Jump to content

PC server/streamer/nas KOJI i da li VRIJEDI ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

37 minutes ago, skrstic said:

meni je pre bio amd phenom x2 545 zasnovan komp iz 2010 godine pa nikakvih mezetluka nisam imao. sad je još slabiji atom z8300 i kod njega nema mezeta. koliko je star taj računar i šta radi sve pa ima problema? ipak je to samo pustanje muzike. 

foobar mi nikad nije nešto zvučao bolja od winamp-a. aimp da a od njega još bolje album player. naravno molje mišljenje.

To je takođe zanimljivo, zašto se zvuk toliko razlikuje kod raznoraznih softverskih plejera.  Ne bi trebalo da bude velikih razlika a ipak ih ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne bi trebalo da bude velikih razlika a ipak ih ima.

PA eto vidis...pitanje je samo zasto, kada su sve nule i jedinice, a procesori, ploce, memorije, operativni sistemi, aktivni programi u racunaru... nisu vazni. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, chakija said:

Ma daj, sad ispada da računar utiče na zvuk?!? 

Napajanje. Matična ploča.

90% matičnih ploča nije projektovano za High End Audio. Napajanja takođe. Kuler je kao da uključiš fen za kosu u predpojačalu. (čuje se buzz)

Džaba šta god ubodeš u matičnu kad nemaju poseban slot (USB filtraciju) koji  odvaja osjetljive analogne audio komponente  od mogućih zagađenja šumova na razini PCB-a

i eliminira elektrostatičke smetnje. Od 20 matičnih ploča koliko sam promenio samo 2 imaju kršteno napravljenu audio sekciju i slotove.  Bešumne su.

I to nema pravila. Može i 150 evra da košta matična a da zeza - da čuješ preko slušalica zujanje... I obrnuto matična od 50 evra može da bude bešumna.

Prcvoljčići nemaju problem sa tim (što manja površina PCB-a to bolje za zvuk) . Plus im ne treba jako napajanje , kuleri i hlađenja - odnosno veliki prostor.

 

 

Lično čekam ova Panda da izađe i da je nabavim

bcnsfkojxolhiobkvubs.pngyf6xnt5fm3u3nphftvtr.png

Ovaj prcvoljak je kopija macbook-a . Hakintoš bi trebao da radi out-of-the-box. 

https://www.indiegogo.com/projects/lattepanda-alpha-a-tiny-beastly-windows-computer?src=site-banner#/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

HP brand name su dobri. Kolega je svojevremeno pravio Hackintosh od njih. Pouzdani, radili 8 godina bez gasenja na poslu i evo jos 3 godine kod mene. Integrisana zvucna je dobra. Nalaze se za male pare. Lepo dizajnirani i kvalitetno napravljeni. Rade pod W7. Eto, kome treba za muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam skoro kupio ovaj HP 8200 elite CMT, brz je dosta ali je i bučan moj stari P4 se uopšte ne čuje u odnosu na njega, znači mora isto, zamena kulera kačenje hdda na tregere, e sad problem je što ne mogu da mu se spuste kuleri na 5V da se uspore jer odma prijavljuje da je otkačen kuler i neće da butuje dok se ne pritisne F1, loš je bios i linux loše radi na njemu, kad sam ja morao da pređem na W7, problem je matična koja je HP

ali dobra stvar je što je zvuk dosta bolji nego sa starog kompa a kartica je ista, kako, ne znam

Capture.thumb.PNG.8b8eb3bf696454029c0f3388fc309b44.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se odavno kanim da uzmem nešto na ovu foru i zakačim na TV od pozadi. Naravno stariju verziju. Ovi novi su im baš lepi:

 

http://store.hp.com/SwitzerlandStore/Merch/Product.aspx?id=1HK78EA&opt=UUZ&sel=DTP&lang=en-CH

 

A imaju i ove fensi:

 

http://www8.hp.com/us/en/campaigns/elite-slice/overview.html

 

Ali me sada više intrigiraju oni bešumni iz prethodnog posta.

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, neskor said:

dok to naucno ne dokazes nista od toga :P

Stariji CD playeri su imali

1. kvalitetnije opticke mehanizme, kod tog 63 je najverovatnijie CDM0 sa staklenim socivom. Mehanicki delovi bolji.

2. bolje clock jedinice

3. memorijske chipove koji su ujedno bili najverovatnije fifo

4. analogna napajanja, jednostvana, bez povratne sprege i naravno sa transfornmatorom.

5. na spdif izlazu hf trafo sa dobrim driverom ispred, i ispravnim nivoom signala, koji galvanski odvoji digitalni izvor.

6. ima jako dobrih spdif receivera oji se koriste posle cda kao transporta...

7. rade samo to i to im je osnovna funkcija pored displeya, memorije za pamcenje pesama i ostalih gluposti koje se najcesce i kvare a ljudi ih uglavnom ne koriste

kompjuteri uglavnom nemaju pod 2, 3, 4, 5, 7 ako im se to ne napravi posebno.

Ja se secam kako su dobro svirali stari mackovi sa motorolainim procesorima, i isto tako jednostavno a odlicno presnimavali i narezivali diskove

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, ZZZ said:

i cdm12 je dobar, mozda ne kao swinging arm transporti ali ok sasvim...

Stari CDM 12 je vremenom prolupao, pola CD ova nije mogao da čita a zvuk je otišao u aut. Kupio jedan VAM1202 kod nas ali taj je preskakao na 20% diskova. Iz inata kupim još jedan VAM 1202 na Aliju za 10$ radi ko sat i svira bolje nego što je original ikad svirao. Taj primerak stiže komplet sa onim tankim žičicama i konektorima što je možda bio razlog preskakanja onog prvog mehanizma jer taj sam dobio bez žica pa sam koristio stare. Još sam kupio zamenski daljinski i zamenio i one četiri silikonske gumice na vešanju mehanizma i stvarno se čuje značajno bolje nego pre. Sad radi kao transport, ne može da se meri sa DAC-om po kvalitetu zvuka, ali je kao transport odličan za sada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, sir Oliver said:

Za presipanje jedinica i nula sa HDDa na USB nije potreban pentium i7 sa OSom koji  jedva stane na DVD

Leleeee, zanimljivo mi kako ste spremni sve karike u lancu da zanemarite i pridate značaja samo procesoru i OS-u.    Sve je tu bitno, ceo sklop

Nisam ljubitelj praznih priča, zato me interesuje koliko učesnika u temi ima optimizovan PC za slušanje koji samo tome služi. Znači minimum Win 7 light ( sa zaustavljenim svim nepotrebnim procesima) ili neki drugi OS  sa kojim može da upoređuje druge spravice 1 na 1. 

Meni su samo takva poređenja validna uz ogradu o ukusima i šta kome bolje leži.

A svrstati Foobar u  rang Winampa, izvinite ali, ili ste neozbiljni ili nemate sistem koji može bilo kakvu razliku u zvuku da pokaže! No hard feelings.

 

Zvučne kartice, ne razumem, zašta ih koristite?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, mrcelavi said:

koliko učesnika u temi ima optimizovan PC za slušanje koji samo tome služi

:thumbup:

 

To nije mali problem. Pride izbeci onboard graficku koja ume da rezervise deo memorije za svoje potrebe. Plus skakutanje po redzistrijima za ukidanje kojekakvih taskova.

Zato je lako i optimalno resenje embeded sprava, sa brzom memorijom ili ssd-om..

Procesori jesu mocni, ali je sa svakim potentnijim procesorom i okolna ikebana zahtevnija.

Winamp je recimo znao da krene u baferovanje a da se ne zna razlog..u nekom trenutku mu neki task zasmetao, a on brze bolje u zastoj..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma za tebe znam, a da li je PC mini midi ili standardni ne igra ulogu ako je pod 1. matična dovoljno kvalitetna i procesor ima dovoljno snage za recimo DSD, 

Ko želi da analizira zvuk sa PC-a mora da ispoštuje neki minimum konfigurisanja i optimizovanja, ali nemojte molim vas da povezujete kućni računar sa 3mm buksnicom i da izvodite zaključke.

Uvek ima bolje i stvar je ličnih afiniteta da li ste za analogno, cd, sacd ili šta već ali svaki uređaj mora da se dobro uklopi u sistem ili ispada iz igre. Tako je i sa PC-em.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, sir Oliver said:

Kakve veze ima brza memorija sa SSDom?

"Ili" se znacajno razlikuje od "sa".

Sta ja znam ko ce na cemu da drzi svoje zapise...a sada su gigabajti jeftini i dostupni

Od mehanickih diskova je vrlo tesko naci dovoljno brz, za moju mlatimudijalnu igracku je morao da se narucuje iz USA, kod nas nije bilo, SSD bio em preskup em nedovoljan za alavu kolicinu filmova..

Brza memorija je u sustini pri vrhu vaznosti kao deo racunara, ako odlutamo mislima na bilo koju od memorija...stavi mem karticu klase 2 u foto aparat i probaj da snimis HD video..samo ce se kasti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najslabija karika kod PC-a je svičersko napajanje i tu prihvatam kritike.

Naručiti linearno od kosookih ili da se pametno iskoristi vreme koje ionako gubimo kuckajući što šta ovde, da se razvije jedno jednostavno linearno napajanje za PC koje možemo i mi bez velikog znanja da našvajsujemo. Hm, možda ne može jednostavno :hammer:

Inače solidna napajanja idu i do 400 dolara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd ti pričaš o HTPC a tu su zahtevi drastično drugačiji ( veći ).

Za muziku ti netreba ni ultra brz HD ni ultra brza memorija.

Moj radi sa 8 giga DDR2 i mogu da baferujem ceo DSD album da svira direktno iz memorije. Nikad štucnuo nije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...