Jump to content

PC server/streamer/nas KOJI i da li VRIJEDI ?


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Ovde videh par sistema koji koriste Sonore micro/ultra Rendu od soma do dva...ko ce ga znati...jos je rano da se provali sta valja pogotovo nama siromasima jerbo treba kupovati porediti prodavati itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, SHAVIJA said:

@Mikorist sta tacno radi ova diy sprava?

 NAS - DAC - Streamer - HTPC - sve u jednom. 

osnova je 

1.Raspberry Pi 3 Modell B
2. 7 inch Touchscreen Display for Raspberry Pi
3. HiFiBerry DAC+ Pro
4. Power Supply Thel NT-25HQ-09

(sve ostalo je opciono - kućište možeš sam)

 

evo jednog drugačijeg kućišta

 

MS01.jpg

 

A ne mora ni da ima kućište - može i na dasci da radi.  naslažeš sve komponente - jednu na drugu

 

na ovo gore nadodaš DAC njegov i napajanje kršteno i to je to:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa stavis prcvoljce u kutiju od sto kila i eto hienda..:sarcastic:

Rec je o quad core procesoru i laganom softveru. Nije procesor udavljen, kao i racunarski resursi, nekim os-om koji arci 4/5 racunara za neke svoje zanimacije, kortane i saradnju, pakovanje i slanje podataka u "centralu", vec sprava radi ono sto joj je zadato.

Koliko ce da bude dobro, stvar je detalja, ali ima potencijal.

Moz da bude koliko hoces dobar dac, paralelisano n cipova, ako je klok los, sve je dzabe..npr..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, mrcelavi said:

A jel stvarno mislite da ti prcvoljčići mogu da daju vrhunski zvuk ili pričate o fifi sa ciljem da je što manji do neprimetljiv.

Nakačeno preko dobrog USB kabla na dobar DAC može. Svrha mu je da pročita fajl i prosledi DACu.

Svi ovi strimeri su kastimizirani ARM kompjuterčići. Isto to može i telefon sa odgovarajućom softverskom podrškom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, vladd said:

 

Rec je o quad core procesoru i laganom softveru. Nije procesor udavljen, kao i racunarski resursi, nekim os-om koji arci 4/5 racunara za neke svoje zanimacije, kortane i saradnju, pakovanje i slanje podataka u "centralu", vec sprava radi ono sto joj je zadato.

Pa sad vladd namerno brkaš, te se ovo gore ne može uzeti kao validan argument. Svako ozbiljan će upoređivati well tempered PC sa dedicated konfiguracijom Pi i OS-om a ne porodični lap top ili pc na kome dečica igraju igrice.

Neko ranije spomenu da Pi ne može da progura DSD. Ako nisam pogrešio, šta onda radi taj Quad Core.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, skrstic said:

Nakačeno preko dobrog USB kabla na dobar DAC može. Svrha mu je da pročita fajl i prosledi DACu.

Svi ovi strimeri su kastimizirani ARM kompjuterčići. Isto to može i telefon sa odgovarajućom softverskom podrškom.

Može, slažem se ali će svaki dati drastičnu razliku u zvuku od solidno - fino- muzikalno i tačka. Ovo je bar iz mog iskustva u probavanju. Jedini koji je zvukom prišao solidno optimizovanom (akcenat na solidno) PC koji koristim je MacBook Pro ali sa Windows 10. Već IoS mi nije prijao. Ok, prvo zbog promene playera što naviknuto uho na Foobar odmah primeti, al ajd da je 50% uticao player 50 % ploča i OS. Ono što ja primetim odmah pri poređenju je manje kompresovan zvuk na PC uz ogradu da je to moje čujno iskustvo.

Da me pogrešno ne razumete nisam je protiv ovih kombinacija, samo još ne naleteh na nešto što ima Wow effect. Ako nađem eto i mene u klubu, ali dotle pozivam samo na objektivnost u poređenju i direktnom poređenju 1 na 1.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

Pa sad vladd namerno brkaš, te se ovo gore ne može uzeti kao validan argument. Svako ozbiljan će upoređivati well tempered PC sa dedicated konfiguracijom Pi i OS-om a ne porodični lap top ili pc na kome dečica igraju igrice.

Quote

Slusao Melco, verovatno srednji model, msm da je cena bila oko 5K. Fino svira al me malo razocarao, u par sati dva puta zabagovao, restart traje citavu vecnost. Na tako skupoj spravi, tako nesto nebi smelo da se desava.

 

Ne moze se to resiti sa par recenica.

Ako si u stanju da kontrolises softver, onda su sanse vece za brz rad sprave. To je poenta.

Na arduinu je to mnogo lakse nego na pc-u, sa jedne strane. Na kucnom pc-u imas limite dokle mozes da se siris sa softverom, inace ti trebaju mikrosoftove licence za otvaranje portova. Ili da kuckas bios, drajvere..pa od nule..

Kao drugo, quad core u arduina samo pokazuje mogucnosti, a one nisu male, a sta i kako ce se koristiti, zavisi od, ponajvise softvera i njegove efikasnosti, a zatim i od ostale ikebane, hardvera, napajanja, kablova i svih audiofilskih potreba za detaljima, zarad mira i blagostanja u svetu.

Dzebe i oktakor, ako softver njuska i osluskuje trista rutina, redja ih po prioritetima i startuje brda makroa, npr..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, neskor said:

pa zar 1 i 0 nije isto svuda? :D

Ne znam, ali kad slušam sa laptopa lošije je nego sa PC-ja, a dal je zbog 0 i 1 ne znam, praktično ne znam ništa o tome, tek ću polako da istražujem. Takođe preko SPDIF ulaza malo je bolji Marantz CD63 nego Pioneeer DV300, a oba su malo bolja od laptopa. Crna magija, a kablove da ne pominjem. Nisu to velike razlike, ali ipak se čuje, nije zanemarljivo. Za sada najbolji je Marantz CD63, koji ima tačno 23 godine (mladunče) i on je u pogonu dok ne nabavim PC samo za muziku. Dac znaš koji je , NIXIE NOS DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, vladd said:

Jeste, ali kada se zaledi ili zastane muzika, dok procesor nesto mezeti, nestane magija :) 

Gore nego kada preskace ploca. :D 

meni je pre bio amd phenom x2 545 zasnovan komp iz 2010 godine pa nikakvih mezetluka nisam imao. sad je još slabiji atom z8300 i kod njega nema mezeta. koliko je star taj računar i šta radi sve pa ima problema? ipak je to samo pustanje muzike. 

foobar mi nikad nije nešto zvučao bolja od winamp-a. aimp da a od njega još bolje album player. naravno molje mišljenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...