Jump to content

DIY interconcect za 23e


parabolis

Preporučeni Komentari

Woli rekao - ja znam

 

ja njemu rekao - postuj sliku

 

slika je moje ruke i moga kabela , poslata Viberom Woliju

 

kabel jeste sa Coax opletom , od Coaxa  koristim licne za ono sto meni treba

 

dakle - da ponovim sliku :

482d16bfab0f80254b4b81aa57de48ad.jpg&key

 

ne morate koristiti taj izvor , nadjite bilo sta drugo , bitno da je licna ili folija debljine ne vece od 0.1mm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuja said:

File_000.jpeg.thumb.jpg.f75e35b14a455964f9484661b1782397.jpg

:oke:

 

I sam se odavno nakanjujem da ovako nešto napravim od materijala koji imam u kući, mrzi me da naručujem preko neta. :)

 

Da li ove cevčice moraju da budu teflonske? Pitam, pošto je dielektrik praktično vazduh - žice dodiruju iznutra cevčice mestimično, samo malim delom površine.

Ni oni stari saćasti antenski kablovi nisu pravljeni od teflona (imam i njih).

Ja sam mislio da iskoristim ona tanka providna silikonska creva koja se koriste za vazdušne pume u akvarijumima, a kojih imam nekoliko metara.

 

Za žicu sam mislio da iskoristim pojedinačne licne iz VDH SCS-12 kabla (ne brkati sa CS-122 zvučničkim) koji mi se mota po fijokama:

scs%201xS.jpg

http://www.vandenhul.com/products/cables/scs-12-halogen-free

Kažu: Each of the 19 strands are made of very high grade Matched Crystal (MC) OFC with a dense and very pure silver coating in an extrusion process.

Ukupni poprečni presek VDH SCS-12 je 3.89 mm², ima 19 licni, znači solo solid core licna bi trebala da ima presek 0.2 mm²?

Nije baš 0.1, ali nije ni loše! :)

Jedino što ne znam koliko će biti komplikovano rasecanje tvrde teflonske izolacije, a da ne oštetim žičice.

 

Kako vam se čini?

Kontam da geometrija saćastog antenskog mora biti penal, ali mi je dielektrik uvek unosio jako velike razlike. Praktično je i pamuk najvećim delom vazduh, ali svi će se složiti da drukčije zvuči od oversized PTFE gde je isto vazduh UGLAVNOM dielektrik. Pamuk se meni na primer ne dopada ili ne lezi mom sistemu ili jednostavno nikad nisam pravio kablove u pamuku sa dovoljno čistim provodnicima. Recimo, similar size PTFE obican twisted pair mi se više sviđa nego isto to u pamuku. Sa istim korakom uvrtanja dabome. Zen je lepo rekao za prečnik žice. Uvek tanja svira bolje, ali po meni i sam sastav žice učestvuje makar isto toliko.

Sledeći eksperiment će biti sa 0.05mm žicom koja izgleda kao da ce pregoreti LOL

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda nekom pomogne...

Wrightov recept koristim skoro 5 god. i od tad vise ne exp. sa interkonektima. Probao razne kombinacije, debljina , zica , konekcije . Prvo , on koristi 30 AWG zicu ( ako se ne varam , to je oko 0.25 mm precnik ) , imam i sa 28 AWG , ali bolja je tanja. Pravio prvo najjeftiniju varijantu, a potom  skuplje. Na moje iznenadjenje , daleeko najbolja zica se pokazala gola occ srebrna zica iz partskoneksna, mislim da je bila 1-2 $ fit,( puta tri oko 1 metar ), jednostavno mnogo jasnija i rezolutnija od srebrnog neotecha u teflonu ... Ne znam zasto, ali on je pored nje jednostavno zagusen. Mana je, skupa postarina .  Koriscen ajhman bakarni, wireworld posrebren i furutech upocc bakar. Najcistiji snimak sa wireworld ali bas tanak, najkompletniji sa ajhmanima . Drugo, ako su blizu trafoa ili pored strujasa koji nemaju dobar shirm, ili nisu im provodnici upleteni , umeju prenositi smetnje, kao phono kablovi gotovo neupotrebljivi , ne mozes im naci polozaj bez bruma. Uzgred , probao i druge komb. npr poznati int. Chris Ven Hausa ovom ne moze ni prici .                    Eto toliko 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, gluv_i_udaren said:

ali mi je dielektrik uvek unosio jako velike razlike. Praktično je i pamuk najvećim delom vazduh, ali svi će se složiti da drukčije zvuči od oversized PTFE gde je isto vazduh UGLAVNOM dielektrik.

Kod pamuka imamo kontakt sa žicom sa svih strana. 

Kod cevčica je zona kontakta daleko manja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

sa 0.1 posrebrenim bakrom iz Belden mreznih (koax je napravljen od toga)

Hm, ipak nije Woland bio taj koji (u)zbunjujivao, već :curica: ... tek sad skontah da je licna koju je uzimao zapravo iz širme, a ne iz provodnika ... 'bo ga koax :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno , da se ulaze energije u konverzaciju oko konstrukcija sprava (izvora , amplifikacije) , koliko se ulaze energije oko zica ........ gde bi nam bio kraj

 

ono , ni ovde se ne ulaze oko zica , nego u ubedjivanje

 

:tease:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

generalno , da se ulaze energije u konverzaciju oko konstrukcija sprava (izvora , amplifikacije) , koliko se ulaze energije oko zica ........ gde bi nam bio kraj

a šta tu ima da se priča ... uzmeš, napraviš i gotovo ... nema tu magije, mistifikacije, samo obična i nezanimljiva fizika :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bas tako dosadno.

Samo treba filtrirati sum marketinga i nebuloza(preslozeni monokristali kriogenizovani danima u nekoj mesari :) ) , pravljenje kabla moze biti zanimljivo, ma kakva pobiljsanja bila. A bice ih, uz dodatno zadovoljstvo.

Uz par dobrih saveta za mining 0,1 zice, a da se ne ugnjavi, mogu zanimljive kombinacije da nastanu.

Mala masa, tanka zica(dovoljno tanka za malu masu a dovoljno debela za opustenu manipulaciju), za interkonekt je sasvim korektna ideja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli said:

Hm, ipak nije Woland bio taj koji (u)zbunjujivao, već :curica: ... tek sad skontah da je licna koju je uzimao zapravo iz širme, a ne iz provodnika ... 'bo ga koax :D

E ovo je informacija zlata vredna.

Zica iz sirma coax kabela!

Moram probati!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, milovan1963 said:

kao phono kablovi gotovo neupotrebljivi , ne mozes im naci polozaj bez bruma.

e, ovog se najviše plašim, da ne bude da sam džaba provlačio dlaku kroz cevku satima :)

11 hours ago, Beli said:

Hm, ipak nije Woland bio taj koji (u)zbunjujivao, već :curica: ... tek sad skontah da je licna koju je uzimao zapravo iz širme, a ne iz provodnika ... 'bo ga koax :D

eto.. ja sam samo sličku turio :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gramofonski interkonekt je mnogo ozbiljniji sex. 

Minimum su bakarne lepljive trake za sirmovanje, duzina kablica treba da je minimalna, do nivoa da se ne preporucuje kablic. Prakticno, preamp uz rucku, pa direkt kablici sa glave u preamp. Ili jos lepse, preamp u bazu gramofona, naravno, ko ima bazu gramofona, ne racunaju se luster konstrukcije:P.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Gramofonski interkonekt je mnogo ozbiljniji sex. 

Minimum su bakarne lepljive trake za sirmovanje, duzina kablica treba da je minimalna, do nivoa da se ne preporucuje kablic. Prakticno, preamp uz rucku, pa direkt kablici sa glave u preamp. Ili jos lepse, preamp u bazu gramofona, naravno, ko ima bazu gramofona, ne racunaju se luster konstrukcije:P.

nije to luster bre :P jedan naš član, koji je otišao svojim putem, je dao lep naziv za Stabi S - vodoinstalaterska radost :D

a pozicija za taj (moj) kabl bi bila SUT - Phono preamp, nešto manje osetljiva, ali ipak osetljiva..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

a pozicija za taj (moj) kabl bi bila SUT - Phono preamp, nešto manje osetljiva, ali ipak osetljiva..

Bas tako, malo znacajnije imuna, ali i nadalje osetljiva. Mada je to, kada se ugladi i usaglasi, najbolji sled dogadjaja. Elektronika nije nemocna, ali kod elektronike postoji energetski problem..

Elektronika pojaca mali signal, savrseno i sa velikim odnosom signal sum, ali problem je energetike, opteretni otpor, i kond za kompenzaciju imaju odredjen energetski bilans, odnosno mogucnosti, i pitanje je da li motor glave idealno predaje energiju razlicitih paketa, i nakon toga se korektno relaksira...

Sa sut-om je taj aspekt povoljniji. Podrazumeva se pazljiv triming...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...