Jump to content

PC server/streamer/nas KOJI i da li VRIJEDI ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

18 minutes ago, vladd said:

Sto da se zevzeci sa koaksijalnim kablovima, ili drugim optickim drajver-prijemnicima, bolje da nabavi recimo kvarcni opticki umesto plasticnjaka, ili multikor.

Zato je i gurnuta optika(standardizovanog, namenskog prikljucka), da se potpuno izbegnu spoljne smetnje, koaksijalni vodovi i obezbedi lossless prenos.

Postoje ultra brzi bidirekcioni transmiter-risiveri, koji su sjuplji od celog DAC-a, ali nece slati signal za Cacak :) 

DA ne bude zabune, ja jesam i uvek sam za tvikovanje sprava, ali ne po svaku cenu i ne u smeru ka losijoj situaciji no sto jeste?

ne moze da ugradi u minija nista. toslink se kod mac sprava malazi integrisan u 3.5mm konektoru. Na dnu je dioda i ide posebni konektor za tos link koji je isti kao i mala bananica samo je plasticni i ima u sebi prijemnik... kompjuter automatski prepoznaje da li je prikljucen standardnia stereo analogna bananica ili tos link. Isto i sa ulaze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislim da nema, ali videcu mozda ja nadjem nakompu neke fotke. U principu je jednostavno, isprate se vodovi od toslik diode do kola koje je vozi ispred je spdif. Samo je ta plocica nakojoj je bukvalno ceo DAC modul oko 2x2cm. Konektor zauzima 1/3 prostora. Inace tamo je veoma zanimljiv DAC chip, koji se nemam pojm zbog cega ne koristi masovnije. Neke verzije minija imaju i taj dac chip sa izvedenim tapovima za i2S. Ali je to redje i bukvalno je kocka. Medjutoa problem je to sto jednostavno nema prostora za neki veci konektor. Ima prostora samo za najmanji BNC za sasiju... posle tog izvedenog SPDIFa ici na neki driver sa trafo izolacijom (google DSIX) tog tipa, Tu radi isljucivo 74HCU04 verzija, koje nema kod nas da se kupi tako da se mora poruciti... Ali moze i drugacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je jako sitno. Potrebna je dobra lupa i sto je mozda jos vaznije dobar mali spicasti vrh za lemilicu. Da ne spominjem da je potrebna lemilica sa galvanskom izolacijom vrha inace ce se sve trajno ostetiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, neskor said:

konacno danas uhvatio malo vremena i probao opticki izlaz na Mac Mini

dosta bolje nego preko usb/Amanero kombinacije

Shiga za dlaku bolji timber/prirodnost/prostor dok je rezolucija za nijansu bolja na toslinku

ako bih morao da biram, definitivno Shiga ;)

pitanje je sta si slao u usb/Amanero ? Jesi probao MacMini na usb ili nesto drugo?

Ovde kod mene je dosta popularan miniRENDU ili slicni Rendu-i ...

BTW Seasonic pravi PC napajanja na kojima moze na prekidacu da se iskljuci ventilator i mislim promeni mod rada...ne secam se kako i zasto ali...google...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa generalno bilo koji izvor koji prepoznaje Amanero

sada koji je najbolji, nemam pojma

ja probao Squeezebox i brdo nekih laptopova sa ranoraznim software playerima i po meni SB je bio najbolji

za sada mi se Mac Mini najvise priblizio Shigi po kvalitetu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm...posto tebi najvise verujem u ovom sportu a i ukusi nam se slazu, suprotni svom researchu preusmericu sad malo paznju na MacMini i tweakovanje istog...iskreno to mi je najelegantnije resenje ..jos samo da fercera kao Shiga , ko sto ti kazes i eto naj resenja sa najmanje glavobolje... Btw, imas email.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...