Jump to content

PC server/streamer/nas KOJI i da li VRIJEDI ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Sad možda će neko reći da sam lud i da nemam pojma, ali mislim da taj dodatni amanero XMOS može da daje drugačiju zvučnu sliku. Ne goru ili bolju, ali drugačiju.

Mac mini može da ima optički izlaz na mesto 3.5 bananice izlaza za sluške. Probaj to, treba ti samo

http://mgelectronic.rs/utikač-optički-toslink-ž-35-mm

i optički kabl...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je taj kao moj... napravi mu stabilisano napajanje... iseces kabal od coperskog napajnja i iskoristis za stabilisano napajanje... primetna je razlika u zvuku... ja nemam DAC vec koristim firewire eksternu zvucnu Profire610 i solidan napredak sam dobio kada sam izbacio copersko napajanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, neskor said:

evo covek lepo testirao vise razlicitih napajanja, cak je i baterije koristio i nije cuo neku znacajnu razliku:

https://www.audioasylum.com/messages/pcaudio/142108/so-i-m-listening-to-the-mac-mini-on-a-linear-power-supply

Ne verujem u misljenje coveka koji je prikljucio bateriju kineskim klemama od 2 oma :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj MAC 2010 iz tog članka ima na sebi ako se ne varam bar još 4 lokalna svičerska DC-DC napajanja pa je baš čudo što ne čuje razlika sa zamenom tog glavnog.

Imah i lično takvu nedoumicu sa EMU 0202 USB i dodavanje linearnog napajanja. Prvo sam islio da ima male razlike, pa oladio glavu. Kasnije nisam bio siguran da čujem razliku tj. nije vredna rasprave po meni. Prodo linearno napajanje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da nema dodatnih switch napajanja? Ima sigurno regulatora za odredjene napone koji su potrebni i razdvajanje tih regulatora po osnovnim sekcijama? Ali to su analogni regulatori. Jednostavno nema gde da stane unutra a i apple radi jednostavno. Velika je verovatnoca da je samo to jedno centralno napajanje sa koga svi ostali moduli idu dalje.

Na apple lap top jedinicam se cuje razlika baterije vs kada je prikljucen na punjac.

Inace ko hoce da se zeza mini ima neprevazidjen SPDIF izlaz. ALI mora da se "uzme" signal ispred TOS-LINK trensmitera. I nekako da se ugradi mali bnc konektor na sasiju. Naravno sa spdif driverom i propisnom atenuacijom sa mislim da je 3.3V cca. na 0.5V p-p. Ali je potrebno biti krajnje oprezan, zbog toga sto je sve jako malo... SPDIF iz mac minija je na nivou Shigaraki clone transporta sto se tice SPDIF izlaza. E da, moze da se izvede i kablic kroz kensington port (mislim da to niko nikada nije iskoristio...) rupu, ko nece da busi. Ja sam tako izve na 2 minija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bem li ga... ...men se čini bar 4 induktiviteta unutra (gvirno sliku matične tog iz 2010). Slabo u novim uređajima troše napajanja što se greju i nisu energetski efikasna. Mada ja i nisam gadljiv na svičere :)

U svojoj zvučnoj sam prebrojao 3-4 komada koji od 5V prave sve ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ManicP said:

Bem li ga... ...men se čini bar 4 induktiviteta unutra (gvirno sliku matične tog iz 2010). Slabo u novim uređajima troše napajanja što se greju i nisu energetski efikasna. Mada ja i nisam gadljiv na svičere :)

U svojoj zvučnoj sam prebrojao 3-4 komada koji od 5V prave sve ostalo.

Ko ce ga znati sta su radili. Jedno stoji, na tako malom prostoru, velika je verovatnoca, da su pravljeni mnogi kompromisi da bi to uopste sve moglo da stane unutra? Mada su postepeno sticali iskustva, prvo je bio manji model Qube, pa onda mini ali mali veci sa eksternim napajanjem i sada ova nova verzija sa integrisanim napajanjem...

Meni ova nova verzija radi odlicno stvarno. Jako brso se podize sistem, ne greje se uopste, skoro pa se i ne cuje da radi. Jako tihi ventilatori, veoma pouzdana nikakvi konflikti ni problemi do sada. Moze da primi jos operativnih sistema i da mu bilo koji od ta 3 OSX, WIN ili LYN budu osnovni. Sa Prallelsom moze i 2 operativna sistema da ima odjednom. (jako zgodno za programe iz elektronike i simulacija koji nazalost ne postoje SVI za OSX... SVE je radilo odmah, bez drivera i kur pal. Jedino sto me nervira je to sto model TVa koji imam ise u slip pa stalno daje poruku kao da nema signala? Gledao sam u meniju i nisam uspeo to da podesim...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ZZZ said:

Meni ova nova verzija radi odlicno stvarno. Jako brso se podize sistem, ne greje se uopste, skoro pa se i ne cuje da radi.

Koji ti je tačno model, godište i koji je procesor.

Pitam jer moj MAC mini je Late 2012 sa intel Core i5 2,5Ghz, 8 GB DDR3 memorijom i najnovijom verzijom Siere i to se tako sporo vuče pri podizanju da ga zbog toga uopšte ne gasim, jer kako si rekao skoro se i ne greje i ventilator se praktično i ne čuje, samo je spor pri podizanju sistema a i na prebacivanju usera, ako dugo nije bio drugi user u radu, zna isto da dugo mulja dok ne dovuče desktop drugog usera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/31/2018 at 4:14 PM, neskor said:

danas konacno nasao malo vremena i instalirao Daphile na stari Mac Mini

ne zvuci to lose samo meni i dalje bolji zvuk sa klasicnog CD Shigaclone-a

jbg, a bas sam imao zelju da dam jos jednom sansu PC kao izvoru zvuka :(

Probaj Volumio umesto Daphile-a.

Meni se više svideo.

Ne sviđa ti se kako "svira" Mac OSX sa nekim od plejera kao što su Amarra, Audirvana+ ili HQPlayer?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zek said:

Koji ti je tačno model, godište i koji je procesor.

Pitam jer moj MAC mini je Late 2012 sa intel Core i5 2,5Ghz, 8 GB DDR3 memorijom i najnovijom verzijom Siere i to se tako sporo vuče pri podizanju da ga zbog toga uopšte ne gasim, jer kako si rekao skoro se i ne greje i ventilator se praktično i ne čuje, samo je spor pri podizanju sistema a i na prebacivanju usera, ako dugo nije bio drugi user u radu, zna isto da dugo mulja dok ne dovuče desktop drugog usera.

 

Ja sam taj problem rešio ugradnjom SSD-a u moj MacMini Late 2012 (quad core i7, 16 GB RAM) - sada se sistem diže za 7,5 sekundi. :)

Sistem i programi su na Samsung-u 850 Pro, dok originalni 1TB HDD služi za podatke.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

konacno danas uhvatio malo vremena i probao opticki izlaz na Mac Mini

dosta bolje nego preko usb/Amanero kombinacije

Shiga za dlaku bolji timber/prirodnost/prostor dok je rezolucija za nijansu bolja na toslinku

ako bih morao da biram, definitivno Shiga ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne valja taj tos link. to je consumer najlosiji link. Otvori minija i uzmi signal PRE toslinka. Mozes izvuci tanak kablic kroz kensington port ili izbusiti malu rupu za mini BNC konektor. Za svaki tos link se signal dobija iz klasicnog SPDIFa. A onda ako hoces pravu opticku vezu, nabavi Avago-v ili Sharp-ov opticki transmiter uradi elektricni driver za njega. Sa strane prijemnika opticki receiver i isto jednostavni primac... Radio sam to nije komplikovano ali je jako sitno i potrebna je koncentracija i paznja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 02/04/2018 at 2:23 PM, zek said:

Koji ti je tačno model, godište i koji je procesor.

Pitam jer moj MAC mini je Late 2012 sa intel Core i5 2,5Ghz, 8 GB DDR3 memorijom i najnovijom verzijom Siere i to se tako sporo vuče pri podizanju da ga zbog toga uopšte ne gasim, jer kako si rekao skoro se i ne greje i ventilator se praktično i ne čuje, samo je spor pri podizanju sistema a i na prebacivanju usera, ako dugo nije bio drugi user u radu, zna isto da dugo mulja dok ne dovuče desktop drugog usera.

Nisam siguran pogledacu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto da se zevzeci sa koaksijalnim kablovima, ili drugim optickim drajver-prijemnicima, bolje da nabavi recimo kvarcni opticki umesto plasticnjaka, ili multikor.

Zato je i gurnuta optika(standardizovanog, namenskog prikljucka), da se potpuno izbegnu spoljne smetnje, koaksijalni vodovi i obezbedi lossless prenos.

Postoje ultra brzi bidirekcioni transmiter-risiveri, koji su sjuplji od celog DAC-a, ali nece slati signal za Cacak :) 

DA ne bude zabune, ja jesam i uvek sam za tvikovanje sprava, ali ne po svaku cenu i ne u smeru ka losijoj situaciji no sto jeste?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...