Jump to content

pojačalo diy za fostexe


trinity

Preporučeni Komentari

Imam ove zvučnike, ručni rad, nisam ih ja pravio. Slušao sam ih sa marantzom PM52 ali bi sad pravio nešto.
Hteo bi praviti neko malo pojačalo za njih. Kada kažem malo mislim na gabartitno malo, ukoliko je moguće. Manje od marantza PM52.
Bilo bi dobro da postoji PCB za to pojačalo, kupovno ili da ga sam pravim. Ne bih da crtam sam po šemi.

 

Kakve preporuke imate.

PS: Malo me ovo zaintrigiralo http://www.pmillett.com/Jonokuchi.htm

Sa ovim bi ubio dve muve žargonski rečeno. 

Da li ova specifikacija pojačal (navedena na dnu) može da pogura ove moje zvučnike. 
Ne očekujem da mi kažete kako zvuči, to je rizik, treba probati.

Hvala na odgovoru

 

 

IMG_3941.thumb.JPG.c8275cd2b0c7d24021e8b41aa344a172.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

15 minutes ago, trinity said:

Imam ove zvučnike, ručni rad, nisam ih ja pravio. Slušao sam ih sa marantzom PM52 ali bi sad pravio nešto.
Hteo bi praviti neko malo pojačalo za njih. Kada kažem malo mislim na gabartitno malo, ukoliko je moguće. Manje od marantza PM52.
Bilo bi dobro da postoji PCB za to pojačalo, kupovno ili da ga sam pravim. Ne bih da crtam sam po šemi.

 

Kakve preporuke imate.

PS: Malo me ovo zaintrigiralo http://www.pmillett.com/Jonokuchi.htm

Sa ovim bi ubio dve muve žargonski rečeno. 

Da li ova specifikacija pojačal (navedena na dnu) može da pogura ove moje zvučnike. 
Ne očekujem da mi kažete kako zvuči, to je rizik, treba probati.

Hvala na odgovoru

 

 

IMG_3941.thumb.JPG.c8275cd2b0c7d24021e8b41aa344a172.JPG

Vidi ono Saxovo PP sa 6V6 oko 10W po kanalu taman. Ne treba mu pločica ali nije baš malecko. Može i neki SE od5 W ali ni to nije baš tako malo. To gore što si gledao ima očajan frekventni opseg, može to puno bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, trinity said:

Imam ove zvučnike, ručni rad, nisam ih ja pravio. Slušao sam ih sa marantzom PM52 ali bi sad pravio nešto.
Hteo bi praviti neko malo pojačalo za njih. Kada kažem malo mislim na gabartitno malo, ukoliko je moguće. Manje od marantza PM52.
Bilo bi dobro da postoji PCB za to pojačalo, kupovno ili da ga sam pravim. Ne bih da crtam sam po šemi.

 

38 minutes ago, Zen Mod said:

napravi ACA (diyaudio.com/pass labs)

maltene da ne treba pcb

a mogao bi neki od forumskih zadevala i da se pruzi i nacrta plocicu

Već je nacrta(n)o :

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, vladd said:

Samo Sax da napravi mesindzanu plocicu, "Zarkovokrajsava ili Lemiokuchi, wired by Van Den Sale", i ulazi na velika vrata.. :D 

pazi, nisam se lozio ni kad sam bio mlad niti na mesing, niti na VDH.

necu valjda ni sad sa 47 godina.

imam i mnogo jace igracke od VDH, ali polako prestaju da me zanimaju.

vise zanimaju drugare i poznanike kad vide i kazu vau.

nije da ne radim, radim, ali veoma sitno.

vecinom custom svetlece uredjaje.

a posto ih nema bas da se ubijem od posla, imam nesto sto mi

smiruje zivce vise od lampi - motorin.

ovih dana ce napolje iz garaze na reviziju posle duzeg sna

pa na zasluzenu voznju.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno Sale, nisam ni ocekivao drugacije.

Nego me "izgorela" ona skalamerija od Mileta, gde razvejava kombinaciju da se moze nakaciti i na zvucnik, a ne moz da sastavi krstenih pola vata sa -30dB suma.. Da ne spominjem da jedva prebacuje 10k, al to kao nije vazno ako je mekano..uz dosta gandze bice prijatno kao da je ugaseno..

Kao da ispituje maksimum bezobrazlika na trzistu, i koliko moze da se plasira bulsita zapakovanog u sjajnu foliju.

Naravno, zayebano ime sledi u kompletu..

Pa kada te NIXIE spomenu, samo sam zamislio neuporedivost tvoje sprave sa ovom igrarijom, ali, dzaba kvalitet kada nedostaju djindjuve i neobicno ime... :D 

:BeerMugCheers: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Naravno Sale, nisam ni ocekivao drugacije.

Nego me "izgorela" ona skalamerija od Mileta, gde razvejava kombinaciju da se moze nakaciti i na zvucnik, a ne moz da sastavi krstenih pola vata sa -30dB suma.. Da ne spominjem da jedva prebacuje 10k, al to kao nije vazno ako je mekano..uz dosta gandze bice prijatno kao da je ugaseno..

Kao da ispituje maksimum bezobrazlika na trzistu, i koliko moze da se plasira bulsita zapakovanog u sjajnu foliju.

Naravno, zayebano ime sledi u kompletu..

Pa kada te NIXIE spomenu, samo sam zamislio neuporedivost tvoje sprave sa ovom igrarijom, ali, dzaba kvalitet kada nedostaju djindjuve i neobicno ime... :D 

:BeerMugCheers: 

Meni se sviđa to pojačalo, slabo je za moj sistem ali mi se ipak sviđa. Verovatno je idealno za te FR. Samo ipak treba da se skutija u nešto pristojno, ništa drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro i, meni je jezivo, stvar ukusa.

Od ledova na katodi prve triode, do prezentovane specifikacije, za koju smatram da nije dobra ni za slusalice. Da jedva prebaci 10KHz, to je malo premalo.. Snaga je nebitna za kvalitet.

Komponente jesu sjajne, i potrebne, ali na kraju krajeva, pojacalo mora i da svira...ne nosi se samo za pojasom ili da se stavi u album... :) 

Osim djindjuva, ne vidim razlog svidjanja. A nije ni blizu da budi hifi...nema te audiofilije koja moze da ga "na sluh" izvadi iz blata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je kutija korektno napravljena za takve FR zvučnike bi uvijek išao na lampe male snage ako je budget ograničen. Imao sam na Fostexima PCL 86, 85 i sl. , pa 6V6, El84 , sve su to konstrukcijski jeftina pojačalca koja daju vrlo dobre rezultate sa svojih slabašnih par wata.

Naravno pojačala moraju biti dobro složena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Dacho said:

Ako je kutija korektno napravljena za takve FR zvučnike bi uvijek išao na lampe male snage ako je budget ograničen. Imao sam na Fostexima PCL 86, 85 i sl. , pa 6V6, El84 , sve su to konstrukcijski jeftina pojačalca koja daju vrlo dobre rezultate sa svojih slabašnih par wata.

Naravno pojačala moraju biti dobro složena.

Koji projekat konkretno?

Nesto jednostavno pa ako lepo svira pravicu i nesto bolje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, trinity said:

Koji projekat konkretno?

Nesto jednostavno pa ako lepo svira pravicu i nesto bolje :)

Uh. Malo teze pitanje, dva pojacala su bila od Antique Sound Laba i HAD Audio a dva pravljena ali ne znam po kojoj shemi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SAX.HIFI je imao svoju verziju 6v6sep ovde predstavljenu, moglo je to i da se čuje kod njega svojevremeno, trebalo bi da relativno lako dodješ do nekog od forumaša koji imaju se verziju bilo el84 , bilo 6v6 pa da probaš, rekao bih i to obavezno, pre pravljenja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta fali  Babelfish J Mini pojačalu? Može da se nabavi kit, podrška konstruktora je zagarantovana, a još se i nabavkom kit-a pomaže  forum ... ima više tema o pravljenju tog pojačala na forumu.

Uzgred, teško da lampaško pojačalo može biti jeftinije od ACA, Babelfish J Mini i sličnih, a pogotovo manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, neskor said:

pa ne gledamo valjda sta je jeftinije i manje, vec sta daje bolji zvuk

ako je ono prvo bitno onda imate D klasu koja svira sasvim solidno za 30-50 EUR

Ne znam šta ti gledaš, ja sam gledao @Dacho-ov post i moj komentar o ceni se odnosio na ovo :

Quote

... za takve FR zvučnike bi uvijek išao na lampe male snage ako je budget ograničen

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...