Jump to content

ReVox A76 , refurbishment , za Doktor-a


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Elem , pre nekog vremena krenusmo neko domundjavanje ....... (kad se dodje u stanovite godine onda fetishizacija uzima maha kod svih nas) , Doktoru palo na pamet da nabavi neki tuner ......

Kako, zasto bas ovaj model , Doktor ako ce da doda , neka doda ...... mene mrzi mnogo piskarati

Elem , sretan sticaj okolnosti da je forumski nam drugar Tadijasid preko Limoondoo stavio na prodaju svoj primerak , Doktor po nicku poznao ko je u pitanju , priupitao za fotke ispod zita i posteno izbidovao .....

Onda se posrecilo da je Tadija provozao tuner do obliznje mi BP , ja ga preuzeo i onda zapoceo ugodan mi posao.

Slikica sa neta : A76 MKII , domestic iteracija ; Sad vec Doktorov primerak je broadcast iteracija - Studer ga je isporucivao u sklopu svojih paketa opreme , bez drvenog oklopa , dodajuci rack mount pribor/masku kao i dodatnu tepsiju nazad sa elektronikom za bal. izlaz.

 

blur pic.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eve prvo slike koje je Tadijasid poslao kao info ; vidljiva je stanovita kolicina masne radijske (citaj - duvanom obogacene) prasine ....svi takvi primerci su , za moje znanje , radili kao monitoring u radio stanicama diljem negdasnje nam domovine.

Iz tih slika je bilo skoro pa sigurno da niko nije cackao po prigusnicama oscilatornih kola (bilo bi valjda tragova u toj prasini) , iako imamo Goshu za pomoc ....... bolje je kad ne treba .

 

 

20180425_103621.jpg

20180425_103629.jpg

20180425_103656.jpg

20180425_103714.jpg

20180425_103722.jpg

20180425_103726.jpg

20180425_103733.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz prvih slika je evidentno da je neko vec pokusavao da ga popravi.

Standardno crkava sekcija napajanja posle 20++ godina heavy upotrebe , te se suse elektroliti u ostatku uredjaja ...... a vala ne treba ni tantalima verovati.

Srecom pa ih i nema nesto puno.

Takodje odustane od rada jedan od dva instrumenta - center tuning ili signal strength

Dakle - prve slike po rastavljanju (brojevi na stopicama napisani crnim CD markerom su moj lukavi trik ; valja uraditi na obe grupe stopica):

 

WP_20180503_17_56_31_Pro.jpg

WP_20180503_18_00_26_Pro.jpg

WP_20180503_18_00_36_Pro.jpg

WP_20180503_18_00_41_Pro.jpg

WP_20180503_18_01_30_Pro.jpg

WP_20180503_18_01_52_Pro.jpg

WP_20180503_18_02_13_Pro.jpg

WP_20180503_18_02_18_Pro.jpg

WP_20180503_18_02_39_Pro.jpg

WP_20180503_18_26_05_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda se krenulo pomalo .......

Iscetkana i izduvana prasina,

zamenjeni svi elektroliti , tantali zamenjeni modernim kvalitetnim elektrolitima ,

popravljeno napajanje,

zamenjen stari ne-IEC mrezni za IEC,

zamenjen BNC antenski konektor za klasican zemski (da ga i baba pozna za sta je),

ispravljen prednji nosac dial dugmeta,

podmazana lezisna mesta dial osovine

izlazni elkovi bypassovani sa 1uF MKC ,

izbaceni izlazni level trimeri,

zalepljen frontalni lim prednjice ........ na svakom primerku kojeg sam imao prilike da vidim - odlepio se od bazne plastike na levoj strani,

krenulo se u potragu za cajgerom za center tuning ........ nema u furdi ....... Guja pomogao i locirao u Buerklin-u.

 

 

 

WP_20180509_19_12_50_Pro.jpg

WP_20180509_19_12_54_Pro.jpg

WP_20180509_19_13_09_Pro.jpg

WP_20180509_20_53_36_Pro.jpg

WP_20180509_20_53_53_Pro.jpg

WP_20180512_13_44_27_Pro.jpg

WP_20180512_13_44_35_Pro.jpg

WP_20180512_13_44_56_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem , i dalje cajger ........ 3 nedelje rok isporuke ;

Ajd sad - ima Doktor tuner , izdrzace on toliko ....... al' necu ja :buehehe:

 

Okrenem se , skinem jedan moj A76 sa police ....... skinem front - uzecu cajger sa njega i kompletirati , a kad dodje drugi za 20-ak dana , kompletirati nazad ....

Ne lezi vraze - ispostavi se da sam ihajj onomad takodje crknuti center tuning cajger na tom primerku zamenio sa odgovarajucim iz furde ....... koji em je neprovidnog kucista (pa ne moze da svekli!!) ,em je ponesto tvrdji (veca struja za puni otklon) tako da ne bi imao odgovarajucu akciju levo-desno ........... :unsure:

 

Dobro ...... idem bar da kupim kamionske sijalice (za instrument tablu) 24V/1W2 ........ one su mizerno jace od originalnih (24V/30mA) i dokazano vec rade ; a vala mnogo jeftinije nego original :smesna: , pa nama triput draze ...... em odmak em dzabak

Zalim ja ...... 20-ak dana ........ tu mi pogled pade na moj radni tuner (mnogo nisko na polici pa ga nisam odmah ni zamijetio )........... ihaj - ima tu jos jedan instranumenat ........ ima nade da sklopim ovaj , kad sam vec poceo  :tease:

 

Eve , slika - koju cete retko imati prilike da vidite  :buehehe: :

 

 

 

WP_20180512_14_00_14_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem - odlemio cajger sa radnog A76 , otvorio , zamenio skalu sa Doktorovog (mala razlika u design) ....... turio ga na mesto .......

 

Ajd - da ponovim - tuner se besrekorno ponasa po pitanju prijema , po svim parametrima ;

ali - center tuning cajger baca u levo ..... OK - ima se SM , nadjoh predmetnu sekciju , malo igranja i center cajger se ponasa .......

 

:D

 

 

WP_20180512_14_56_04_Pro.jpg

WP_20180512_14_56_08_Pro.jpg

WP_20180512_14_56_30_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vec pripremljeni i oprani elementi za zatvaranje ........

Kupljene nogice ( odbojnici za vrata , sta drugo !?) , izbusene rupe na donjem poklopcu , i ta opcija vazi kad nema Rack Mount-a;

Medjutim , kad se stavlja Rack Mount - po Doktorovoj izricitoj zelji , isti (Rack Mount , ne Doktor) se bukvalno navlaci na tuner ( ili se tuner spusta u rack mount ) i u tom slucaju su nogice na bottom plate prosto no go.

U tom slucaju se nogice pozicioniraju na srafove koji inace stezu rack mount na tuner , u donjoj zoni ..... srafovi na slici privremeni - u ponedeljak prodavnica , ce nabavimo picikato.

Obratiti paznju - da bi sve bilo u skladu - za Doktora bele nogice !

Da mu se slazu sa bele carapice i bele klompe .

 

:smesna:

 

 

WP_20180512_15_28_52_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle - mali svira ko veliki .

Doktor Kenwood-a moze da turi u kufinju , a moja dva A76 ce spavaju dok ne stignu cajgeri ....... do tad ce sviri FT440 u radionici.

Hasta la vista bejbe

 

:)

 

info - prikazanih 96.5MHz je RBG2/3 na mom podrucju .

Mozda Doktoru nece odgovarati sto sam super lepkom blokirao skalu ......... al kad nisam ni pomislio da je u Prestonici mozda drugojacije

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Zen Mod said:

Elem , pre nekog vremena krenusmo neko domundjavanje ....... (kad se dodje u stanovite godine onda fetishizacija uzima maha kod svih nas) , Doktoru palo na pamet da nabavi neki tuner ......

Kako, zasto bas ovaj model , Doktor ako ce da doda , neka doda ...... 

Kako ce da dodam . . .  nego sta cu. :)

Ovo je bila prava i dobra forumska prica.

Elem, naidjem na taj Revox komad ( uostalom, kako videh posle da su i ostali clanovi to videli, gledali, pratili . . . ) na jednom od aukcijskih nasih sajtova, bas da ga sada i ne reklamiram ovde. ;)

Elem, snimim prvo nick prodavca, uporedim, vidim isti kao i jedan nas clan - @tadijasid

Ovom prilikom mu se zahvaljujem na dodatnim, secret informacijama, tj. ovim slikama "iznutrica", a koje je zdusno, na moju molbu slikao, te poslao meni ovde na pm, a ja ubacio nikog' drugog, do @Zen Mod-a, kao klasicna ona prica iz kviza Milioner aka Milijunas - pomoc prijatelja. 

Vide Zen te slike, kaze lepo meni : Dok, cepaj tu licitaciju, ne ispustaj ovu spravu . . .  good je to.

Shvatio ja, cekao, sacekao poslenje sekunde za bid ( jbga, nekada me ucio @guja011:D ), te dobih ovaj tjuner onako lagano. 

Imam i svedoke - kuma mi @Dumus ( jos me lozio, "nesreca" da "zategnem" jos i vise, i on bi ga uz'o, a da je video slike uznutra, ali srecom nije . .  itd. ) i jos jednog drugara.

Uglavnom, pobedim, ovom prilikom da se i zahvalim ovako forumski, javno @tadijasid-u na primerku kojeg je otudjio, tj. mene usrecio sa ovim legendarnim vintage tjunerom. :worship:

Posle se ja javim opet . . .  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Zen Mod said:

. . . 

info - prikazanih 96.5MHz je RBG2/3 na mom podrucju .

Mozda Doktoru nece odgovarati sto sam super lepkom blokirao skalu ......... al kad nisam ni pomislio da je u Prestonici mozda drugojacije

 

:buehehe:

Ovde u Prestonici Kenwood 'vata RBG2/3 i na 96.5 ( Crveni Cot ), a i na regularnoj frek. za ovdi - 97.6MHz. Tu radi znacajno bolje, tj. ima bolji prijem. 

Nego, dobro ovo sto si napis'o - slusao pre neko vece na Radio 202 koncert posvecen Vladi Divjanu na reg. 104.0MHz i to bilo znacajno losije nego kada sam pebacio na Cot, tj. 101.8MHz.

Msm, i tamo i vamo je bilo u tragovima onog "hsss . . .  hssss . . .", ali je na NS prijemu bilo znacajno manje.

Dilema ostaje kada naidje Revdza - kolaju price da je dovoljno da se turi na antenski izlaz parce bilo kakve zice, i ima prijem kao u Albukerkiju. :tease:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Umal' da se istapijamo na Limundu, cim sam video da su preprodavci lako odustali, znao sam da nekome bas bas treba. :D 

Ne bi ti ni gujini saveti pomogli... :) 

 

U zdravlju ga arcio, delova ima u furdi kod Zen-a :) , mada je to sprava tek ukrtila, zamenjeni kondovi, radice jos 30 god, dotle ce i ukinuti FM.  :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Umal' da se istapijamo na Limundu, cim sam video da su preprodavci lako odustali, znao sam da nekome bas bas treba. :D 

Ne bi ti ni gujini saveti pomogli... :) 

. . . 

Vid' ovako @vladd, da pojasnim, a imam i listing cele aukcije, tj. bid-ovanja.

Kljucno u svemu tome je bilo to, sto je @tadijasid napisao da se prodaje kao neispravno. Neispitano.

Slike na toj aukciji su (srecom po mene) bile samo spolja, tj. fas, pozadina spolja.

Ja pitao kao forumski kolega, @tadijasid otvorio, napravio napor, slikao, posalo i to je TO. Hvala mu na tome, rekoh vec.

Drugi bid-eri nisu imali te slike "iznutrica" Revdze.  Nisi imao ni ti. :D

 

Sto se tice @guja011, ovom prilikom mu se zahvaljujem na hint-u, dojavi gde da se uzme taj cajger koji je u maleru ( moglo je da on bude mutav, tj. da tako stoji . . . cuti ), ali ovako ce to biti komplet dozivljaj kada se namesti.

Dakle, @guja011    -     :worship:      ( Brte, javi se, sve ti oprosteno, a istom merom, oprosti i ti meni :) ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dotkore, koji Kenwood je u pitanju?

Zene, kad se poredi A76 i FT-440, ko pobedi i u čemu?

I za one koji znaju imam pitanje, da li je broj onih gang-ova koje vazda pominju na fmtunerinfo.com prvi putokaz ka kvalitetu tjunera ili se odnosi samo na prijem ili na nešto peto (izvin'te što sam ljubopitljiv, a neupućen)?

Tamo kažu da i A76 i FT-440 (koji kod nas važe za vrhunske sprave) imaju po 4 ganga, kao i gomila drugih tjunera, a znatan broj tjunera ima i 5 komada, neki 6 - 7, a oni giga mega (Onkyo 9090 II) i po 10. Plus gomila nekih filtera itd.

Ako smatrate da je ovo suviše off topic, neka gazda ili tko drugi vlastan turi u novu tjunersko/gangovsku temu. Voleo bih da čitam malo šta kažu oni koji poznaju dobro tjunere, načine funkcionisanja i razvoj te tehnologije, prednosti i mane pojedinih rešenja i svašta nešto vezano za temu. 

:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jasno je meni, da su preprodavci odustali zbog neispravnosti. Meni ne bi bio problem...bar se unapred nadam.. :) 

Ja odustah, bas mi nije o glavu, oko mene se mota jedno sest generacija tjunera u deset tjuner risiver modela, a to je, po meni, i previse za los raspolozivi program.

Elem, volim ja ekstra dobro uradjene sprave, a ne plasticne igracke, ali prostor, potreba, i moram (ne)skromno da ponovim, bas nisam alav kada vidim da se neko bori za spravu koja mu treba protiv omrazenih arcitelja finih sprava, preprodavaca, bioloskih neprijatelja.

Tako uzeh bzveze i Hitachi risiver, zainat, opran, sredjen i spakovan u foliju da spava, dok se hijene klase oko plasticnog Maranca, ocito za daljnje valjanje.

Mada, cisto da se zna, ako se i desi da se neka sprava izotima sa moje strane(iz dokonosti a ne potrebe), a neko sa foruma je bio zainteresovan, dobije ga dzabe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma te indikatore su 60-ih stavljali na uredjaje, kao danas kurkumu u klopu.. :) 

Pored svih sjajnih kazaljki..sreca tvoja da nisu neki Simpsoni unutra, pa za Revox, cena x10 :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Kuršum said:

Dotkore, koji Kenwood je u pitanju?

Zene, kad se poredi A76 i FT-440, ko pobedi i u čemu?

I za one koji znaju imam pitanje, da li je broj onih gang-ova koje vazda pominju na fmtunerinfo.com prvi putokaz ka kvalitetu tjunera ili se odnosi samo na prijem ili na nešto peto (izvin'te što sam ljubopitljiv, a neupućen)?

Tamo kažu da i A76 i FT-440 (koji kod nas važe za vrhunske sprave) imaju po 4 ganga, kao i gomila drugih tjunera, a znatan broj tjunera ima i 5 komada, neki 6 - 7, a oni giga mega (Onkyo 9090 II) i po 10. Plus gomila nekih filtera itd.

Ako smatrate da je ovo suviše off topic, neka gazda ili tko drugi vlastan turi u novu tjunersko/gangovsku temu. Voleo bih da čitam malo šta kažu oni koji poznaju dobro tjunere, načine funkcionisanja i razvoj te tehnologije, prednosti i mane pojedinih rešenja i svašta nešto vezano za temu. 

:)

 

A76 za mrvu selektivniji , FT440 za mrvu osetljiviji

Ne primetih neku znacajnu razliku u zvuku , oba su takva da se ponekad zapitam u koje tri lepe je otisao FM generalno .......  a na RBG2/3 jos uvek mozes da naletis da je zvuk totalno spooky

Gangovi generalno imaju veze sa selektivnoscu (narodski - koliko puta si nesto propustio kros zito i reseto) , ali ti to ne bi trebao biti neki problem , kad je FM sve proredjeniji ..... postoji ono sto se kaze demonstracija sile ( milion gangova) i ono sto se kaze - taman koliko treba da radi onako kako smo rekli

U uslovima gde je na divljaka gusto , ne pomaze nista - ni na svetu najselektivniji tuner , jer gde se nakotilo stanica tu nema ni S od nekadasnjih standarda - modulacija prebiberena po defaultu , dalje da i ne pricam

 

dakle - gledas da nadjes dokazan a ne preterano skup , usput nediran primerak i to je to

 

ono - FT440 je redak primerak - taman toliko komplikovan koliko treba ,  a uredan unutra skoro kao apoteka

A76 - ako je Studer prodavao kao svoje , a ReVox ionako dokazan , ne treba pricati dalje

Doktorov Kenwood ne bih da kudim (mada - ionako ide u kufinju pa i smem pomalo ) , ali je (sema) prekomplikovan za moj ukus ...... a unutra vise izgleda kao moja radionica nego kao apoteka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Zen Mod said:

A76 za mrvu selektivniji , FT440 za mrvu osetljiviji

Ne primetih neku znacajnu razliku u zvuku , oba su takva da se ponekad zapitam u koje tri lepe je otisao FM generalno .......  a na RBG2/3 jos uvek mozes da naletis da je zvuk totalno spooky

. . . 

E jebajga pa sada, zbuni me maximalno. :blink:

Kakve mrve, kakvi bakraci . . .  ostaje onda da otkacim Kenwood-a iz kujne ( a taman ga nemestih, zena negodovala . . . i tako to . . .:roll1:), pa da onda napravimo clash 1 na 3. 

Nije ni ovaj Kenwood za baciti po pitanju selektivnosti, a ni osetljivosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...