Jump to content

300B maksimalne vrednosti?


neskor

Preporučeni Komentari

Trenutno pojacalo je kod majstora, rade se kutije za amp.

Kada se zavrsi sledi finalno stimovanje.

Zvuk krasi neverovatna rezolucija i prostor. Jedina moja zamerka je u tanjem mid basu. Nadam se da cu i to doterati u finalnoj verziji.

Inace nikada nisam probao AC kao grejanje za 4P1L,, mislim da to ne  bi bilo pametno ;)

Kolemana inace  koristim u preampu, ovde sam koristio nesto slicno ali samo kao grejanje, ne u funkciji filament biasa.

Problem kod ulaznih DHT cevi je mikrofonija. To kada se prevazidje onda je sve lako :)

Probao sam dosta kombinacija sa 300B, npr D3a, E180f, C3m, C3g, 6SN7, 10Y i ko zna sta jos.

Do sada ova verzija sa 4P1L ima najvise potencijala.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, neskor said:

Inace nikada nisam probao AC kao grejanje za 4P1L,, mislim da to ne  bi bilo pametno ;)

Evo šta je rekao neko ko jeste :

Quote

Nima potribe komplicirat si zivot sa DC grijanjem. Ako ni izvedeno stvarno besprijekorno (stabilizacija / filtracija) od njega bi bilo vise stete nego koristi. A i kad je najbolje moguce izvedeno, sa 100% stabilizacijom i apsolutnom filtracijom kod njega uvik dolazi do pojave neravnomjerne emisija sa vlakna. Iz jednostavnog razloga ca je jedan kraj vlakna uvik pozitivniji od drugoga. A to moze generirat neke cudne pojave, npr u vidu pojave dodatnog suma. Ovo najvise ovisi o samoj konstrukciji vlakna i homogenosti nanesenog oksidnog sloja. Neka niki ne misli da je kod ijedne cijevi taj sloj bas 100% homogen.

To je razlog zac ja dajem prednost AC grijanju kod DHT cijevi.

A evo i linkova ako neko želi da pročita još ponešto o ovome :

http://audiofil.hr/forum/forum_posts.asp?TID=10288&PN=1&title=full-dht-amp-klasika-ili-neto-tree

http://www.audiofil.net/Forum/forum_posts.asp?TID=10581&PN=1&title=all-dht-amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro , imao je i Barba svojih momenata , kad zajuni i nije bitno sta neko drugi misli

nije da se nesto preterano slazem sa stavom o AC ili DC grejanju , ali njegove postove generalno valja citati

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa oni su to i probali, a i napravili.

A što se Barbe tiče, on je pre svega bio praktičar i uvek bi prvo isprobao pre nego što bi nešto preporučio ... ako se ne varam, rekao je da su je isprobali i da je OK sve do 200mV osetljivosti ... ima na linku, koga zanima može pročitati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...