Jump to content

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

U Valjevu, kasarna Žikica Jovanović Španac. Ja sam tada imao 22, a čini mi se da je i on bio tu negde (+-). Bio je sveže oženjen te '96. i to je bio jedan od razloga njegove tuge, sa svadbe u vojsku. Dakle ne bi trebalo da je stariji od '72. godišta, niti mlađi od '77. Nešto sam bliži tome da je bio stariji godinu dve, ali nikako nisam siguran u to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, tadijasid said:

Evo da se i ja javim kao bivsi vlasnik pomenutog Revox-a.

. . .

Doktore da te sluzi godinama, mene da je cekao nebi mu skoro svanulo:rolleyes:

. . .

Veliko hvala na ekspresnoj komunikaciji, te na slikama "iznutrica" A 76 koje su bile dragocene.

Cajger ko cajger - bolje da je on zevnuo, nego neka kola (?), Zen to puno bolje zna ( uostalom, na ovoj temi se i videla jedna instant demonstracija sile kako izgleda jedna temeljna i ekspertska reparacija audio sprave :worship: ).

Btw, i za ta "nekakva kola" Zen je imao rešenje ( @Gosha bi to "ispeglao" da je bilo potrebno, ali na svu sreću ona nisu bila dirana ).

Kako bilo da bilo, ako te put nanese u Prestonicu:rofl:,  imaš podatke kada smo komunicirali ovde preko pm, javi se, navrati na kafu & piće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nešto mi tu fali.. msm ono - praznina jbt.. OK za šmensi nogice (mada bi se i o toj tvrdoj gumi, dapače i o boji moglo razgovarati..), ali kamo ga Osigurač?! ako ga nema, valjalo bi ga izmisliti, ali ako ga ima, pa ga niste ni slikali za Dnevnik, tada je to strašan propust.. nači, da se turi Osigurač, ako nema da se našvajsuje, vidim da su na raspolaganju 3 (ej bre - Tri) tjunera, pa da lepo organizujemo clash osigurača (tjuneri su passe za clash), pa da za vazda utvrdimo Istinu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Woland said:

st.. nači, da se turi Osigurač, ako nema da se našvajsuje, vidim da su na raspolaganju 3 (ej bre - Tri) tjunera, pa da lepo organizujemo clash osigurača (tjuneri su passe za clash), pa da za vazda utvrdimo Istinu :D

Mali apdejt - tu je i FT 440. Hitači bre. :)

nači komada 4 tjunera.

A za osigurač, nemamsisepojma koji je pa ? :roll1:

Verovatno neki koji ide i u elektroniku šlepera, kamiona sa prikolicom, dabldeker bus-eva ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

3 komata osigurača po tjuneru! auu, veselja sine :) koliko je to kombinacija, treba da uzmemo godišnje odmore da se valjano pozabavimo sa Stvarima.. malo je 3 flaše, barem 3×3×broj članova žirija :)

Odmah pravim korekciju što se tiče flaša, jebro nisam neki vindžija ( mada . . .  ako bude bila Tamjanika, ću se priključim :) ).

Ja ću bring the bootle neke žestine, pa će da bidne za probu za sve pristune na clash-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Doktor said:

 

a76fuse1.jpg

Uh, pa to moš da tjuniraš zvuk kolko oćeš. Tri komata. Pa jedan rodijumski, dva neodijumska, pa jedan od kurčatovijuma a dva od Blagoja Spaskovskog, pa sva tri različita sa tri planinska vrha sas različitom nadmorskom visinom i gustinom vazduha, pa usoljeni u Crnom, Žutom i Crvenom moru. Eto igranke! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Veliko hvala na ekspresnoj komunikaciji, te na slikama "iznutrica" A 76 koje su bile dragocene.

Cajger ko cajger - bolje da je on zevnuo, nego neka kola (?), Zen to puno bolje zna ( uostalom, na ovoj temi se i videla jedna instant demonstracija sile kako izgleda jedna temeljna i ekspertska reparacija audio sprave :worship: ).

Btw, i za ta "nekakva kola" Zen je imao rešenje ( @Gosha bi to "ispeglao" da je bilo potrebno, ali na svu sreću ona nisu bila dirana ).

Kako bilo da bilo, ako te put nanese u Prestonicu:rofl:,  imaš podatke kada smo komunicirali ovde preko pm, javi se, navrati na kafu & piće.

Propratio sam temu. Zen je napomenuo da nul-cajger nije hteo da staje bas u nulu vec malo levo ili desno (ne secam se) i da je to sredio.

Taj cajger, najcesce ne staje u sredinu ( "0")  akd ima neki problem sa detektorom, obicno je malo razdesen. Ne znam kkoji je uzrok bio kod doticnog tunera i kako je to Zen resio, ali moja preporuka je da se ipak provere MF i S krive (citaj EKG) tog uredjaja.

Pa @doktore kad te put nanese u Nis, ReVoxa pod misku pa na EKG, naravno ako nemas nekog u Bg da ti to zavrsi (ali cisto sumnjam da radi jeftinije od mene :) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Gosha said:

Propratio sam temu. Zen je napomenuo da nul-cajger nije hteo da staje bas u nulu vec malo levo ili desno (ne secam se) i da je to sredio.

Taj cajger, najcesce ne staje u sredinu ( "0")  akd ima neki problem sa detektorom, obicno je malo razdesen. Ne znam kkoji je uzrok bio kod doticnog tunera i kako je to Zen resio, ali moja preporuka je da se ipak provere MF i S krive (citaj EKG) tog uredjaja.

Pa @doktore kad te put nanese u Nis, ReVoxa pod misku pa na EKG, naravno ako nemas nekog u Bg da ti to zavrsi (ali cisto sumnjam da radi jeftinije od mene :) )

@Gosha, računao sam na tebe što se tiče check-up-a "sedamdesetšestice".

Naravno, prva poseta Nišu, najavljujem se, dolazim sa Revdžom pod miškom, pa ga baci "na kanal".

:cheers:

Btw, da ponesem i jednog "Teču" ? :roll1:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

@Gosha, računao sam na tebe što se tiče check-up-a "sedamdesetšestice".

Naravno, prva poseta Nišu, najavljujem se, dolazim sa Revdžom pod miškom, pa ga baci "na kanal".

:cheers:

Btw, da ponesem i jednog "Teču" ? :roll1:

 

Ma bolje neku mladju tetku, ako nadjes takvu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 14/05/2018 at 9:39 PM, Kuršum said:

Imao sam u vojsci druga iz Bača. "Navijač zvezde". Svirao violinu. Bio je krevet do mog u spavaoni i svako veče mi pevao na uvce............ Zvao se Jovica Nikolić.

Nikad ga više nisam video, a voleo bih. I njegove ulice se sećam, Vašarska xx (broj poznat redakciji).

Eto, inspirisa me Bač. Izvin'te za off.

 

On 14/05/2018 at 11:09 PM, Zen Mod said:

koje godiste bese Jovica ?

i gde ste bili u vojsci ?

ce ga lociram i prijavim ti tel.

Jovica lociran, kontakt uspostavljen. Obradovao se Jovica, obradovao ja. 

@Zen Mod ekspresno obavio radnju. Zahvalni! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...