Jump to content

full ranger i subwoofer da li moze i kako


trinity

Preporučeni Komentari

I sta kazu dijagrami, zbunjuju izgledom, iliti je malo 122dB na 50Hz...? :) 

Istina, za to treba i dosta W da se pogura, ne znam sta te je zbunilo, prosiren opseg dijagrama?

 

Pride, nemoj da citas i kvotujes DEO recenice, nedostaje jako vazan detalj, koji dramaticno menja smisao

Quote

dok ne doradi sve sto zeli

 OB ako je nestrpljenje u pitanju, to svakako nije maksimum koji je postignut, a ima NOV zvucnik, za MALO novca, sa kojim moze da radi sta mu je volja, dok se ne zadovolji i prosledi dalje..

Nego da da 250- 300 evra, za polovan i sigurno maltretiran uredjaj, preprodavcu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, vladd said:

I sta kazu dijagrami, zbunjuju izgledom, iliti je malo 122dB na 50Hz...? :) 

Istina, za to treba i dosta W da se pogura, ne znam sta te je zbunilo, prosiren opseg dijagrama?

 

Pride, nemoj da citas i kvotujes DEO recenice, nedostaje jako vazan detalj, koji dramaticno menja smisao

 OB ako je nestrpljenje u pitanju, to svakako nije maksimum koji je postignut, a ima NOV zvucnik, za MALO novca, sa kojim moze da radi sta mu je volja, dok se ne zadovolji i prosledi dalje..

Nego da da 250- 300 evra, za polovan i sigurno maltretiran uredjaj, preprodavcu

Ako hoće da pravi treba mu Linkwitz transform da ga upegla (ima Rod Elliot to rešenje kome se pravi), može i neki DSP, još jedno pojačalo malo jače, bas u kompresiju ili OB, e onda može i SUB da bude. Ali to će da košta više od 250-300 evrića. E da, treba mu i neka merna oprema da to namesti sve kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/9/2018 at 1:39 PM, Kuršum said:

Il' da proba drugo pojačalo sa tim zvučnicima.

Dođosmo do treće strane, a ovaj kvalitetan post je prošao nezapaženo.

Postoji ona već tautologija kada su FR u pitanju - ako FR, onda SET pojačivač.

Dakle, ukoliko vlasnik Fostex-a želi da mu FR ostane, Marantz je kao iz one igre "pronađite uljeza" i on neka ide out  iz tog sistema.

Ukoliko je Marantz taj koji ostaje, onda je to sasvim druga priča i koncepcija zv. kutija koje treba upariti sa tim amp-om.

Dakle, kome fali basa kod FR neka slobodno napusti ovaj koncept.

Takođe, pojedini vlasnici FR su dodavali super tweeter kako bi zadovoljili taj zvučni spektar. Moja poruka i njima je da ako im fale visoki - neka slobodno napuste ovaj koncept.

Naravno, sve ovo govorim iz ličnog iskustva ( Magna Acoustica FR & SET sa 211/6072/12BH7 ).

Ovo google-anje na KP po default-u i izvlačenje nekakvih SW koji se nisu imali prilike čuti od strane predlagača sa ovim Fostex-ima, može samo navesti na pogrešan put audiofila sa nedovoljnim iskustvom.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/9/2018 at 11:14 PM, vladac said:

Pogledah upravo i diy audio projekat sa ovim Fostex driverima.

http://diyaudioprojects.com/Speakers/Fostex-FE103En-Bass-Reflex-Speakers/

Lepo čovek na početku text-a napisao da mu je bio potreban bookshelf zvučnik za desktop kompjuter.

Stoga, teško da će ova kutija "napuniti" i imati i basa i visokih u tih 22-24 m2.

Definitivno je u samom startu napravljena greška u projektu. Zašto se nije razmišljalo o TQWT ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa Doktorom, cesto vlasnicima FR fali malo visokih pa dodaju tweeter, zatim fali dubokih pa dodaju woofer, da bi se doslo na kraju do 3-way kutije. Onda ispada da je FR ustvari srednjak, koji nikad nemoze biti bolji od dedicated srednjetonca, itd.

Imao sam slicnu situaciju sa FE 126E i Audax PR330MO, koju sam na kraju napustio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sta sam ja na pocetku reko... :)

A tom Fosteksu treba lampasko pojacalo, ili u najmanju ruku neki Pass-ic u A klasi. Mozete zamisliti kad mi se FR-i najbolje cuju sa Pass F2 pojacalom, a ono na papiru najslabije i "najgore" :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Rokenrol bez basa, pa to je ko viski bez hleda.

Naruci u bilo kojem UK pub-u, narocito u Skotskoj led sa whiskey-em. :lol:

U najboljem slucaju ce te cudno gledati.

Te fore "scotch on the rocks" su tipicne jenkijevske budalastine i to oni mecu na njihove burbone.

Sa druge strane svi single malt whiskey-i, pod obavezno oni koji imaju pored imena Strenght Cask, pa im jacina ide cak do 60% alc. mogu se pomesati iskljucivo sa obicnom vodom ( otud oni keramicki krcazi u kompletu sa casama za whiskey ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Naruci u bilo kojem UK pub-u, narocito u Skotskoj led sa whiskey-em. :lol:

U najboljem slucaju ce te cudno gledati.

Te fore "scotch on the rocks" su tipicne jenkijevske budalastine i to oni mecu na njihove burbone.

Sa druge strane svi single malt whiskey-i, pod obavezno oni koji imaju pored imena Strenght Cask, pa im jacina ide cak do 60% alc. mogu se pomesati iskljucivo sa obicnom vodom ( otud oni keramicki krcazi u kompletu sa casama za whiskey ).

Mislio sam isključivo na sebe, priznajem. Nekako mi ne ide bez leda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg

Ovo je zvucnik. Drajver je vintage fostex.

Pročitao sam što ste napisali. Takodje mislim u neku ruku da bi me najmanje koštala promena pojačala jer može biti (čitao iskustva na internetu) da to sa subowooferom mi se neće svideti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, trinity said:

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg

Ovo je zvucnik. Drajver je vintage fostex.

Pročitao sam što ste napisali. Takodje mislim u neku ruku da bi me najmanje koštala promena pojačala jer može biti (čitao iskustva na internetu) da to sa subowooferom mi se neće svideti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pojačalo ti je prejako za te zvučnike ali ako si pažljiv nema opasnosti. Ako promeniš pojačalo dobićeš bolji ili lošiji zvuk nego sad, ali duboki bas nikako. Moj ti je savet uzmi neki SUB ako ikako možeš na probu pa onda prelamaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

b600a60aeba97aa9bb9b3e0d6a068092.jpg&key=69158ceead25e2ebe24dff8e79c91bf907f108af644d9fb5a0b5401f31165f3a

Ovo je zvucnik. Drajver je vintage fostex.
Pročitao sam što ste napisali. Takodje mislim u neku ruku da bi me najmanje koštala promena pojačala jer može biti (čitao iskustva na internetu) da to sa subowooferom mi se neće svideti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bio sam u prilici da cujem taj drajver u toj kutiji. Moze se koristiti kao wide range sa bas helperom i visokotoncem, sasvim solidno. Ima doduse i boljih izbora, ali daleko od toga da je lose.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, prophet said:


Bio sam u prilici da cujem taj drajver u toj kutiji. Moze se koristiti kao wide range sa bas helperom i visokotoncem, sasvim solidno. Ima doduse i boljih izbora, ali daleko od toga da je lose.

Neprijatno mi je da pitam, ali moram pitati jer se ne razumem.
Šta bi konkretno trebao uraditi?
 

Znam da je opcija br. 1. Lampaš mali, opcija br. 2 subwoofer i Vaša opcija je šta ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.speaker-online.de/buschhorn/index.htm  Ako imas volje da pravis druge kutije ovo moz pomoci jer sam probao Busch horn i mislim da ce veoma dobro raditi u toj kvadraturi jer je konstruktor ozvucio sajamsku halu sa ovakve dve kutije.Imao ,probao ganjao ih sa pojacalom od 100w jer zaista trze snaznije pojacalo i koriste zidove za reflexiju Buschhorn Mk I , Buschhorn MK II mit FOSTEX FE103E, Buschhorn MK III , produxetak horne jer se postavljaju u coskovima.Mterijal nije skuplji od 2-3 hiljadarke.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, trinity said:

Neprijatno mi je da pitam, ali moram pitati jer se ne razumem.
Šta bi konkretno trebao uraditi?
 

Znam da je opcija br. 1. Lampaš mali, opcija br. 2 subwoofer i Vaša opcija je šta ?

Recimo kao što si konstatirao . uzmi čim kvalitrtniji sub sa mogućnošću okretanja faze i  podešavanjem parametara . Visoke ostavi Fostexu . :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...