Jump to content

X150.5


shonne

Preporučeni Komentari

IMG-7bae6c1635d309b114709a06c981b6e4-V.jpegIMG-7bae6c1635d309b114709a06c981b6e4-V.jpegTreba mi pomoc za prijatelja. Kupio je amp polovan koji odmah u pocetku nije dobro radio, pa ako biste bili voljni da pomognete. Gledao sam Zen blog za setovanje relative i apsolute offset ali ovo je starija vezija ampa, sa po 12 tranzistora u izlazu.

Povecan je bias na 120mV pp tranz i dobila se ocekivana temp ali je offset na 110mV i 320mV zvucnicki terminali. Kako ovu stariju verziju ampa da odtadim offset, nema na stampi nista obelezeno. U pitanju je UGS4 moduli. Prijatelj je u Sloveniju pa je malo problem da se to donese znalcima kod nas. Hvala unapred.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

princip je isti kao sto opisah u mom blogu

ako ne moze da se podesi dc offset , potrebna je detaljna provera sta je i zasto driftovalo

to tesko moze da se odradi dopisno

 

brute force je korigovati R19 ili R20 na UGS , ali je ipak vazno ustanoviti zasto je doslo do  drifta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na ovom ribbon kablu se, pretpostavljam, osim napajanja za ugs, nalaze i zile koje idu na gejtove izlaznog stepena i vod sa izlaza za povratnu spregu i verovatno jos po nesto? Ocigledno je da to radi bez problema jer koliko vidim, taj sistem koristi u vecini pass labs ampova, ali nekako vizuelno odudara od hi end koncepta, sto navodi na zakljucak da je isti, vise psiholoski, nego tehnicki koncept. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda , meni se nekako podrazumeva da koristim multiturn , pa uvek zaboravim na moguce probleme

 

flat kablovi rade bez greske ....... inace - ti vodovi moraju da postoje , tako da je i elegantnije da budu flats nego gomila zica u snopu, pa makar bile i koaxijalci

sa koaxijalcima bi , opet , bilo i vise kapacitivnosti pa opet imas o cemu da razmisljas ......... mada najverovatnije ni to ne bi imalo nikakvog efekta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Borko_KA said:

ako su Bourns, gledaj da zaobilazis tu firmu

To je kao da si rekao ako kupujes kola, gledaj da zaobidjes Bentli, imaju neke drvene lajsne u kabini :D 

Bourns je jedan od najozbiljnijih proizvodjaca tih igracaka, s tim, da u njihovom programu, postoje SVE opcije i trimera i velikih potova. Pa kome je sta volja, zica, kompozit uglja, kermet ili provodna plastika..mali, veliki, 3, 5, 10 obrtaja, 20...25...precizni... neprecizni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

relative offset je offset koji direktno vidi zvucnik i on sme  da bude 100mV max u temp. equilibriumu

ja sam misio da ti pricas o tome

 

absolute offset je offset izmedju (bilo kojeg) izlaza i gnd

 

taj offset komotno moze da bude i 500mV , koga briga...........

 

dakle , ponovi koji su offseti na ampu , po ovoj nomenklaturi ...........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam za Bourns, medjutim, vidjao sam 2 razlicita modela Bourns trimera sa istom falinkom, pretpostavljam da su i oni poceli da fusare ili je bila koincidencija... Imao sam prilike i da uporedim bourns kao volume potenciometar od provodne plastike, i obicni alpha karbonski, ovaj drugi zvuci bolje i mehanicki je bolji, ovaj plasticni je bukvalno kao piher od 200din. Imas osecaj da ce da se nesto raspadne dok okreces.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

relative offset je offset koji direktno vidi zvucnik i on sme  da bude 100mV max u temp. equilibriumu
ja sam misio da ti pricas o tome
 
absolute offset je offset izmedju (bilo kojeg) izlaza i gnd
 
taj offset komotno moze da bude i 500mV , koga briga...........
 
dakle , ponovi koji su offseti na ampu , po ovoj nomenklaturi ...........


Da, kao sto si rekao. Relative na izlaz, zvucnicki i oni su spusteni na par mV. Znam da je to kriticno i da mora da bude sto manje.
Absolute bilo koji izlaz ampa na gnd.
Problem je sto se taj absolute offset ocitava na vise V...ili je neko to dirao pre toga, igrao se sa safciger i trimerima ili se nesto desava.
Obavestim sta dalje se dogadja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dakle , obratri paznji na nomenklaturu ........ i obavezno da se izmeri polaritet kako Bog zapoveda

 

kao informacija je bitno da li je poz ili neg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To 13,2V znaci da je nesto crklo, ili u prekidu i ugs je non stop "prenapregnut" i petlja povratne sprege moze maksimalno do 13V da spusti izlaz. Gledaj da ne isprobavas nista sa zvucnicima dok to ne resis..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...