Jump to content

IC kablovi Allen Wright


NIXIE

Preporučeni Komentari

5 hours ago, NIXIE said:

Kakav je rezultat bio?

Ja nisam imao teflonsku cev, već neku vrstu plastike koja nije pvc. Motao sam oko nje lak žicu od 0,2 kao vrući vod i 0,3 kao masu, na međusobnom razmaku od oko 2,5 cm, pa teflonska traka oko svega. Dosta skuplje zvuči nego što košta. Meni dobar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, predragm said:

Ja nisam imao teflonsku cev, već neku vrstu plastike koja nije pvc. Motao sam oko nje lak žicu od 0,2 kao vrući vod i 0,3 kao masu, na međusobnom razmaku od oko 2,5 cm, pa teflonska traka oko svega. Dosta skuplje zvuči nego što košta. Meni dobar.

Ja naručih ovo, prečnik 4/3mm, 5m košta oko 10 dolara. Mislim da su to cevi za 3D printere, high temperature.

https://www.ebay.com/itm/331538630238

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bitno da je cev teflonska, i da je zid cevi što tanji radi savitljivosti! Probao bih termolepkom da nakon provlačenja žice zapunim cevčicu na krajevima, i dok je još topao da se nekom iglicom utisne dublje u cevčicu oko žice bar 4-5 mm, kako zbog fiksiranja  konektora tako i zbog sprečavanja oksidacije žice. Teflon bi trebalo da podnese toplotu lepka.  Vladov predlog za provlačenje žice kroz cevčicu je sasvim na mestu, i ja bih tako postupio. Naravno sve ovo se odnosi na tip kablasa žicom koja se provlači kroz cevčicu, ali bih za takvu namenu koristio cevčicu manjeg preseka od 4/3 mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, predragm said:

Bitno da je cev teflonska, i da je zid cevi što tanji radi savitljivosti! Probao bih termolepkom da nakon provlačenja žice zapunim cevčicu na krajevima, i dok je još topao da se nekom iglicom utisne dublje u cevčicu oko žice bar 4-5 mm, kako zbog fiksiranja  konektora tako i zbog sprečavanja oksidacije žice. Teflon bi trebalo da podnese toplotu lepka.  Vladov predlog za provlačenje žice kroz cevčicu je sasvim na mestu, i ja bih tako postupio. Naravno sve ovo se odnosi na tip kablasa žicom koja se provlači kroz cevčicu, ali bih za takvu namenu koristio cevčicu manjeg preseka od 4/3 mm.

Nisam ni mislio da provlačim, mada i ovaj što sam napravio može da se uvuče u tu cevčicu bez problema. Hoću ovaj da pravim #4. Preko svega namotam teflon traku u dva tri sloja i navučem snake skin. Krajeve osiguram termo bužirom i gotovo.

 

Pages from The supercables cookbook Alen Wright.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nakon malo dužeg slušanja u društvu par ortaka koji čuju bolje od mene, zaključci su sledeći:

1. Moji stari kablovi imaju širu i pliću stereo sliku i bogatiji zvuk, više basa i visokih, više detalja, bas ima bolji udarac i definiciju.

2. Allen Wrigh kablovi imaju užu i dublju stereo sliku, bolje su razdvojeni i lakše se detektuju pojedinačni instrumenti, ali krajevi opsega su malo manje izraženi, bas je malo mekši.

3. Zavisno od vrste muzike, nešto bolje zvuči sa starim nešto sa novim kablovima, ali generalno većini se više dopadaju moji stari kablovi od posrebrene licne sa teflonskom izolacijom.

4. Stari kablovi imaju kapacitet oko 180pF/m, AW imaji kapacitet oko 70pF/m.

5. Napraviću i sledeći model po AW, naručio sam teflonske cevi pa ću nastaviti sa ovom (ne preterano zanimljivom) analizom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, vladd said:

Jesli ti to sve izmerio onako sa skopicem, kada si ga vec pazardzanio, pa da vidis taj porast u basu sa 100pF razlike, ili ste vrljali po sobi i kvarili zvucnu sliku? :) 

Nisam stigao samo se slušalo u par navrata, ali nije porast u basu zbog 100pF, sigurno. Osim toga 100pF na AIKIDO ne utiče, ne utiče mnogo ni 360pF, to sam merio. Izlazni otpor kod AIKIDO je manji od 300oma, a DAC je ispod 100oma. Probali smo i DAC direktno u LEACH sa oba kabla, isto se manifestuje samo je manje izraženo jer je tada u igri samo jedan kabal, a kad ide preko preampa onda imam dva kabla.

Nisu uopšte loši ti AW kablovi, (osim što su jeftini pa otuda neverica da to dobro svira), samo su drugačiji, mogao bih da na duži rok slušam koji bilo, nisu to tako velike razlike da bi se uočile treba malo duže slušati.

Recimo ko sluša muziku sa malo instrumenata, akustiku i slično, će ceniti nešto bolje odvajanje instrumenata, dubinu i prostornost, ko sluša rock, jazz i blues onda je bolji malo masniji zvuk, po meni čisto stvar ukusa. Ne verujem da će merenja nešto da pokažu, možda i hoće?

Problem je najviše u menjanju kablova, gašenju i paljanju uređaja, ubadanju, čupanju, čekanju da odrade tajmeri,  zato sam naručio RCA splitter-e tako da mogu brzo sa ulaznim preklopnikom da upoređujem dva različita kabla, tad se čuje odmah razlika. Nemam neke fancy kablove da uporedim, nisam nikad ni imao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

KAda se rade testovi, nema paljenja i gasenja uredjaja, makar to bili i audio. 

Treba da se vrse merenja na ujednacenoj temperaturi, uz relaksaciju uredjaja, posto im je lakse da izmene zvucnu sliku sa promenom temperature nego recimo kabla.

Ako ga osluskujes tek ukljucenog, sto duze traje slusanje, sve ce utisci biti bolji, dok ne dodje na svoju podesenu radnu tacku. Preko te temperature, komponente se takodje drugacije ponasaju..pa sad, koje izdominiraju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

zato sam naručio RCA splitter-e tako da mogu brzo sa ulaznim preklopnikom da upoređujem dva različita kabla, tad se čuje odmah razlika.

 

Ako su ti dva kabla istovremeno povezana na RCA splitter koji je zakačen na izvor, a biraš na selektoru pojačala koji ćeš kabl da slušaš,
da li će se u tom slučaju kapacitativnost oba kabla sabirati, pošto su preko RCA splitter-a praktično sve vreme u paralelnoj vezi?

Tako da ćeš bez obzira koji kabl slušaš, imati u igri njihove sabrane kapacitativnosti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Kuja said:

 

Ako su ti dva kabla istovremeno povezana na RCA splitter koji je zakačen na izvor, a biraš na selektoru pojačala koji ćeš kabl da slušaš,
da li će se u tom slučaju kapacitativnost oba kabla sabirati, pošto su preko RCA splitter-a praktično sve vreme u paralelnoj vezi?

Tako da ćeš bez obzira koji kabl slušaš, imati u igri njihove sabrane kapacitativnosti?

Mislim da si u pravu ali kapacitivnost neće znatno da utiče zato što izvor, u ovom slučaju DAC, ima jako mali izlazni otpor, manji od 100 oma tako da su to onda igre na par stotina kHz. Spliter mi i inače treba za neke druge stvari, ne samo za ovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od gomile ic kablova koje sam pravio po receptima s neta posebno bih izdvojio kombinaciju star line gold rca u kombinaciji sa neotech nei 3004 . U više navrata sam za drugare i sebe poručivao ovaj model neotech-a , probao ga u više varijanti i sa yarbo , kle harmony , wireworld pa i kit komplet po preporuci sa neotech dg 202 rca : https://www.hificollective.co.uk/cable-kits/glasshouse-interconnect-8.html  , al ovo sa star line gold ostavlja bez teksta . Usviravanje je trajalo duže nego obično , čak je prošlo sedmicu dana dok nije sve leglo na svoje mijesto . Moja iskrena preporuka za zaista izvanredan ic kabel , zvučno dobro izbalansiran i otvoren .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...