Jump to content
parabolis

DIY interconcect za 23e

Recommended Posts

Ima srebrne žice 0.1mm sa i bez izolacije ili lakirane na Aliexpresu koliko te duša želi, mogu da se prave kakvi hoćeš DIY interkonekti.

Nesho,

hehe, na XA promenjene zice. Stavljene Kimber ali i to se menja uskoro daleko flexibilnijom OCC bakarnom zicom (tj onim pljosnatim Neotech flahom). Ne gadi se Zen fenseraja, Cardas XLR konektori, Furitech IEC, WBT zvucnicki terminali.

Dal's se cuje? Hebem ga, bolje izgleda svakako.

Sto se tice prve slike, reci cu samo da nisam stekao utisak da M2 smetaju one bruce.

PS koristim Furutech Alpha S22 (ti si pitao za 220) i odlican je. Preporuka. Ako ti treba javi se na PM.

Kod Dunavka tj njegovih zica,serbro u teflonu,lako se skida teflon celom duzinom,ako treba i par metara,

Posle samo ispraviti licnu i malo je uglancati

Svaka žica se lako vadi iz teflona :)

Btw imam neke kriminalno tanke Audio Note srebrne lakirane, mada mislim da je dosta tanja od 0.1

Mozda probam i to da turim u crevke pa da vidimo

Negde usput sam procitao da je neko napisao da Neutrik Pro valja za novce koliko košta. Ja sam ih probao na nekom srebru u pamuku i obican Neutrik od 1.5€ mi je svirao bolje. Ne brutalno bolje, ali bolje

File_000.jpeg.thumb.jpg.f75e35b14a455964f9484661b1782397.jpg

:oke:

I sam se odavno nakanjujem da ovako nešto napravim od materijala koji imam u kući, mrzi me da naručujem preko neta. :)

Da li ove cevčice moraju da budu teflonske? Pitam, pošto je dielektrik praktično vazduh - žice dodiruju iznutra cevčice mestimično, samo malim delom površine.

Ni oni stari saćasti antenski kablovi nisu pravljeni od teflona (imam i njih).

Ja sam mislio da iskoristim ona tanka providna silikonska creva koja se koriste za vazdušne pume u akvarijumima, a kojih imam nekoliko metara.

Za žicu sam mislio da iskoristim pojedinačne licne iz VDH SCS-12 kabla (ne brkati sa CS-122 zvučničkim) koji mi se mota po fijokama:

scs%201xS.jpg

http://www.vandenhul.com/products/cables/scs-12-halogen-free

Kažu: Each of the 19 strands are made of very high grade Matched Crystal (MC) OFC with a dense and very pure silver coating in an extrusion process.

Ukupni poprečni presek VDH SCS-12 je 3.89 mm², ima 19 licni, znači solo solid core licna bi trebala da ima presek 0.2 mm²?

Nije baš 0.1, ali nije ni loše! :)

Jedino što ne znam koliko će biti komplikovano rasecanje tvrde teflonske izolacije, a da ne oštetim žičice.

Kako vam se čini?