Jump to content

PC server/streamer/nas KOJI i da li VRIJEDI ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

9 hours ago, vladd said:

Od mehanickih diskova je vrlo tesko naci dovoljno brz, za moju mlatimudijalnu igracku je morao da se narucuje iz USA, kod nas nije bilo, SSD bio em preskup em nedovoljan za alavu kolicinu filmova..

Da mi je znati šta li je to toliko multimedijalno alavo da je moralo iz USA da se naručuje. Ako SSD služi kao skladište filmova pa je još naručivan iz inostranstva onda su pare "prvoklasno" potrošene. Koliko je potrošeno i šta je uzeto ako nije poslovna tajna?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, skrstic said:

Da mi je znati šta li je to toliko multimedijalno alavo da je moralo iz USA da se naručuje. Ako SSD služi kao skladište filmova pa je još naručivan iz inostranstva onda su pare "prvoklasno" potrošene. Koliko je potrošeno i šta je uzeto ako nije poslovna tajna?

 

Pre 4-5 god  mi je trebao brzi 2,5" hd, sa 1TB i male potrosnje, oko 1A, za mini multimedijalni Kodi server...ende

 

Edit:napisah par stotina reci pojasnjenja, ali svatih da ces citati svaku petnaestu...

Sira da spomenem, zarad respekta, ali on je kao Alisa u ovim vodama... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, vladd said:

 

Pre 4-5 god  mi je trebao brzi 2,5" hd, sa 1TB i male potrosnje, oko 1A, za mini multimedijalni Kodi server...ende

 

Edit:napisah par stotina reci pojasnjenja, ali svatih da ces citati svaku petnaestu...

Sira da spomenem, zarad respekta, ali on je kao Alisa u ovim vodama... :) 

Ovo mogu da shvatim samo kao omalovažavanje. U tom tonu neću više da pišem jer neće ni jedna reč biti pročitana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

nokia 8...da li može da se iskoristi za hi-fi

 

Telefon u ulozi o kojoj se ovde govori nema baš mnogo smisla - ako je u upotrebi (kao telefon) non-stop će ometati notifikacijama, a sa druge strane telefoni su ograničenih mogućnosti povezivanja sa drugim uređajima (HDD za skladištenje i DAC za reprodukciju).

Ne vidim razlog da se pazari nov telefon bilo kog cenovnog ranga za ovu svrhu, kada se za isti novac uvek može pazariti računar kao daleko fleksibilnije rešenje.

Može se, u nedostatku tog boljeg rešenja i bez izdvajanja dodatnog novca eventualno iskoristiti stariji uređaj koji se više ne koristi i to:

-kao strimer, što podrazumeva da je muzika već uskladištena na nekom serveru;

-kao plejer, sa muzikom uskladištenom na internoj kartici telefona.

U oba ova slučaja kvalitet reprodukcije ograničen je kvalitetom audio izlaza sa telefona, što se utvrđuje probom.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, skrstic said:

Koliko li je tada koštao 1Tb 

Quote

£72 (128GB), £122 (256GB), £244 (512GB), £383 (1024GB) RRP

cene za ssd sa linka, a u to vreme, 1TB, spomenuti klasicni, je kostao 70-ak dolara, pa je razlika znacajna...

BTW, skoro nabavljen radeon ssd, kostao 9000, vidim da su mu digli cenu na 12..razlog ne zelim da znam, niti me zanima suluda cenovna politika domacih uvoznika..

Plus besmisao arcenja ssd-a za filmove..

Za mjuzu je druga prica, ako su vredne fajle.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:
3 hours ago, skrstic said:

Koliko li je tada koštao 1Tb 

Quote

£72 (128GB), £122 (256GB), £244 (512GB), £383 (1024GB) RRP

cene za ssd sa linka, a u to vreme, 1TB, spomenuti klasicni, je kostao 70-ak dolara, pa je razlika znacajna...

BTW, skoro nabavljen radeon ssd, kostao 9000, vidim da su mu digli cenu na 12..razlog ne zelim da znam, niti me zanima suluda cenovna politika domacih uvoznika..

Plus besmisao arcenja ssd-a za filmove..

Za mjuzu je druga prica, ako su vredne fajle.

Ja sam iz vašeg pisanja razumeo da ste naručili 1Tb SSD disk iz USA zato što kod nas nije bilo i koristite ga za KODI mali računar. Nekad je teško razumeti šta je pisac hteo da kaže.

SSD je besmisleno arčenje i za filmove i za muziku.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/12/2018 at 12:02 AM, prophet said:

Zahvaljujem. Jbg ovo nije dual monoemoji1.png

Imam ja neko linearno za racunaljke, takodje nema 3.3V kao ni ovo fensi, ali ima masnih 5V, 20-ak ampera, i jos neki naapon, da li 12 ili 24, sad me mrzi da kopam, pa ako neko zeli da sebi pravi zivotnu komplikacijju, dobije ga na poklon. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja neko linearno za racunaljke, takodje nema 3.3V kao ni ovo fensi, ali ima masnih 5V, 20-ak ampera, i jos neki naapon, da li 12 ili 24, sad me mrzi da kopam, pa ako neko zeli da sebi pravi zivotnu komplikacijju, dobije ga na poklon. [emoji4] 


Hocu brate da probam. A revansiracu se nekako.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/11/2018 at 1:40 PM, mrcelavi said:

Najslabija karika kod PC-a je svičersko napajanje i tu prihvatam kritike.

Naručiti linearno od kosookih ili da se pametno iskoristi vreme koje ionako gubimo kuckajući što šta ovde, da se razvije jedno jednostavno linearno napajanje za PC koje možemo i mi bez velikog znanja da našvajsujemo. Hm, možda ne može jednostavno :hammer:

Inače solidna napajanja idu i do 400 dolara.

Ja sam to uradio sa MacMini koji ima samo 18.5v napajanje (onaj stari beli, platio ga oko 80e), iz kine narucio: https://www.aliexpress.com/item/LT1083-Adjustable-Regulated-Power-Supply-Module-Parts-and-Components-DIY-Kit/32768301218.html i za relativno male novce imam racunar sa linearnim napajanjem. Od plejera jriver, a muzicka karta MAudio Profire 610 (firewire). Kako se cuje... za razliku od klasicnog PC-a sa switcherskim napajanjem ova kombinacija mi je malo relaksiranija... zvuk nije napet vec je za nijansu prirodniji... kada budem zavrsio sa zvucnicima onda cu se pozabaviti i linearnim napajanjem za muzicku kartu pa da vidim da li i koliko to utice...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...