Jump to content

Externi portabl (mini) Blu-ray/DVD/CD player sa USB za laptop/smart TV


Doktor

Preporučeni Komentari

Poodavno mi je "zaribao" DVD/CD transport u laptop-u.

Imam nekoliko desetina originalnih DVD filmova/koncerata. Takođe, povremeno se pojave neki originalni naslovi koje bih pazario, ali nemam uredjaj za pustiti.

Elem, siguran sam da postoji nekakav externi blu-ray/DVD/CD transport sa USB ulazom koji bih povezao prvenstveno sa smart TV-om, kao što povezujem i externi HDD, i USB stikove sa multimedijalnim sadržajima.

Pitanje - da li neko zna konkretno model i neki predlog/preporuku za uredjaj i gde nabaviti ( Gigatron, Tehnomanija ili neka treća radnja ) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neces proci jeftinije - potrazi Pioneer DV600 po oglasima

 

izasli su kad su vec bili na vidiku izdisaji DVD manije , tako da se nisu ni naradili

 

ono , da zaredas po prijateljskim sistemima , garant ce se nnaci visak player

a i onaj u Vrbasu garant uvek ima bar dva neotpakovana na stanju :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Zen Mod said:

neces proci jeftinije - potrazi Pioneer DV600 po oglasima

. . .

a i onaj u Vrbasu garant uvek ima bar dva neotpakovana na stanju :rofl:

Thnx. Krenuo u potragu.

 E to ti sad. Opet Onaj. :smesna:

Evo, gledam već za Pioneer - pa on je veličine klasične komponente. Ja sam maislio da li ima nešto kao što je externi HDD. Ili ono što ima Mac ?

Nešto trasportabilno, malo, kompaktno. Čitač ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupis neki rek i 5.25' CD, DVD, Blu-r... za kompjuter pa metneš ako će to da radi sa smartTV-om tako.

Recimo polovnjak https://www.kupindo.com/Opticki-uredjaji/41461487_LIGHTSCRIBE-DVD-RW-EXTERNI-LACIE-PORSHE

na stranu sto je fensi Porse dizajn trt...ali su znali cestito da naprave kutiju... pa mozes i da zamenis nekada taj DVD za BR.

Samo ne znam da li to radi tako sa smarTV-om plug and play.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, ivan_ said:

Kupis neki rek i 5.25' CD, DVD, Blu-r... za kompjuter pa metneš ako će to da radi sa smartTV-om tako.

. . .

Samo ne znam da li to radi tako sa smarTV-om plug and play.

To je i ključno pitanje.

Ne bih da kupujem uređaj, pa da ja probam da li će raditi sa smart TV-om ili neće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам баш сигуран да постоји стандардни USB оптички драјв који се може путем USB-а повезати и да "свира" MPEG-2 / MPEG-4 директно на TV-у.

Логично би било да, ако меморија (USB flash, HDD) ради на TV-у, да би то морало радити са оптичким драјвом, али то није увек случај - мора се упамтити да USB домаћин (у овој случају TV) мора да контролира playback драјва (play/pause/stop/eject). Неки старији драјвови имају дугметиће на предњој плочи, али нисам то одавно видео на новијим.

Ево овде нека листа анализираних драјвова:

https://thewirecutter.com/reviews/the-best-external-blu-ray-drive/

...у сваком случају, постоје драјвови који су произведени да раде само са неким TV-има. Рецимо, Samsung је продаваа драјвове које раде само са неким моделима њихових TV-a.

Можда је бољи приступ анализирати модел TV-а који имате па да се онда тражи решење.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

a i onaj u Vrbasu

jbg, onaj piratuje SVE digitalne formate, sa naglaskom na video :) Marantz univerzalac što ga imam je zaboravio da ume da pušća i BR - onaj jedan što imam smo išćefili još onomad :)

@Doktor najjeftinija varijanta je eksterni CD-DVD (maybe i BR, ne pratim) USB drive za PC, pa na laptop kao i do sada.. to bih moožda mogao (mada ga ne videh više od godinu, junior narezivao, ne bi me čudilo da ga je izdžorao za neku pedalu) da izbunarim po fiokama..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Doktor said:

@InSides

Thnx. Ono što je interesantno je da sam odmah dobio ovaj tvoj link ( nema razloga za persiranjem ) i pre nego sam ovde otvorio temu. :)

TV je Panasonic tx-50cx700E.

ОК, један од мојих пријатеља је дистрибутер Panasonic TV-a локално. Одмах га зовем да то истражи.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Woland said:

. . .

@Doktor najjeftinija varijanta je eksterni CD-DVD (maybe i BR, ne pratim) USB drive za PC, pa na laptop kao i do sada.. to bih moožda mogao (mada ga ne videh više od godinu, junior narezivao, ne bi me čudilo da ga je izdžorao za neku pedalu) da izbunarim po fiokama..

Jasno meni sve to.  Ja recimo tako i radim, tzv. "kastujem" sa laptop-a na TV.

Međutim, ovo me kopka, tj. da li ima nekakva portabl djunta koju bih povremeno koristio za neke meni drage originalne DVD-e ?

Ona varijanta sa stanardnim DVD plejerom ne igra, jerbo mi je TV okačen na zid, a iza TV-a je plasiran ruter od SBB-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

Elem, siguran sam da postoji nekakav externi blu-ray/DVD/CD transport sa USB ulazom koji bih povezao prvenstveno sa smart TV-om, kao što povezujem i externi HDD, i USB stikove sa multimedijalnim sadržajima.

Pitanje - da li neko zna konkretno model i neki predlog/preporuku za uredjaj i gde nabaviti ( Gigatron, Tehnomanija ili neka treća radnja ) ?

Doco to su 2 sveta. Na TV možeš da nakačiš USB stik/HDD i da puštaš podržani sadržaj s njega. Na BR/DVD/CD plejer, ako ima, možeš da nakačiš USB stik/HDD i da puštaš podržani sadržaj s njega. TV i BR/DVD/CD plejer povezuješ video kablom (HDMI, VGA...) i na BR/DVD/CD puštaš podržani sadržaj. USB kablom nema smisla povezivati ta 2 uređaja jer nećeš ništa dobiti.

Predlog ti je da napraviš backup DVD/CD medijuma na eksterni HDD i pustaš s njega. 

Postoje eksterni USB  DVD/RW uređaji ali koj je svrha to sad nabavljati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, skrstic said:

Predlog ti je da napraviš backup DVD/CD medijuma na eksterni HDD i pustaš s njega. 

Preteče me kolega! :)

Upravo to.

Ja sam na eksterni HDD iskoprao nekoliko stotina DVD-ova, koji su mi zauzimali ceo hodnik prekriven policama.

Sada mi sadržaj koji je prekrivao ceo zid staje na dlan. :)

Nabavi neki običan eksterni DVD čitač, ubodi ga u laptop i izripuj DVD-ove na HDD.

Ja koristim DVDFab.

Dopbijeni DVD .vob fajlovi se mogu pretvoriti u .mkv fajlove bez gubitka kvaliteta, tj. rekompresije - samo se mpeg2 iz .vob-ova prepakuje u .mkv kontejner.

Za to se može koristiti Avidemux.

Originalne DVD-ove držiš za ukras na polici, a njihov sadržaj puštaš sa HDD-a ili USB stick-a ubodenog u TV. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije baš dva sata po DVD-u, pre će biti oko 45 minuta.

Ali može i brže. :)

Kada sam kopirao moje DVD-ove, imao sam tri DVD uređaja povezana na kompjuter u isto vreme, dva interna i jedan USB eksterni, koji su radili paralelno.

Bio sam kao hobotnica koja žonglira sa diskovima, sve vreme ih naizmenično ubacujući i vadeći iz drajvova. :D

Za konverziju u .mkv postoje i alati sa batch opcijom, npr. MKVToolnix, znači natrpa se sve u batch queue i ostavi da radi samostalno preko noći.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Kuja said:

Pa nije baš dva sata po DVD-u, pre će biti oko 45 minuta.

pa, teško - kad uračunaš i to batchovano vreme, eventualno ubacivanje titla i eventualno presnimavanje na nekakvu lokaciju, tada može sporije a ne brže.. kad to pomnožiš sa stotinjak bude mnoogo batchenog vremena :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...