Jump to content
vdzele

Osigurači (high end?) i oko njih

Preporučeni Komentari

34 minutes ago, ZZZ said:

Ne svim, to je barem jasno, samo onim zlonamernim, koji se kao "šale", a posle sranja koja naprave kažu - opusti se.

Onog momenta kada si me optuzio (2 puta) da učestvujem u "tandemu" sa nekim u mutnim radnjama.

Ništa ja tebe nisam optužio, čak sam i napisao da se to nije o tebi,  a ti si me 2 puta pitao pa sam odgovarao. Samo se tek sad pitam sto te je to tako pogodilo? 

Toliko o tome, izgleda da pun mjesec ima uticaja na tebe... 

Nego, koliko tvojih uređaja ima vdzele? 

btw: Ako kupim nesto od tebe hoćeš li mi "oprostiti"? :wub:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZDa u pravu si, vdzele je zaista spomenuo ''ime konstruktora'' prilikom predstavljanja pojačala :rolleyes:... jedino što ga je posle DJ.Nik morao malčice ''korigovati''.:D

Ono što je najžalosnije u celoj toj priči oko komercijalizacije tuđeg DIY projekta(potpuno je nebitno o koliko se komada tu radi), je to što se posle toga niste obojica izvinili autoru i ekipi koja je taj projekat realizovala(a DJ.Nik je jedan on njih) ... e, da si toliko razumevanja imao za DJ.Nik-a koliko za vdzele-a, možda bi  se moglo i preći preko svega, a ovako teško ... pogotovo što vidim da i dalješ nemaš nameru da se bilo kome izviniš, već nastavljaš da drugima deliš moralne lekcije

A što se mojih namera tiče vrlo su jasne : nameravam i dalje da lopova nazivam lopovom a lažova, lažovom,  sve dok ne vidim njihova javna izvinjenja zbog toga što su učinili

Nego predlažem moderaciji da dopuni naslov teme u : ''Osigurači(high end?), francuske sobarice i sve oko njih'' ... mislim red je i da se dvojica glavnih likova u ovoj farsi nađu u naslovu teme, kako bi ljudi znali šta mogu da očekuju u njoj

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da pomalo svi masimo poentu, raspravljajuci o povrsinskim efektima zbivanja.

Sustina je kvalitet,  izrade koncepcije, tehnologije i materijala. A ne blagoserivost ili folija u koju je umotano nesto..

Nije kvalitet prodaja magle, pracenja mode, narucivanja od kineza jeftinih serija i grosisticka propaganda prepunjena realnim glupostima, aktiviranje nekakvog megabakaluka. I ne sumnjam da su obavljena mocna istrazivanja, ali trzista, i efekata primene mocnih marketinskih metoda. Ne i kvaliteta same, sirote komponente.

I tako nastaje odsustvo kriterijuma, posto se svemu sve moze pripisati, samo je pitanje inventivnosti i fantazije.

Takodje, ako je neki uredjaj, komponenta prepoznata da ima objektivan i tehnicki nivo kvaliteta, zasto je ne reprodukovati uz odrzanje doticnog kvaliteta i bez marketinskih devijacija. Sebi ili drugima, odrzati zisku pravog, realnog kvaliteta..

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
4 minutes ago, ninja said:

Nego, koliko tvojih uređaja ima vdzele? 

Imam ih sedam. Jel ti želiš da ovog napraviš neku teoriju?

Tema je osigurač, ne vidim kakvu paralelu ti ovde želiš da izvedeš?

Inače je i sam ZZZ skeptik po ovom pitanju i nije me savetovao išta oko kupovine istog. Vidim ti iz daleke Švedske bolje vidiš stvari

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ako nisi, kao sto sada jasno pises - onda se ja tebi izvinjavam. (Pokušaj da me razumeš fer i pošten odnos sa ljudima su mi vazniji od uredjaja i zato jednostavno moram odgovoriti...)

Mnogo manje nego drugi koji poručuju od drugih ljudi koji prave uredjaje. Nemam pojma tačno ali za protehlih 4-5 godina, dosta toga je poručivao da mu se uradi, i to bez garancije da ce zadržati, nosio na probu i slušao. Pitaj ga slobodno mozes i na pp, kakavo je moje ponašanje bilo u svakom smislu.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
6 minutes ago, Beli said:

Da u pravu si, vdzele je zaista spomenuo ''ime konstruktora'' prilikom predstavljanja pojačala :rolleyes:... jedino što ga je posle DJ.Nik morao malčice ''korigovati''.:D

Lepo sam napisao odgovor na DJ NIK-ovu primedbu

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30923-zoran-dimovski/&do=findComment&comment=665100

U tvojim komentarima vidim neku blagu pakost.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@ZZZ očigledno je da baš i nije bilo teško pošto si komentarisao, a evo to i ponovo činiš..

osoba za koju si svojski zalegao nije nevina u celoj ovoj stvari, a ima i istoriju promovisanja stvari koje su u najmanjem upitne.. da ne govorim o načinu na koji to čini..

tvoj entuzijazam mene iskreno čudi, pošto braniš osobu potpuno nekritički, bez i jednog osvrta na razloge reakcije članova foruma, baviš se teorijama zavere i podelama, pa se onda kako narod kaže "probudiš popišan"..

mislim da ti sve ovo nije bilo potrebno, ali ko sam ja da o tome sudim..

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Da. Tačno je. Nije bilo neke zle namere. Svako pojačalo koje se uradi je nečija ideja.

Siguran sam da je neko osmislio iz inostranstva i taj DAC, preamp, filter....i 99,9% stvari koji naši konstruktori sklapaju. Pa opet ih nazivamo konstrukorima a ne autorima. Mali amp koji se vidi sa strane je skpopio Sipi dok je u originalu Pass-ov projekat.

Tako da nema problema da se kaže da je autor ideje Dragoljub Aleksijevic, a da je ovu verziju sklopio Dimovski. A možda je i cenjeni autor pokupio neke ideje od recimo Džef Rolanda, ili nekog drugog,...itd.

Ovakva relativizacija(boldovano), nakon što te je DJ.Nik ihvatio u laži je gora i od same laži.

Ja bi svejedno rekao čija je ideja da me neko pitao.

Nakon toga što si prethodno slagao, ti zaista očekuješ da neko poveruje u ovo?

Inače kako si prepoznao da se ispod poklopca nalazi Bato?

Ovo iskreno iznenađenje najbolje govori o tvojim  pravim namerama pri predstavljanu pojačala.

Ne znam dal' se u mojim komentarima vidi pakost ili ne, al' pošto i dalje ne videh izvinjenje za izgovorenu laž, ja u tebi i dalje vidim lažova.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sve polako izmiče kontroli, potpuno nepotrebno!
Bez namere da se uplicem u bilo čije odnose, zao mi je sto je to tako jer je naprimer @ZZZ odvojio jako puno vremena da mi pojasni čitav niz stvari u vezi sa Quad II lampasem (kroz PP) koliko mi ne bi posvetio ni sin.
Mogao bih da navedem i čitav niz drugih članova foruma (Zen Mod, Woland, Nixie ....), koji su mi takođe pomagali da ne pravim greske, kojima sam sklon .
Čini mi se da ovakve teme nepotrebno polarizuju forum, a nas kojima je veoma često potreban neki vid pomoći, ne ljutite se, dovode u neprijatnu situaciju u smislu osećaja da bi trebalo da se opredelimo. Bar ja tako sve ovo dozivljavam.
Inače sam ne verujem u “ovakve osigurace” ali nemam problem da razumem ljude koji ih nabavljaju; možda i zato sto nisam iz ove strucne oblasti.

Srećko

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
52 minutes ago, Beli said:

@ZZZDa u pravu si, vdzele je zaista spomenuo ''ime konstruktora'' prilikom predstavljanja pojačala :rolleyes:... jedino što ga je posle DJ.Nik morao malčice ''korigovati''.:D

Ono što je najžalosnije u celoj toj priči oko komercijalizacije tuđeg DIY projekta(potpuno je nebitno o koliko se komada tu radi), je to što se posle toga niste obojica izvinili autoru i ekipi koja je taj projekat realizovala(a DJ.Nik je jedan on njih) ... e, da si toliko razumevanja imao za DJ.Nik-a koliko za vdzele-a, možda bi  se moglo i preći preko svega, a ovako teško ... pogotovo što vidim da i dalješ nemaš nameru da se bilo kome izviniš, već nastavljaš da drugima deliš moralne lekcije

A što se mojih namera tiče vrlo su jasne : nameravam i dalje da lopova nazivam lopovom a lažova, lažovom,  sve dok ne vidim njihova javna izvinjenja zbog toga što su učinili

Nego predlažem moderaciji da dopuni naslov teme u : ''Osigurači(high end?), francuske sobarice i sve oko njih'' ... mislim red je i da se dvojica glavnih likova u ovoj farsi nađu u naslovu teme, kako bi ljudi znali šta mogu da očekuju u njoj

Dj Nik je znao da ja ne koristim gotove kineske plocice kao osnove za dac. Bio je kod mene i lično to video, pokazao sam mu konkretno i do dok smo slusali uredjaj van kutije.

Ipak je morao da plasira netačnu iformaciju. Kao i mnoge druge, na primer da ja to nemam lemilicu da bi zalemio mala integralna kola itd, more netačnih stvari... Zbog čega to je njegova stvar.

Koju sam ja samo ispravio. Posle toga je on počeo da bude "duhovit"

Jako je važan broj primeraka, to je valjda toliko jasno, izmedju 1 i 100 primeraka postoji razlika.

Drugo Ja sam pločice za pojačalo, koje su bile prazne, sam popunio, nisam koristio već popunjene mašinski. DjNik je koliko se secam organizovao da se to masinski pouni nemam pojma gde. Vidiš da tamo na fotografiji ima jedno 100 komada mozda i više... Tako da sa tim nemam stvarno nikakve veze i nisam koristio nikakav njegov eventualni doprinos.

Treće, da li si ti normalan čovek? Da me ovde nazivaš lopovom i lažovom?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
58 minutes ago, vdzele said:

Imam ih sedam. Jel ti želiš da ovog napraviš neku teoriju?

Tema je osigurač, ne vidim kakvu paralelu ti ovde želiš da izvedeš?

Inače je i sam ZZZ skeptik po ovom pitanju i nije me savetovao išta oko kupovine istog. Vidim ti iz daleke Švedske bolje vidiš stvari

Ne vidiš ti nista nego sam zaključuješ... 

Moje pitanje je bilo više zbog mog ličnog razumijevanja zzz:ovog angažovanja oko svega ovoga. 

On se uvijek drži tehnike i uvijek komentariše tehničke izrade, obično sa kritikom (po njemu) loših rješenja, mnogo puta sa detaljima koji su daleko od moga znanja a i moje sfere interesovanja. Znaci, traži uvijek tehnički nivo u izradama koji će da prati, po njemu, najbolje moguće rješenje  .. e zato mi nije ovo nikako jasno. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

da vam dam vremena da iskulirate malo

dal' pre Praznika Rada ili posle , ce otvorizam opet

sve je lakse uz krkanluk i prasici

pitajte Obelixa , ako ne verujete

jedino Bard uvek nagrabusi

Bard.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...