Jump to content

49. Audioberza - Дорћол Platz - 18.03.2018.


zogra

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Miloš 1210 said:

Da li su dobrodošli i nakupci koji imaju prodavnice u gradu? Da znamo, da se ne cimamo.

Ma dečki , ( sa zajedničkog  govornog područja ? :)  Kaj fali prekupcima ili vlasnicima dućane ? nek se " pobodu" bilo bu jeftinije  ;) il interesantno . NHF .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sas kartelom sam došao u sukob pa ima 10 g. ako ne i više, drugar i ja doneli neke uređaje na berzu pa prvo silne peripetije da uđemo, kao nismo članovi udruženja taksista :sarcastic_hand: pa ovaj hteo da tuče nekog matorog ljigavca pa sam morao da ga naranim i napojim za kaznu što sam ga nagovorio da dođemo.

Elem, ja ne mislim da je mafija u pitanju niti da su budale nego je u pitanju bolest a to je nekrofilija - obožavanje mrtvih predmeta, valjda će ko Pantelija da ostave sve samim sebi :sarcastic:

disklejmer: možda nekim slučajem ovo nije ta ista ekipa pa da se ovo shvati kao anegdota

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prim prev za one koji nisu pohađali beogradske berze: 99% flora zauzmu big-time dileri ploča koji donose jedan isti lot već 10 godina (verovatno taj lot i ne vade iz gepeka) + jedan big time diler kablova i gram. glava + jedan big time vunovlačar kablova od kupovnih džekova i provodnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Miloš 1210 said:

Ne bodu se, oni su kartel, a na berze dolaze da čuče na vratima i zaskaču klince koji donesu ćaletove ploče na menjažu

I ovo potpisujem. :signhere:

 

Evo jedne slike, scene od pre 15+ god. ispred SKC-a.

Leto. Nedelja. 30+ stepeni C. Bilo tada izloženih ploča napolju, odmah posle JDP-a.

Blejimo. Dolazi starica, vuče onu torbu sa točkićima za pijacu.

Kako je izvadila par LP-a, kao muve, najgore zunzare na  . . . se stvoriše dežurni, odvrati preprodavci i nakupci.

Neću pominjati imena, nadimke, uvek na pm može.

Očigledno je sin u ovom slučaju bio kolekcionar. Ne treba mu više. Nema ga.

Pokušavam da se probijem do te starice, da vidim ono bar naslove. Nemoguća misija. Prosto se otimaju i biju.

Videh u ruci jednog od njih, Uriah Heep "The Magicians Brithday". Onako sa 5-6 m vidim da je tvrd karton, znači US.

Viknem nakupcu ime. Okrene se. Pokažem mu u pravcu ploče i potom vratim na moje grudi da to hoću.

Dobacim mu da idem do kafane "Arilje" preko puta na pivo.

Dođe tip nakon nekih 15-20 min. sa još jedno 3-4 naslova, tj. ono što je uspeo da otme od drugih.

Na svu sreću u tom lot-u je bila i ploča koju sam želeo.

Nisam pitao koliko je to njega koštalo. Lako smo se dogovorili.

Eno je kod mene u polici. Rado je i dan danas slušam i uvek se setim te tužne i mučne scene horde koja se otima kao psi oko koske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

isti slučaj i sa mnom...samo što sam ja bio u glavnoj ulozi

bilo to vreme kad sam se primio na nove tehnologije i kad sam mislio da je cd vrh planine i da vinil odlazi u istoriju

u prvoj turi proberem nekih 100tinak ploča i odem u skc

čim sam ih stavio na stolicu đođoše 10ak sedih brada i glava i isto toliko nekih smutljivaca koji izgledaju kao šibicari a ne ljubitelji muzike...elem, ode odmah polovina a do podneva skoro sve što sam doneo...mislim da sam vratio 5-6ploča

sledeće nedelje sam bio pametniji pa sam udario onako baš deračku cenu od koje su svi bežali :) 

svidelo mi se sve to pa sam nekoliko godina dolazio...prodavao, menjao, pa opet prodavao...bilo lepo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u svakom segmentu drustva je slicno.automobili,filatelija,slike itd..treba se drzati jednog pravila-kupi jeftinije nego sto prodas ili tako nekako..bilo bi dobro kad bi dobili neko cose pa da donesemo neko pojacalce,kutije pa da probamo..mozda cu i ja da se spakujem,podnozja,zicesrebrene,nesto lampiona,bar da pokrijem troskovi.da vidim dal ce dule da dojde,lakse je dvojici...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, dunavko said:

u svakom segmentu drustva je slicno.automobili,filatelija,slike itd..treba se drzati jednog pravila-kupi jeftinije nego sto prodas ili tako nekako..bilo bi dobro kad bi dobili neko cose pa da donesemo neko pojacalce,kutije pa da probamo..mozda cu i ja da se spakujem,podnozja,zicesrebrene,nesto lampiona,bar da pokrijem troskovi.da vidim dal ce dule da dojde,lakse je dvojici...

Mala bara puno krokodila?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najbolje bi bilo osnovati neki audio klub

ebote, svi imaju neke klubove samo audiofili nemaju

odrede se pravila, statut, plati se članarina, skupljanje svake subote, slušanje muzike, prezentacije, predstavljanja, predavanja, razmene, druzenje...svakog prvog u mesecu berza, odrede se stroga pravila...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, crni. said:

ne moze se to sam...treba vise entuzijasta i izvesna finansijska podrska

prostor, komunalije, registracija, pravna podrska...ima toga

Nije jednostavno ! Ima u Zagrebu . Većina zna  al u tam ima problema sa AKTIVNOSTI . Da bi se takav oblik desio . osmislio treba biti profitabilno ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednostavno je. Dorćol plac jeste jedan propali dronjavi hangar ali su uslovi za evente odlični - imaju stolove, stolice, rasvetu, ozvučenje, čuvare, šank, čak i baštu leti. Jedino organizatori treba da se odluče da li prave veseli šareni skup ljubitelja gde će svako doneti desetak ploča ili kaseta i par uređaja, ili će i dalje da povlađuju nakupcima koji donose jedne iste ploče koje ni pas sa maslom ne bi slušao.

Ponavljam - ti nakupci imaju velike prodavnice u gradu, u radnjama daju fiskalne račune a na berzi jok. Zaista ne razumem ogromne tezge sa ganc novom šveranom opremom??? Fale još samo kante sa benzinom ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Heb ga ak imaju prodavaonice po gradu nisu nakupci ? neg kupuju jeftino da bi prodali za više ? . Sve je legitimno . možda mal gadljivo al ? ....  :) U smislu smisla  nema bolje varijacije na temu od da neko od zainteresiranih u neakvih  cc 200 m2 otvori uvjetno rečeno  ! "posrednik" sa mogućnošću slušanja ponuđenih uređaja koje bi zainterisirene strane umjesto da im čuče po ormarima dali na tanjur i uz recimo  neakvu  članarinu i proviziju  vlasniku prostora  ( za uspješnu prodaju ) dogovorenu naknadu . Eto ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa eto.

Ja audiofile shvatam pre svega, i prakticno jedino, kao zagrizene ljubutelje muzike. Posednike audio materijala kojeg preko finih ili njima dragih uredjaja prezentuju sebi i prijateljima, uz veliko zadovoljstvo i vredne utiske.

Solaja je za mene neko ko pravi te uredjaje, i ima neku komercijalnu korist. Komercijalnu korist takodje imaju i preprodavci ploca. I..?

Pitanje trenutka kada ce i preprodavci ploca napraviti sebi i audiofilima komfor i prici klubu audiofila, zauzeti ga, stajati na vratima i spopadati audiofile koji su dosli na prezentaciju ili razmenu blaga...profit je imperativ, i veliko opravdanje za boravak medju ljudima spremnim na trosak za zabavu.

Ili dileri uredjaja, sa znacajno vecim resursima za atak na korisnika...

Klub audiofila je klub audiofila, i treba da ga naprave audiofili, a ne kafedzije ili preduzimaci koji imaju veze u poslovnom prostoru. Zna se ko je audiofil, i ima clansku kartu. Sledeci clan moze da bude samo na preporuku i da ispunjava neke uslove, tipa da ima hiljadu ploca minimum, zajedno sa CD-ovima i trakama, recimo..

Pa po ekskluzivnim golf klubovima se ne setkaju dileri stapova i loptica..

Ali ne vidim problem sa preprodavcima na berzi..berza je pijaca, pa ko hoce da se menja, neka se menja, ko kupuje i prodaje, neka kupuje i prodaje..

Kome smeta, moze da napravi Berza .rs, pa da se djoraju stvarcice..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...