Jump to content

I po stoti put Aleph


bokiooo7

Preporučeni Komentari

58 minutes ago, bokiooo7 said:

Alex, 

99 % vremena ce ti svirati sa jedan ili dva wata, kao i kod mene, medjutim da bi to radilo dobro u tih prvih wat ili dva, treba mu napona i struje... Igra bez granica :loleverybody:

Ali hajde, posto je sve ovo jedna velika zabava, onda udaramo po a klasama i raznoraznim ludorijama :)

Ahaa... Firstwatt filozofija. Ok I get it :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Alexx said:

Ahaa... Firstwatt filozofija. Ok I get it :)

Nesto slicno, medjutim ono sto takodjerazlikuje mocne ampove od manjih je taj ''effortless'' zvuk koji jednostavno ne cujes sa malim pojacalom, bez obzira na glasnocu susanja, pa makar i na jako tihom :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti treba 15W za zvucnike , napravis mali amp

 

ti treba vise , napravis veliki amp

 

na zvucnicima kojima je dosta 15W lepo radi i mali i veliki amp i razlika nije u autoritetu i effortlessness ........ ako podesis na istu THD spectru treba tesko udubljivanje da primetis razliku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/27/2018 at 9:49 PM, bokiooo7 said:

ivice oborio obicnim frezerom za drvo

Još jedno podpitanje: Na koj broj obrtaja podesiš frezer kada gloda aluminijum? Nešto sam gledao da treba što manje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A svinjska mast ili ovčiji loj? Ne zezam se, čuo od starih majstora to isto radi posao..... :)

Kad urezujem navoje u marinija ako hoću da mi ne ostane ureznica zauvek u metalu obavezno koristim svinjsku mast (mislim, naučio sam hard way jbg).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

@ Boki0007

hehe, zaboravio si da napomenes da ove malce moze da nosi jedan covek bez da brine o kicmi :)

Uzivo su pravi mali sportski tenkovi u pitanju :) 3mm gvozdeni lim. Plastifikacija predobro ispala.

Planiraj me uskoro :) 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Borko,

U odnosu na XA, Aleph ima meksi zvuk  ( nije muljav ) sa velikom punocom, koji mu verovatno dolazi od spektra harmonika i single ended prirode,  sto mu na instrumentima daje utisak da je izvodjac tu u sobi. Ima jako dobar fluid, bez imalo elektronskog potpisa. Jace strane su mu prezentacija instrumenata, glas i odlicna scena. Bass mu je odlican ( barem na mom Alephu jer ima 6 izlaznih po kanalu ) ali nije za slusanje Metallice ili nekog hard cora recimo. Tu ne moze da razdvoji sve kako valja.  Sa funkom, popom ili minimal tehnom izlazi na kraj nekako. :)

XA ima jako slicnu boju zvuka, punu zivota i prefinjen ton.  Medjutim on ima enormnu dinamiku, ultra je utegnut po celom spektru i slaze detalje neverovatno dobro. Gornje i donje ekstreme odradjuje perfektno.   XA svira bukvalno sve, od klasike pa do najtezeg hard kora, i sve zvuci jako dobro.

Deda Nelson ga je uradio tako da je brutalno jak, a u isto vreme nezan i prefinjen.  Jako je tesko spojiti te dve stvari ali ovde to zaista radi tako. I naravno, dok je Aleph prilicno  osetljiv na kutije ovaj svira na svemu, boli ga ona stvar na sta je nakacen. Zanimljiva stvar kod Xa  je da ne drzi pod brutalnom kontrolom samo bass, vec utegne kompletnu kutiju, cak i visokotonac, tako da kutija nimalo ne svira za sebe, radi tacno ono sto joj pojacalo kaze. 

Dok Aleph ima DF oko 40, XA ima realnih, izmerenih 1000. 

Oba pojacala dele zajednicku karakteristiku a to je da nikada ne umaraju uho, pa makar i posle 10 sati slusanja muzike. 

Zvucnici su dobri, ovaj model JBL a mi prija i sa XA sviraju  odlicno, a i mali Alephi se nisu obrukali, izgleda da im leze na neki nacin.  Sledeci projekat je neka mesavina line aray zvucnika sa  aktivom, ali to na jesen :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...