Jump to content
neskor

300B maksimalne vrednosti?

Recommended Posts

Samo ce biti problem da progrejes taj bakar jer ima malo vecu masu a da pri tom ne pregrejes elemet koji lemis. 

Ja sam pravio ovako nesto od pop nitni. 

Drvo hteo da  lakiram ali sam ga samo namazao uljem bogato da se ne susi brzo zbog toplote u kucistu. Jos sam u nedoumici sta cu i kako cu kasnije ako pocne da puca drvo pa ispadne zakivak. Tu je mozda nitna u prednosti jer joj sesiric ne bi dao da ispadne. Mislim ispade da pravim nauku ali i ovo ima puno posla da ponovo lemim pa ne bih opet ako ne mora. Mozda imate neki savet kojim lepkom da zalepim ove zakivke a da lepak ne popusti vremenom od toplote i naravno da mogu da ga kupim u Beogradu. Inace tamna je boja jer je neki cudan uvozni orah (ostalo od predhodnog projekta). 

Interesuje me kako to izgleda sa nitnama.

Ja ne bih koristio lepak, pogotovo sto je delimicno neupotrebljiv na masnom drvetu, ali bih pazljivo izbusio rupu u zakivku u ravni drveta(ili koju desetu iznad), provukao zicu i stavio tacku na ispadanje.

Bakar kada se busi, akumulira toplotu, ja burgije hladim kao za klirit, alkoholom.

Mogao bi da se isturpija i kanal na vrhu, za prihvat zice.

5 hours ago, Stradi said:

Mozda imate neki savet kojim lepkom da zalepim ove zakivke a da lepak ne popusti vremenom od toplote

Ja bih izrezao šper na laseru a lepio 2k Epoxy Bionom. Ima u svakoj farbari...

Mogu se i secicama napraviti bradavice pri drvetu, da ne mogu da ispadnu zakovice, ovako je fuj, cak i za mene operisanog od estetike.

Ma ovo na slici je ssmo da se vidi princip oni srafovi su tu visak. Slikacu i kad bude gotovo. Ja ovo i radim zbog estetike i ako je to unutra i niko ne vidi osim mene. Ako bude fuj menjamo odmah. :D

I ja sam razmisljao o 2x lepku.  Ima neki Holandski ja sa njim lepio lajsnu na kabriu gore na krovu posle ga brisilicom skidali koliko je jak. Bilo u Metrou da se kupi. Mozda ipak bude lepak jos se resavam.

Ja od kad sam otkrio bizon 2k (a otkrio ga kada sam pravio voblere za ribolov) više nisam bez njega u stanu. Ali ne 5-minutni, nije toliko jak i iako brzo steže nije to ta čvrstina. 2-satni i tvrdo kao kamen i večno kao vek. Izdržava temperaturu recimo do paljenja upaljačem, tada omekne i može da se sastruže ali se ne zapali.

DSC09489.JPG