Jump to content

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

mozda nisam formulisao dobro.....svodi se na to da je danas lako naci veoma dobar tuner za maale pare a FM program nije nizasta generalno.

Sreca pa postoji moja ljubljena stanica,inace bih pogasio tunere i poturao na policu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

A za koju godinu stize DAB+, i mogu svi da se cerupaju i koriste kutije...

Aha . . .  za koju godinu kazes. Cekamo i to (DAB) cudo.

Do tada, kao i Kenwood (ce ide u kujnu, 'leba ne jede), Revox je non stop u pogonu, "cementiran" na RBG 2/3.

A ima i ona teorija - moz' sve to ode sa tim DAB-obovima, digitalijama u neki qrc, pa ostane FM . . .  a mozda ni njega ne bude . . .  samo "javka" na AM. :)

 

Btw. preduhitri me Zen na tu temu, ene ga gore post. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LP i jeste otisao, samo sto ga ludaci sporadicno vracaju u zivot. :) 

Sa FM-om je vec opsta infrastrukturna prica, kao i sa TV-om...lakse im je sa manje predajnika, a i jeftinije, nece biti nazad..

 

P.S>

Razmatra se da ostane FM, ali verovatno jednim delom prelazni period, a jednim delom za lokalne mini radio stanice..

Jeftinija je oprema, i ko otvori DAB radio, ima manje troskove poslovanja, i lako parira...

Ja zelim da ostane FM....ali..i nadam se da ce nasi dragi politicari lelemuditi decenijama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

A za koju godinu stize DAB+, i mogu svi da se cerupaju i koriste kutije...

Koliko ja znam, a znam, to još nije opcija, a i kad bude uvedeno, u prvo vreme biće samo duž auto puta, zbog stranci.

Još dugo će analogni signal da egzistira. Dab+ sa dobrim protokom je poprilično skup za domaće radio stanice, na mesečnom nivou. Oni koji "fataju" digitalni signal, već to čine raznoraznim streamerima ili drugim kompjuterskim rabotama. Za ono malo preostalih niko neće da žuri sa DAB+.

Štaviše, jedina zemlja Evrope koja je potpuno ugasila FM i ima samo DAB+ je Norveška. Svi ostali su imam ovo, al' imam i ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prosle godine je zavrsena javna rasprava, srecom, niko se pomno ne bavi sa tom temom, i jos nemaju ni strategiju, sto opet ne znaci da nece nesto zbrdazdolisati i napraviti potez slona u staklari.

Poredjenje sa evropom je cudno, za ove nase manite..sto rece ministar za Uber, sta me briga kako to radi u Hrvatskoj...

 

P.S>

Ne moze uber za taxi, mora da budu "ovlasceni" prevoznici, ali to ne znaci da ce taksisti morati da imaju D kategoriju za prevoz putnika, niti da ce se ukinuti rentakar...takvijeh ludaka malo ima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

LP i jeste otisao, samo sto ga ludaci sporadicno vracaju u zuvot. :) 

. . . 

Pozdravio te Miroljub A. Kemis. ;)

Da nam je bilo srece, te da on nije bio tamo gde je bio . . .  te sqrcao ( citaj: prodao u UK, oparila se neka mala privatna diskografska kuca u Londonu, mmcu mu :angry7:) celokupnu liniju izrade vinila  iz RTB-a . . . . gde bi nam sada kraj bio ?

Mislim na sve male, srednje i one velike bendove tipa Riblja Corba i ostali. Setimo se samo gde je "Corba" radila LP "Uzbuna" ( Fidbox ).

Koliko vidim, to Yugoton nije uradio - eno ga, Croatia Records stampa polako, ali sigurno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Da nam je bilo srece, te da on nije bio tamo gde je bio 

Vratice ga neki Englez ili Nemac, kao sto je indus "vratio" IMT..

Stoka sve rasprodala na kilo, i sada glumimo ...i ne znam sta glumimo, gledamo kako na nasoj gluposti i sitnosopstvenickom karakteru drugi mlate pare...

Sve bili neki pametni udbini pitomci, gde da se mi zamajavamo sa bilo cime, daj rakije, daj starleta, dizi kredite...

p.S.

Ona stoka pobacala vinile iz STB..samo se nerviram u SRECNOJ TEMI :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Zen Mod said:

dakle - gledas da nadjes dokazan a ne preterano skup , usput nediran primerak i to je to

Ja odavno imam Wega Modul 301T. I volem kako svira.

4429f9deab16.thumb.jpeg.251b01f31a718bff8178416b7b2413e7.jpeg

08_Wega_301T_innen_oben.jpeg.bdb259c5718b60782ebfabe25fe826e2.jpeg

Al' nešto me ufatio svrab da menjam. Razni su bili u opticaju. Poslednji Mitsubishi DA-30. Naravno za normalne pare from Germany. Ovi na KP su većinom pošandrcali. 

Pre njega sam merkao Technics ST-8080.

Oba su mi lepa, Mitsu čini se boljesvirajući, bar po pisanijima sa neta.

Ke vidime.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

. . . 

Ona stoka pobacala vinile iz STB..samo se nerviram u SRECNOJ TEMI :D 

Hebes te vinile sa deponije iz Vince, pokupio Paspalj na dojavu.  A nisu bili neki primerci da ih stavis bezbedno na tanjir, tj. zvucnica bi bila u opasnosti.

Onako za info . . .  za trofej . . .  OK. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Kuršum said:

Ja odavno imam Wega Modul 301T. I volem kako svira.

Doduše da budem iskren, skoro godinu dana ga ne uključih, slušah radio preko Screamer-a zbog Radio Swiss Jazz, BBC Radio 3, koje rado slušam pored RBG 1 i 2. No, kako je Radio Beograd sakrio stream adrese i može da se sluša samo preko onih njihovih glupavih aplikacija, Wega is on the road again. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Kuršum said:

Doduše da budem iskren, skoro godinu dana ga ne uključih, slušah radio preko Screamer-a zbog Radio Swiss Jazz, BBC Radio 3, koje rado slušam pored RBG 1 i 2. No, kako je Radio Beograd sakrio stream adrese i može da se sluša samo preko onih njihovih glupavih aplikacija, Wega is on the road again. 

Par korisnih linkova za tvoju Wega-u :

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=65

http://radiomap.eu/rs/beograd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@Kuršum

Btw, kakvi crni skrimeri, strimeri  za RTB 2/3 . . . . onaj studijski glas spikera . . . taj hum . . . ta dubina . . . reverb . . . .  e pa neces dobiti nikada na te digitalne djunte . . . :D

Ko je ikada nesto radio na radiju, gostovao ( eto meneka :) ) dobro zna i "otrovan" je za sav zivot.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

 

@Kuršum

Btw, kakvi crni skrimeri, strimeri  za RTB 2/3 . . . . onaj studijski glas spikera, taj hum, dubina, reverb . . . . e pa neces dobiti nikada na te digitalne djunte . . . :D

Pa kako da ufatim Radio Swiss Jazz sas FM tunerom?

A kad ga već upalim, onda sam mu nagurao i Radio Beograd stream adrese. A onda postanem ovisnik o komforu, pa prestanem da palim FM tjuner. Srećom RBG sakri stream. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...