Jump to content

od dva zvučnika jedan :)


trinity

Preporučeni Komentari

To su fini zvucnici, pravi sliperi, samo im je izrada klasicno konfekcijska, sto je bio opsti trend tih godina u komercijali. Lepo je prevazici fabricke ustede i izvuci nesto vise iz drajvera.

Za 100 evra se tesko nalaze zvucnici na trzistu a da imaju neki znacajniji kvalitet, ili da su solidne izrade. Diy je duplo zadovoljstvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, trinity said:

To jedan pa drugi je dobar predlog. Ok kupit ću i licnu bakar pa da probam ima li razlike.

Slažem se neću sad da ulažem ne znam koliki novac ali ne verujem da me furnir, bitumen i ove sitnice može koštati više do 100 EUR-a a može biti lep zvučnik. 

 A vremena da treba, treba. Medjutim ovo je slatko čačkanje ;)

Ma neće da te košta puno, jedino ne znam za furnir ali to je mala količina. Imaš sada dosta dobrih plastičnih folija u raznim dezenima drveta, možda je to primerenije ceni zvučnika, ako se lepo uradi izgleda dobro. Alternativno možeš lepo da izgituješ rupe dvokomponentnim gitom i ošmirglaš fino pa da ih ofarbaš, treba ti 1 ili 2 akrilne boje u spreju. Ako je sad neka plastična obloga, onda farbanje otpada sve će se podići, mora prethodno da se sve ukloni do iverice, isto to moraš uraditi i za furniranje. Za to ti treba fen za skidanje farbe. 

Zato prvo zvučni test, pa ako uspe onda ideš dalje. Ako fali visokih, može sa zadnje strane da se doda ili taj visokotonac iz Samsunga, ili recimo  SAL DT20.

Ako nema bitumena tipa KONDOR i slično da se nađe manja količina (on se lepi sintelanom), postoji opcija. Uzmeš plastobit 90 pakovanje 5kg i staklenu mrežicu za fasade pa mažeš iznutra dva-tri sloja, između slojeva stavljaš mrežicu da bude deblje, jedno 4mm biće dovoljno. Malo je prljavo, ali zaštitiš onom farbarskom trakom i PVC folijom sve okolo pa nema problema. Usput ti zadihtuje kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Samo da se javim, red je.

Osvežio sam skretnicu sa 7x1uF blok kondenzatorima.
Mulimetar mi meri 6.2u.f na oba para.

Ne znam da li da dodam još jedan osmi.


Inače izmena je napravljena samo na jednom zvučniku da bi se uočila razlika.
Druge dorade kao što je oblaganje bitumenom nisam radio, nisam našao.
Ono što je menjano je dalo blagi blagi napredak, ali napredak.

Uložiću samo još u furniranje, do 50 E ako je moguće i u konektore, kupio sam terminale i to bi bilo to. 
Prevashodno estetika da se popravi, zvuk je za moj ukus i iskustvo zadovoljavajući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, trinity said:

Ne znam da li da dodam još jedan osmi.

Mislim da ne treba, dobro ti je i ovako. Multimetri nisu preterano precizni.

Ako nećeš iznutra bitumen da stavljaš, onda ide prvo estetika, možda na kraju svega da zameniš ožičenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, NIXIE said:

 

Ako nećeš iznutra bitumen da stavljaš, onda ide prvo estetika, možda na kraju svega da zameniš ožičenje.

To to, estetika i dobra muzika. Uživanje. 
Ispravni su, lepo svira za moj ukus i iskustvo. Sad idem u potragu za furnirom ili možda nova kutija pa farbanje. Kao fostex. Neće biti jeftino ali će barem biti lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, trinity said:

To to, estetika i dobra muzika. Uživanje. 
Ispravni su, lepo svira za moj ukus i iskustvo. Sad idem u potragu za furnirom ili možda nova kutija pa farbanje. Kao fostex. Neće biti jeftino ali će barem biti lepo.

Ja bih probao da ga ulepšam nekom samolepljivom folijom, sad ima kvalitetnih i lepih da se ne mlatiš sa furnirom, lepljenjem, šmirglanjem, lakiranjem ili voskiranjem. Moraju svi stari slojevi da se skinu do iverice pre furniranja. Imaš neke slike spoljašnjosti zvučnika da vidimo u kakvom su stanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izabrao dezen.
E sad mrežicu gde kupiti.

Inače kutija je u lošem stanju,isto ima foliju samolepljivu.Odlepiću, skinuti drajvere pa šmirglati da bi nova folija lepo legla.

Ako nadjem bitumen staviću i to. Ako ne šta da radim.


E sad videćemo šta je sa prednjim panelom pošto je plastičan, vidim sa unutrašnje strane da je taj plastični panel lepljen. 
Biće interesantno da li je uopšte moguće menjati mrežicu, ili je skinuti i ostaviti golo, plastika sa drajverima.

Uglavnom biće lepše nego što je sad.
I da folije uopšte nisu skupe. Ova što mene interesuje, metar dužni je 210 dinara.
Kako se kreću cene furnira ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, trinity said:

Odlepiću,

Ako se dobro drži, ne mora da se odlepljuje samo dobro čišćenje nitro razređivačem i prelepiš folijom. Ako se odvaja, onda fenom za skidanje farbe ali ne prejako da se ne istopi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, trinity said:

Ako nadjem bitumen staviću i to

Kondor trake debljine 4mm imaš gde hoćeš, problem je što ima samo rolna 10m, a tebi treba 1-1,5m za jedan sloj. Može i dva sloja ali to je već smaranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...