Jump to content

DIY interconcect za 23e


parabolis

Preporučeni Komentari

Koliko su ovde dobre teme o kablovima :)

 

Haj' sad jedna dobra receptura za DIY analogni IC od 1m:

Na Ebayu PTFE crevo ID 1mm, treba oko 14m za par RCA

4m Neotech UPOCC Solid core silver (hificollective npr)

4 komada RCA (jeftiniji Neutrik PSP, skuplji WBT0110 u BM ili KLEI Absolute Harmony hificollective)

Teflon traka

Ostar skalpel

10cm termobuzira

Lep Snake skin po izboru

 

Prvo isecete PTFE cevcicu na komade od 1m otprilike. Za svaki kanal ide po sedam komada. Sedam cevcica uvrnete i one se skoro same formiraju u nekakvu sestougaonu formaciju sa jednom cevcicom u sredini i sest okolo. Termobuzirom mozete blago fiksirati krajeve, umotati sve PTFE trakom i skinuti termobuzir. Zatim Neotech zicu izvadite iz plave izolacije i provucete kroz dve naspramne cevcice. Navucete snake skin i terminisete po zelji i meri. Imate vrhunski kabl za fragment cene slicnog. Na slici je ista konstrukcija kabla koji sam pravio koristeci drugu zicu, jer sam se jedino to setio da slikam. 

File_000.jpeg.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, chakija said:

Valjda napustiše nam forum... 

Cini se da je  "vam" potrefilo sustinu.

Povlacenje sa ovakvog foruma je ...mnogo vise stvar karaktera nego kvaliteta foruma...

A svajserski forum sigurno nece biti bolji sa kupovinama gotovih uredjaja, koji zbog buduce prodaje moraju da budu neotvoreni, ili sirenjem magije i mistike... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/25/2018 at 11:20 PM, predragm said:

Taj Mogami 2534 koristi Jelco i još neki za svoj fabrički fono kabl, očigledno su birali sa jasnom predstavom o tome šta rade.

da, to je vec prihvatljivo. Samo da bude korektan.

Na um mi pada i Canare L-4E6S. To su ta dva koja se najvise koriste za balansiranu verziju (citaj XLR) u studijima na zapadu. A za cenu da i ne pricam. 10ft, za oko 10-15 dolara...napravim interkonekte boli glava.

http://www.canare.com/ProductItemDisplay.aspx?productItemID=53

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

Koliko su ovde dobre teme o kablovima :)

 

Haj' sad jedna dobra receptura za DIY analogni IC od 1m:

Na Ebayu PTFE crevo ID 1mm, treba oko 14m za par RCA

4m Neotech UPOCC Solid core silver (hificollective npr)

4 komada RCA (jeftiniji Neutrik PSP, skuplji WBT0110 u BM ili KLEI Absolute Harmony hificollective)

Teflon traka

Ostar skalpel

10cm termobuzira

Lep Snake skin po izboru

 

Prvo isecete PTFE cevcicu na komade od 1m otprilike. Za svaki kanal ide po sedam komada. Sedam cevcica uvrnete i one se skoro same formiraju u nekakvu sestougaonu formaciju sa jednom cevcicom u sredini i sest okolo. Termobuzirom mozete blago fiksirati krajeve, umotati sve PTFE trakom i skinuti termobuzir. Zatim Neotech zicu izvadite iz plave izolacije i provucete kroz dve naspramne cevcice. Navucete snake skin i terminisete po zelji i meri. Imate vrhunski kabl za fragment cene slicnog. Na slici je ista konstrukcija kabla koji sam pravio koristeci drugu zicu, jer sam se jedino to setio da slikam. 

File_000.jpeg.jpg

 

 

super recept ....... uz po koju sugestiju - ili najjeftiniji Eichman (silver samo ako se ide na silver foil provodnik) ili obicni plastikaner sa pijace ( postoje dve vrste - jedno je bas krs , drugi je korektniji mehanicki )

sve ostalo od RCA konektora ima preveliku i masu i presek i ne ide u filozofiju interkonekta sa minimalnom dimenzijom

najveci proponent takvih interkonekta je late Allen Wright , njegov recept je bio folija ili zica sa dimenzijom ne vecom od 0.1mm

takvih kablova sam se ponapravljao sa 0.1 posrebrenim bakrom iz Belden mreznih (koax je napravljen od toga) , uvucenim u sacasto jezgro od prastarih antenskih koaxijalaca

i kad pogledas 40-ak E za 4 Eichmann (KLE) , ni to nije puno ako kontas da ih kupujes za ceo zivot ......... ono - nemas razloga da ih menjas

 

e sad , zakon je kad isto tako uradis XLR , sa Neutrik posrebrenim konektorima ......... pa se jos sretnu sa istim takvim na uredjajima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

najveci proponent takvih interkonekta je late Allen Wright , njegov recept je bio folija ili zica sa dimenzijom ne vecom od 0.1mm

takvih kablova sam se ponapravljao sa 0.1 posrebrenim bakrom iz Belden mreznih (koax je napravljen od toga) , uvucenim u sacasto jezgro od prastarih antenskih koaxijalaca

to znači da bi bio dovoljan jedan metar npr Neotech AG-GD 24 (https://www.hificollective.co.uk/wires/neotech-AG-GD-silver-gold-wire-teflon.html)

žice za 6 stereo interkonekata po Wrightovoj recepturi? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, chakija said:

Valjda napustiše nam forum... 

Tako je. Akcentovao sam samo zbog kategorickih stavova, cini mi se da su ih neki koji odose proveravali, a neki koji nisu i dalje sami sebi ponavljaju mantre iako vec nema onih koji bi trebali da ih cuju, pa ispada da ih i dalje ponavljaju zbog sebe, da ih ne bi ni u ludilu proverili. Baske sto se i etikete lepe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, shonne said:

po nekoj kombinaciji najbolji nacin po Alanu jeste 3 zice bare...

 

samo sto u tom slucaju stavis u sistem i zaboravis, ne nosis kod Sir-a na slusanje jer je previse fragile...

a ti to ima Wrightov Cook Book, a ne fališ se :) dajder linak na pp, i ne beri brigu za fragilnost, ne upražnjavam hifi turizam :)

23 minutes ago, ab-Co-axial said:

Tako je. Akcentovao sam samo zbog kategorickih stavova, cini mi se da su ih neki koji odose proveravali, a neki koji nisu i dalje sami sebi ponavljaju mantre iako vec nema onih koji bi trebali da ih cuju, pa ispada da ih i dalje ponavljaju zbog sebe, da ih ne bi ni u ludilu proverili. Baske sto se i etikete lepe.

etiketiranja je bilo sa obe (tri?) strane, a većina onih koji su "otišli" lurkuju na dnevnoj bazi i to po više puta - previše bučno se uspinje tim stepenicama koje svaki novi kabl navodno sagradi, toliko da sve ostalo bude u senci kablova, filtera itd.. kapiram "proizvođače" kablova, ma kapiram i posvećene korisnike, ali oni očigledno ne kapiraju (glede kablova) da je reč o krajnje trivijalnim stvarima, koje prosto ne zaslužuju toliki publicitet..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ovakvih kablova sa svim i svačim unutra, od bakra do kojekakvih egzotičnih legura (na slici je Aural Harmony Deep Space žica) i svi sviraju odlično. Sa KLEI RCA je najmanja kapacitivnost. KLEI ima najmanju masu kontakta koliko sam ja uspeo da nadjem. Ako je silver žica kontam KLEI Absolute Harmony koji može da se nađe za 99$ 4 komada. Na Aural Harmony sam stavio Mundorf/WBT 0110 silvergold zbog najslicnije metalurgije i leglo je kao pesnica u oko. Mana ovog konektora je što je jednostavno preskup. A Neutrik rca je po meni definitivno best bang for the buck. Sa njim može da se napravi stvarno sjajan kabl za malo para

0.1mm žica je super za slušanje, ali je ipak malo previše tanko ako će se kabl pomerati i nositi da se čuje ovde i tamo... Samo zbog mehaničkih svojstava i činjenice da je gotovo nemoguće ovu konstrukciju valjano pričvrstiti za konektor.

Bare wire koncept me oduševljava, ali je prosto neizvodljivo za upotrebu. Treba da probamo i ostale bare wire (strujne lol)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

to znači da bi bio dovoljan jedan metar npr Neotech AG-GD 24 (https://www.hificollective.co.uk/wires/neotech-AG-GD-silver-gold-wire-teflon.html)

žice za 6 stereo interkonekata po Wrightovoj recepturi? 

jes , samo ne znam kako skinuti izolaciju da bi dosao do njih ........

 

kod beldena je relativno lako resiti se vanjske izolacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daleko je vazniji precnik provodnika od 0.1mm nego da je cisto srebro

za mene licno bolje zvuci 0.1mm posrebreni bakar nego 0.5mm srebro

 

davno sam lomio glavu i usi oko toga , zakljucio da se u osnovnim i najbitnijim stvarima slazem sa Guruom Wright-om i bacio te dileme iza ledja

onda sam jos i odlucio da necu bacati pare pri pravljenju interkonekta nego koristiti ono sto mi je lako nabaviti  i to je to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Beli_Ninja said:

A da nam kazes koji je to Belden da se ne patimo :D

 

setim se valjda kad odem u radionicu danas .,....... imam neko parce ........ dobio od kolezi sos forum , al baba ne da vise ne cuje ...... nego se i ne seca (od koga)

 

:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...