Jump to content

DIY interconcect za 23e


parabolis

Preporučeni Komentari

Nesho,

hehe, na XA promenjene zice. Stavljene Kimber ali i to se menja uskoro daleko flexibilnijom OCC bakarnom zicom (tj onim pljosnatim Neotech flahom). Ne gadi se Zen fenseraja, Cardas XLR konektori, Furitech IEC, WBT zvucnicki terminali.

Dal's se cuje? Hebem ga, bolje izgleda svakako.

Sto se tice prve slike, reci cu samo da nisam stekao utisak da M2 smetaju one bruce.

PS koristim Furutech Alpha S22 (ti si pitao za 220) i odlican je. Preporuka. Ako ti treba javi se na PM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka žica se lako vadi iz teflona :)

 

Btw imam neke kriminalno tanke Audio Note srebrne lakirane, mada mislim da je dosta tanja od 0.1

Mozda probam i to da turim u crevke pa da vidimo

Negde usput sam procitao da je neko napisao da Neutrik Pro valja za novce koliko košta. Ja sam ih probao na nekom srebru u pamuku i obican Neutrik od 1.5€ mi je svirao bolje. Ne brutalno bolje, ali bolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

File_000.jpeg.thumb.jpg.f75e35b14a455964f9484661b1782397.jpg

:oke:

 

I sam se odavno nakanjujem da ovako nešto napravim od materijala koji imam u kući, mrzi me da naručujem preko neta. :)

 

Da li ove cevčice moraju da budu teflonske? Pitam, pošto je dielektrik praktično vazduh - žice dodiruju iznutra cevčice mestimično, samo malim delom površine.

Ni oni stari saćasti antenski kablovi nisu pravljeni od teflona (imam i njih).

Ja sam mislio da iskoristim ona tanka providna silikonska creva koja se koriste za vazdušne pume u akvarijumima, a kojih imam nekoliko metara.

 

Za žicu sam mislio da iskoristim pojedinačne licne iz VDH SCS-12 kabla (ne brkati sa CS-122 zvučničkim) koji mi se mota po fijokama:

scs%201xS.jpg

http://www.vandenhul.com/products/cables/scs-12-halogen-free

Kažu: Each of the 19 strands are made of very high grade Matched Crystal (MC) OFC with a dense and very pure silver coating in an extrusion process.

Ukupni poprečni presek VDH SCS-12 je 3.89 mm², ima 19 licni, znači solo solid core licna bi trebala da ima presek 0.2 mm²?

Nije baš 0.1, ali nije ni loše! :)

Jedino što ne znam koliko će biti komplikovano rasecanje tvrde teflonske izolacije, a da ne oštetim žičice.

 

Kako vam se čini?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje se u stvari najviše odnosi na teflonske cevčice i neophodnost naručivanja istih.

Silikonska creva za akvarijum imam, ali da se ne zezam za provlačenjem žice ako ideja u startu iz nekog razloga ne valja.

A imam i onaj stari saćasti antenski coax.

Da li prvo da probam njega ili silikonska "crevca"?

Koliko bi smetao originalni centralni vod u tom coax-u? Da rasecam kabl uzdužno pa da ga čupam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sacasti je OK

 

sve ces pre uraditi ako probas , nego sto ces docekati da ti neko odgovori

kad iseces komad od 1 ili 1.5m , centralni vod se lako izvlaci kombinirkama

 

 

najpre se cuje razlika u precniku provodnika (tanje- bolje) , a manje se cuje razlika u materijalu , jos manje u dielektriku

 

konektori moraju biti male mase i preseka , inace dzaba cela rabota ...... onda moze i  debeli koax kao i dosad

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dodatno, da li je neophodan ovoliki razmak između vodova:

File_000.jpeg.thumb.jpg.f75e35b14a455964f9484661b1782397.jpg

 

Da li mogu da pojednostavim stvari i napravim običan twisted pair sa dva creva kroz koje prolaze žice?

Ova akvarijumska silikonska creva su deblja, tako da bi i razmak između vodova u svim varijantama bio veći nego u slučaju teflonskih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

najpre se cuje razlika u precniku provodnika (tanje- bolje) , a manje se cuje razlika u materijalu , jos manje u dielektriku

 

Pa onda je najbolje upotrebiti neku ultra tanku lak žicu?

Ne trebaju nam ni crevca ni ništa.

Davno sam eksperimentisao i lemio na gole RCA (bez kućišta) odvojene tanke lak žice koje su lebdele potpuno nezavisno jedna od druge.

To je sviralo OK, ali ne pamtim taj zvuk kao nešto posebno spektakularan.

 

A probao sam takođe sa lak žicom i onu Anticables foru sa lebdećim spiralnim vodom oko centralnog.

I to je bilo OK, ali ne dovoljno dobro da bih ih zadržao.

 

Ko zna, možda konektori nisu bili OK?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Kuja said:

Pa onda je najbolje upotrebiti neku ultra tanku lak žicu?

Ne trebaju nam ni crevca ni ništa.

Sace obezbedjuje prilicno ravnomernu distancu, i ekstremno malu kapacitivnost. Cak i impedansa takvog kabla krece da se priblizava twin lead gajtanu.

A posebno sto lak iskljucuje opciju povrsinskog sloja srebra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamolio bih da neko blankira taj mrezni DRAKA UC400 da bih mogao da vidim sta je tu koax i gde su te jebene licne od 0.1mm.

Nigde na netu nema slike realnog preseka kabla, niti u DSu pise da je sirmovan pletenicom, nit koj qrac od bilo kakvih posrebrenih licni od 0.1mm u tom kablu.

I jebem ti ovoliku mistifikaciju od licni. I secam se da sam Daudiu trazio taj kabal koji pominje Zen ali on je mrsio muda, kao i obicno, i odbijao me sa komentarima "kabal ko kabal" itsl.

Ne patim od kabla niti imam opremu koja moze da mi docara razlike u kablovima, ali ovo je bre ko indijska serija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, Beli_Ninja said:

Zamolio bih da neko blankira taj mrezni DRAKA UC400 da bih mogao da vidim sta je tu koax i gde su te jebene licne od 0.1mm.

Nigde na netu nema slike realnog preseka kabla, niti u DSu pise da je sirmovan pletenicom, nit koj qrac od bilo kakvih posrebrenih licni od 0.1mm u tom kablu.

I jebem ti ovoliku mistifikaciju od licni. I secam se da sam Daudiu trazio taj kabal koji pominje Zen ali on je mrsio muda, kao i obicno, i odbijao me sa komentarima "kabal ko kabal" itsl.

Ne patim od kabla niti imam opremu koja moze da mi docara razlike u kablovima, ali ovo je bre ko indijska serija.

@Beli_Ninja Ma nije ti to kabel o kom je ZM  govorio, to se  @Woland  samo malo zahebuckao. Uzgred, ne treba ti slika kabla, ako je licnasti u datasheet-u pise "stranded" i (uglavnom) broj i presek licne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=193]Beli_Ninja[/mention] Ma nije ti to kabel o kom je ZM  govorio, to se  [mention=665]Woland[/mention]  samo malo zahebuckao. Uzgred, ne treba ti slika kabla, ako je licnasti u datasheet-u pise "stranded" i (uglavnom) broj i presek licne.
jbt, sludesmo čoveka :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...