухарта која су представљала Бугарску, Хрватску и Словенију  [mention=2]Zen Mod[/mention] :worship: na celom "projektu" - od Limundo-a do vecerasnjeg slusanja.  Zvucno ( ukratko ), za ovaj prvi dan ( treba ovo slusati ono bar jedno 10-15 dana, pa recenzija, ali evo iz "prve ruke" ) - 3 D koji, na zalost, Kenwood ima samo u tragovima, ReVox to "predaje" na jedan neverovatno realistican nacin. Alikvoti (alikvotni tonovi.

Ništa lepše @Doktor nego videti kada neko uživa u nečemu kao Vi sada u Vašoj novoj “igrački”.

Mislim da se ta pozitivna energija prenosi na ljude iz okoline-sa foruma (bar mi se čini na mene [emoji3]).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Srecko said:


Čestitke @Doktor .
Ništa lepše nego videti kada neko uživa u nečemu kao Vi sada u Vašoj novoj “igrački”.
Mislim da se ta pozitivna energija prenosi na ljude iz okoline-sa foruma (bar mi se čini na mene emoji3.png).

Drago mi je ako je tako.

Hint - procitati ponovo ono sto je @vladd napisao za B-261, doduse samo u "fragment"-ima ( "tanak zvuk", op-amp-ovi  u topologiji , . . .  ).

Definitivno, A-76 je dijametrano suprotan po "debljini zvuka". :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Srecko said:

Da to sto je @vladd napisao kao sopstveno iskustvo i ja sam procitao.

Nije samo @vladd-ovo iskustvo  . . . 

" . . . Our contributor Thrassyvoulos praises the B260's "truly fabulous DX potential" but adds, "I have heard three B260s in different high-end systems. IMHO their sound is very thin, too bright and with little body or presence. . . . ." 

 

http://www.fmtunerinfo.com/reviewsO-R.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uu kolika prozivka :) 

U to vreme, 80-ih, se pojavili  novi ultra mega giga opampovi, tj paketi opampova 4558-4559, sa izlazima nekih 50mA, odlicni za guranje slusalica i izlazne stepene 600 oma,(90dB CMMR, GBP 4MHz, trpe 30 volti i preko pola W disipacije, velikog pojacanja, velike separacije kanala) inzenjerci sta ce, vise je pitanje morala da ubace najnoviji, sa brdom naprednih karakteristika, da ubace racionalno jeftin(postojali su BB opampovi specijalnih namena ali sumanutih cena) opamp u svoje top proizvode, medjutim,  opampovski slew rate od 1, ili 2V po mikrosekundi nije obecavao da ce proslediti i dinamiku(preciznije energiju), sto se i nije desilo.

Pa su gotovo svi izlazni stepeni sa tranzistorima zvucali energicnije, punije..

Realno su izlisni i ABX slusni testovi, dovoljno je videti sta im je na izlazu, da se zna da ne pomaze ni psihoakustika... :) 

Ali..recimo na linijskom izlazu, NE5532 vec moze da pokaze primetan napredak, tvikovanje uvek moze da preokrene zvuk...

 

P.S.

Takve konfiguracije mogu pristojno i cisto da reprodukuju neki pop ili rok balade, ali klasika ih izbruka trenutno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Vreme muzike - Dzordz Sel ( George Szell ). Naravno na RBgd2.

Atm, Vagner, deo uvertire Valkiri. :)

на програму:
14:00 • ВРEМE МУЗИКE 
mcv.jpg

Емисија је посвећена диригенту Џорџу Селу.

"Желео сам да комбинујем америчку чистоту и лепоту звука, са европским осећајем за традицију, топлином израза и осећајем за стил", изјавио је Џорџ Сел коментаришући звук Кливлендског симфонијског оркестра, коме је овај славни диригент посветио највећи део свог живота и који је управо под његовим вођством постао један од најпознатијих и најцењенијих у свету.

Његове интерпретације музике Дворжака, Моцарта, Вагнера и других аутора симфонијске музике испуниће данашње издање емисије, коју уређује и води Маја Чоловић Васић. 
 
 

Malo slika da se vidi "sampionski" prijem ( Multipath kao da je "riknuo", ne pali se uopste ). B)

 

revox1.jpg

revox2.jpg

revox3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14/07/2018 at 3:00 PM, Zen Mod said:

ene

 

Woli , proba li povecani stepen broadkastnosti zvuka od FT-440?

probo - Hitachi - Pass FT-440 posle pojmanemamštamujeradio operacije ima sasvim fini bas, dakle nivo broadkasnosti zvuka mu je značajno porastao :) 

u poslednjih 7 dana multipath dugme na Revoxu svako malo pa svicka, u vozilu se čak dešava da RTB 2 na momente nestane, uz poznat problem sa povremenim jodlom - ovo je uvod u pohvalu PASS - Hitachiju, njegov prijem je bolji, nema tih povremenih krčanja.. takođe je (veoma) primetan slabiji nivo izlaznog signala kod PASS Hitachija.. nije da smeta, ali eto konstatujem.. sve u svemu - može Hitachi, Revoxu na crtu (oba su PASS :) ) - izgubiće, ali ne i obraz, veoma je blizu.. moglo bi da se živi sa njim i to baš fino, pod uslovom da pored njega nema (PASS) Revoxa.. toliko o tome, msm Hitachiju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Woland said:

u poslednjih 7 dana multipath dugme na Revoxu svako malo pa svicka, u vozilu se čak dešava da RTB 2 na momente nestane

Gde si ga stavio u vozilo majke ti, šta ćeš da im kažeš kad te pitaju kontrolori na tehničkom, a nemaš atest?:blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...