Jump to content
bokiooo7

I po stoti put Aleph

Recommended Posts

Alex, 

99 % vremena ce ti svirati sa jedan ili dva wata, kao i kod mene, medjutim da bi to radilo dobro u tih prvih wat ili dva, treba mu napona i struje... Igra bez granica :loleverybody:

Ali hajde, posto je sve ovo jedna velika zabava, onda udaramo po a klasama i raznoraznim ludorijama :)

HFala za slike, od prilike mi je jasno sta si radio. Onda je taj xa neki ugs i izlazni stepen? Ne treba mi sema, vecinu tih varjanti sam isprobavao, nego cisto da znam o cemu se radi..

Pozdrav Borko,

U pitanju je kaskodirani komplementarni ulazni J fet , drugi stepen je zdravo degenerisani mosfet VAS, a iza njega je push pull mosfet jedinicni pojacavac sa tri ampera biasa. :)  

58 minutes ago, bokiooo7 said:

Alex, 

99 % vremena ce ti svirati sa jedan ili dva wata, kao i kod mene, medjutim da bi to radilo dobro u tih prvih wat ili dva, treba mu napona i struje... Igra bez granica :loleverybody:

Ali hajde, posto je sve ovo jedna velika zabava, onda udaramo po a klasama i raznoraznim ludorijama :)

Ahaa... Firstwatt filozofija. Ok I get it :)

1 hour ago, Alexx said:

Ahaa... Firstwatt filozofija. Ok I get it :)

Nesto slicno, medjutim ono sto takodjerazlikuje mocne ampove od manjih je taj ''effortless'' zvuk koji jednostavno ne cujes sa malim pojacalom, bez obzira na glasnocu susanja, pa makar i na jako tihom :)  

Jasno.

Ne vozim brzo Ferari, al volim s kojom lakocom stigne do 100 km/h :)

Meni je sve to jasno, sve to Vladimir te finese objasnio. Ono sto me zanima, druga misljenja,...ako se pod istim naponom i biasom stave u jednom slucaju 5 po kvadrantu a u drugom 10, sta se dobija tj gubi?

ti treba 15W za zvucnike , napravis mali amp

ti treba vise , napravis veliki amp

na zvucnicima kojima je dosta 15W lepo radi i mali i veliki amp i razlika nije u autoritetu i effortlessness ........ ako podesis na istu THD spectru treba tesko udubljivanje da primetis razliku

On 4/27/2018 at 9:49 PM, bokiooo7 said:

ivice oborio obicnim frezerom za drvo

Još jedno podpitanje: Na koj broj obrtaja podesiš frezer kada gloda aluminijum? Nešto sam gledao da treba što manje?