Jump to content
trinity

full ranger i subwoofer da li moze i kako

Recommended Posts

Pa sta sam ja na pocetku reko... :)

A tom Fosteksu treba lampasko pojacalo, ili u najmanju ruku neki Pass-ic u A klasi. Mozete zamisliti kad mi se FR-i najbolje cuju sa Pass F2 pojacalom, a ono na papiru najslabije i "najgore" :)

Naravno, FR za fine stvari i uzivanciju, a za rock 'n roll komplet druga postavka...

1 hour ago, NIXIE said:

Rokenrol bez basa, pa to je ko viski bez hleda.

Naruci u bilo kojem UK pub-u, narocito u Skotskoj led sa whiskey-em. :lol:

U najboljem slucaju ce te cudno gledati.

Te fore "scotch on the rocks" su tipicne jenkijevske budalastine i to oni mecu na njihove burbone.

Sa druge strane svi single malt whiskey-i, pod obavezno oni koji imaju pored imena Strenght Cask, pa im jacina ide cak do 60% alc. mogu se pomesati iskljucivo sa obicnom vodom ( otud oni keramicki krcazi u kompletu sa casama za whiskey ).

2 hours ago, Doktor said:

Naruci u bilo kojem UK pub-u, narocito u Skotskoj led sa whiskey-em. :lol:

U najboljem slucaju ce te cudno gledati.

Te fore "scotch on the rocks" su tipicne jenkijevske budalastine i to oni mecu na njihove burbone.

Sa druge strane svi single malt whiskey-i, pod obavezno oni koji imaju pored imena Strenght Cask, pa im jacina ide cak do 60% alc. mogu se pomesati iskljucivo sa obicnom vodom ( otud oni keramicki krcazi u kompletu sa casama za whiskey ).

Mislio sam isključivo na sebe, priznajem. Nekako mi ne ide bez leda.

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg

Ovo je zvucnik. Drajver je vintage fostex.

Pročitao sam što ste napisali. Takodje mislim u neku ruku da bi me najmanje koštala promena pojačala jer može biti (čitao iskustva na internetu) da to sa subowooferom mi se neće svideti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Šta god da uradiš sa tim malim zvučnikom u 25m2 nema šanse da dobiješ ikakav bas. Ako je to ona kutija iz projekta što si okačio link, tamo praktično ispod 85Hz nemaš ništa.

1 hour ago, trinity said:

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg

Pročitao sam što ste napisali. Takodje mislim u neku ruku da bi me najmanje koštala promena pojačala jer može biti (čitao iskustva na internetu) da to sa subowooferom mi se neće svideti.

Pojačalo ti je prejako za te zvučnike ali ako si pažljiv nema opasnosti. Ako promeniš pojačalo dobićeš bolji ili lošiji zvuk nego sad, ali duboki bas nikako. Moj ti je savet uzmi neki SUB ako ikako možeš na probu pa onda prelamaj.

...ili ako ti se sviđaju te kutije, neka ostanu za laganu muziku, a kupi drugi par za rok i samo prebacuj selektor na pojačalu.:bicepsi:

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg&key=69158ceead25e2ebe24dff8e79c91bf907f108af644d9fb5a0b5401f31165f3a

Bio sam u prilici da cujem taj drajver u toj kutiji. Moze se koristiti kao wide range sa bas helperom i visokotoncem, sasvim solidno. Ima doduse i boljih izbora, ali daleko od toga da je lose.