Jump to content

IC kablovi Allen Wright


NIXIE

Preporučeni Komentari

9 minutes ago, ab-Co-axial said:

ovo sada ima vise logike jer se konstrukcija kabla sastoji od dve parice, pa se jedna parica koristi za signalni vod a druga za masu.

Jako dobar kabal za svoju cenu, daleko je prevazilazi. Ni meni se na svidja sto je krut, ali sta je tu je.

Ogolio sam jedno 10cm kabla da proverim i nisam video posebno uvijene parice, samo blago uvijene sve 4 žice jedna do druge. Ali to nije ni bitno, ovako svira odlično. Father je bio u pravu ali morao sam da probam i jedno i drugo, nikad ne znaš u konkretnom sistemu šta je bolje.

Planiram još  zvučničke kablove da napravim od ovoga i da zamenim polako postojeće kablove u pojačalu, pretpojačalu i DAC. Biće tu bogami puno posla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, parabolis said:

Od kog materijala su kablovi (bakar, posrebreni bakar, upooc .....) ???

Bakarni su, žica za uzemljenje obmotana oko Al folije (širma) je kalajisana. Obično ti deblji puni bakarni kablovi imaju malo zatvoreniji zvuk, da kažem mekši, ali to ovde uopšte nije slučaj. Iznenađujuće za mene, obzirom da sam već ranije probavao razne bakarne kablove što pune što licnaste i usvojio posrebreni licnasti bakar kao neku neutralnu varijantu. Možda je ovde bolji kvalitet bakra, stvarno ne znam zašto su bolji od posrebrenih licnastih kablova u teflonskoj izolaciji koje sam godinama koristio.

Kabal nije savim neutralan, malkice naglašava midbass (udarac) što je meni leglo ko pedu na nošu jer imam plastičan bas (PP membrana) kome malo fali toga. Sad ne smem da kažem da će možda kablovi još i de se usviraju vremenom (ili ću ja uši i sivu masu da prilagodim novom zvuku), jer to nije potkrepljeno nikakvom naukom, nek svira jedno vreme pa će se čuti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Bakarni su, žica za uzemljenje obmotana oko Al folije (širma) je kalajisana. Obično ti deblji puni bakarni kablovi imaju malo zatvoreniji zvuk, da kažem mekši, ali to ovde uopšte nije slučaj. Iznenađujuće za mene, obzirom da sam već ranije probavao razne bakarne kablove što pune što licnaste i usvojio posrebreni licnasti bakar kao neku neutralnu varijantu. Možda je ovde bolji kvalitet bakra, stvarno ne znam zašto su bolji od posrebrenih licnastih kablova u teflonskoj izolaciji koje sam godinama koristio.

Kabal nije savim neutralan, malkice naglašava midbass (udarac) što je meni leglo ko pedu na nošu jer imam plastičan bas (PP membrana) kome malo fali toga. Sad ne smem da kažem da će možda kablovi još i de se usviraju vremenom (ili ću ja uši i sivu masu da prilagodim novom zvuku), jer to nije potkrepljeno nikakvom naukom, nek svira jedno vreme pa će se čuti.

Znaci cist bakar je .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To za sredinu je potvrdjeno i meni u sistemu licno prija, a nemam toliko izrazeno sa mojim kablom...ali takodje ima ogromnu energiju u basu i najvaznije realnu strukturu tona sa npr. detaljnim odrazom trzaja strune ili dirke klavira. Tu je definitivno fascinantan. Visoki nisu toliko bombasticni kao na mom IC ali takodje realni i nisu nimalo zatvoreni, takodje dolazi do finih detalja koji se odlicno nadovezuju na midd.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, ab-Co-axial said:

To za sredinu je potvrdjeno i meni u sistemu licno prija, a nemam toliko izrazeno sa mojim kablom...ali takodje ima ogromnu energiju u basu i najvaznije realnu strukturu tona sa npr. detaljnim odrazom trzaja strune ili dirke klavira. Tu je definitivno fascinantan. Visoki nisu toliko bombasticni kao na mom IC ali takodje realni i nisu nimalo zatvoreni, takodje dolazi do finih detalja koji se odlicno nadovezuju na midd.

 

Kad mi je Father prvi put doneo kabal, nije bilo tako dramatično jer je bio zamenjen samo jedan kabal od DAC do Aikido, onaj od Aikido do Leach je bio posrebreni teflon. Tek kad sam oba kabla stavio nova narandžasta, čula se velika razlika. Jednostavno PP Scanspeak bas ima takav zvuk, na mekšoj je strani i prija mu naglašavanje koje daje ovaj kabal. Bas je brz, magnet je veliki,  pokretna masa je oko 20g,  tu nema problema sa tranzijentima, ali taj PP materijal sam po sebi ima veliko prigušenje i neće da daje udarac kao papir ili one tvrđe membrane od Al ili kompozita. Srednjotonac je 4inc Seas papirni dampiran nekim premazom i sečen je na 400Hz, ne može niže probao sam pojave se izobličenja, tako da mu on ne pomaže dovoljno. Sad se sve uklopilo lepo, znatno bolje nego pre.

Tu sam se zeznuo davno što sam uzeo PP bas, hteo sam da bude dvosistemska kombinacija SS midbas i visoki D28AF ili Audax HD100 D25HR, ali kad sam napravio i probao sa oba visoktonca nije mi bilo dovoljno dobro, malo bolje je zvučalo sa D28, pa sam kupio papirni srednjotonac i preradio da bude trosistemski zvucnik što je sviralo do pre 7-8 god kad sam dodao Visaton pozadi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

U bre, pa vi cete da cujete gorostasnu razliku  i kada se UTP zakaci na RR Nis :D 

Šta da ti kažem, tako se čuje razlika da sam i sam iznenađen i uvređen što nisam ranije obraćao toliko pažnje na kablove, sve dok nisam video šta neki drugi rade. :siroma:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Šta da ti kažem, tako se čuje razlika da sam i sam iznenađen i uvređen što nisam ranije obraćao toliko pažnje na kablove, sve dok nisam video šta neki drugi rade. :siroma:

Takodje obratiti (toliko) paznje na zvucne kutije, amplifikaciju, preamplifikaciju u personalnom audio sistemu, te naravno i na sam izvor zvuka.(nema smajli)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to ti pricam, skines sa RR-a onaj stona-lampa gajtan i stavis neko srebro u pamuku, ili ko sto rece "posrebreni teflon"(valjda new wave terminologija), i to dobije mek zvuk i novu dimenziju, pride papirni zvucnik, mali koil, mala masa, dinamika do neba. :D

 

BTW, salu na stranu, ozbiljno se pitam, kako ne preispitate soder sisteme(ne shvati kao uvredu i moje igracke su na nivou sodera i low fija, selektovana komercijala uz nesto tvikovanja) na kojima promene kablova izazivaju tolike drame, da nesto mozda niste, u neznanju proustili.

Kazem neznanju, nije sramota ne znati, nego posmatram sa tacke gledista nekakvog profesionalca, koji obraca paznju na sve detalje(i vise nego obicno, potrebe okolnosti), i izbor detalja, bas detalja, od srafova do zica, (i naravno, preko ostalih komponenti), nekako brzo i bez specificne drame i odusevljenja preleti, konstatuje nivo dobrote i zaboravi.

 

Da nisu komponente malo rastibudjilizovane, setaju po nekom simsu, sklone ludovanju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

. . .  skines sa RR-a onaj stona-lampa gajtan i stavis neko srebro u pamuku, ili ko sto rece "posrebreni teflon"(valjda new wave terminologija), i to dobije mek zvuk i novu dimenziju, pride papirni zvucnik . . . 

A ne - "srebro u pamuku" daje, naprotiv, ostar zvuk, forenzican, "otvara trece oko", i ima "srce do kolena". Jbga. :roll1: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, moja omaska, skoncentrisan sam bio na medjuuticaje i kvalitet komponenti(sposobnost da ugledaju fine detalje), vise nego na iskricavost srebra..

Bejah ubedjen da mu je pamuk antipod i ublazava ostrinu, ali eto.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Doktor said:

Takodje obratiti (toliko) paznje na zvucne kutije, amplifikaciju, preamplifikaciju u personalnom audio sistemu, te naravno i na sam izvor zvuka.(nema smajli)

Pa to i radim, isto kao i ti, malo po malo usavršavam sistem, ne mogu sve odjedared da uradim, samo nemam fetiš određene firme ili podneblja i radim uglavnom sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, vladd said:

U pravu si, moja omaska, skoncentrisan sam bio na medjuuticaje i kvalitet komponenti(sposobnost da ugledaju fine detalje), vise nego na iskricavost srebra..

Bejah ubedjen da mu je pamuk antipod i ublazava ostrinu, ali eto.. :) 

Ja ti predlažem da kupiš ovaj kabal i neki komad RCA konektora pa probaš, nije skupo, nema srebra i pamuka i ne boli ako baš ne uvatiš lemilicu za pogrešan kraj. Posle javi dal se otvara treće oko u zvučnoj slici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

posrebreni teflon

Ne mogu svaki put da pišem: bakarni posrebreni licnasti kabal sa dve parice u teflonskoj izolaciji širmovan opletom od takođe posrebrene bakarne žice u teflonskoj .... mrzi me.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, NIXIE said:

Pa to i radim, isto kao i ti, malo po malo usavršavam sistem, ne mogu sve odjedared da uradim, samo nemam fetiš određene firme ili podneblja i radim uglavnom sam.

Odmah da razjasnimo - ti i ja se dijametralno razlikujemo po pitanju koncepcije audio sistema.

Puno citas forume, bukvalno shvatas i onda zato i ovako zakljucujes.

Boravis ovde izvesno vreme, relativno je sada ta ti kazem da li to malo ili nije, ali si ostrascen, napunjena ti je glava ocigledno, definitivno nemas objektivno shvatanje, tako da delujes veoma cesto pateticno.

Kakav festis, kakvi bakraci ? Mislis na Quad ? Ako je potvrdan odgovor, onda sam i def. u pravu po pitanju tvoje bukvalnosti.

Dalje, sta to znaci radis, uglavnom sam, kako kazes ?

Da li ima tu nekakve razlike u odnosu na mene koji to sam ne radim nikada, ne zelim, ne znam to raditi, nego lepo pitam, donesem, platim ?

Podneblje - dakle, neverovatan si.

Aludiras na UK, Quad, PW-a, statijaznam ? Da li je moguce da ti to toliko smeta ?

Ako je tako, neka ti je i dalje ta teskoba. :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Doktor said:

Odmah da razjasnimo - ti i ja se dijametralno razlikujemo po pitanju koncepcije audio sistema.

Puno citas forume, bukvalno shvatas i onda zato i ovako zakljucujes.

Boravis ovde izvesno vreme, relativno je sada ta ti kazem da li to malo ili nije, ali si ostrascen, napunjena ti je glava ocigledno, definitivno nemas objektivno shvatanje, tako da delujes veoma cesto pataticno.

Kakav festis, kakvi bakraci ? Mislis na Quad ? Ako je potvrdan odgovor, onda sam i def. u pravu po pitanju tvoje bukvalnosti.

Dalje, sta to znaci radis, uglavnom sam, kako kazes ?

Da li ima tu nekakve razlike u odnosu na mene koji to sam ne radim nikada, ne zelim, ne znam to raditi, nego lepo pitam, donesem, platim ?

Podneblje - dakle, neverovatan si.

Aludiras na UK, Quad, PW-a, statijaznam ? Da li je moguce da ti to toliko smeta ?

Ako je tako, neka ti je i dalje ta teskoba. :)

 

 

Ništa mi ne smeta, ni moja ni tuđa koncepcija audio sistema, ni DIY ni kupovina, samo sam opisao razliku između nas dvojice , ti si kolekcionar u duši kao i većina ovde. Samo si onako predstavio u postu kao da ne gledam ostatak sistema. Gledam ja sve, ostalo mi je još zvučnike da malo osvežim, a mislim da su kablovi jako bitan deo sistema.

Pre sam mislio kao i vladd i mnogi ovde da tu nema bitnih razlika, međutim zahvaljujući pojedinim članovima ovog i onog foruma imao sam prilike da čujem razne kabliće kod sebe i krenuo sam da u tom smeru unapređujem sistem jer mi je postalo očigledno da tu ima još puno da se eksperimentiše a ne košta puno.

Pratim ja svašta što pišu i objavljuju po raznim forumima i došao sam tako malo po malo od sasvim prosečnog  do vrlo pristojnog sistema.

Što se kablova tiče, objavio sam uradak, opisao šta otprilike može da se postigne, ko hoće može da uradi sam ili zamoli nekog da mu uradi  pa nek sluša i kaže pošteno šta je čuo. Kad napravim onaj tvoj Antikabal ima i to da objavim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, NIXIE said:

Ja ti predlažem da kupiš ovaj kabal i neki komad RCA konektora pa probaš, nije skupo, nema srebra i pamuka i ne boli ako baš ne uvatiš lemilicu za pogrešan kraj. Posle javi dal se otvara treće oko u zvučnoj slici.

Imam ja posrebreni teflon i jos kojesta u asortimanu, ali za interkonekt koristim neke definisane koaksijalce, i obracam paznju naizlaz jednog i na ulaz drugog uredjaja. Nekako mi je bitnija ta usaglasenost..

Kao drugo, ocite gluposti, koje proisticu iz neke fantazmo nadogradjene price(em neosnovane, ali ekstra pomodne) je besmisleno probati, tipa specijalni mrezni kabal na potrosacima do 100W..pa taman da je od ne znam cega, olova, aluminijuma, ne bi se primetila razlika..

Kao trece, dosta znam o kablovima i prostiranju struje, sticaj vekovnih potreba, od visokih napona i malih struja, do malih i random signala ispod nivoa suma(koriste seposebne sprave i metode za izvlacenje signala prekrivenog sumom), tako da sam imun na diletantske preporuke predenja zicica bez bazicne logike, a pogotovo tehnike.

Da se razumemo, ima u tim recepturama i povremeno solidnih osvrta, ali su marginalizovani zbog potreba velike drame...

A to sto bakali podrzavaju i telale mantru "sve se cuje", nije neistina, nego se od njihovog lupetanja i rekombinovanja kojecega ne cuju ozbiljne stvari. :) 

Sto se @Doktor-ovog sistema tice, Kvoda, irelevantno je da li je fetis, cinjenica je da je uskladjen i renoviran, ali je marginalan prema Doktorovoj zbirci vinila...prema kojoj je mnogo toga i cega marginalno.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

 . . . Kad napravim onaj tvoj Antikabal ima i to da objavim.

Anticables je brand, autor i vlasnik je Paul Speltz, veliko ime u domenu audio tehnike, njegova porodicna mala firma za kablove.

U 2 klika ces naci sve o tome, i o Speltz-u, i o njegovoj firmi, koncepciji, topologijama . . . pa pravi. Ko ti brani.

Ako te to zadovoljava i ispunjava srecom da objavljujes kopije tudjih radova, samo napred. B)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE samo napreda u igranje.

Ima ovdje koji čuju, ima ovde onih koji ne čuju, ima onih koji čuju a pišu do da ne čuju, ima ovde onih koji ne čuju a pišu da čuju. Ignoriši sve. Čuješ koliko čuješ, pametan si da doneseš svoj sud.

Naravno samo prva rečenica i šibaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...