Jump to content

4P1L DHT Preamp


jan

Preporučeni Komentari

Hvala druže Neskor, lepo bre sve to...

Mene me mnogo interesuje sad 2P29L, još od kad si ono objavio šemu. Posebno kad iščitah na Bartola sajtu da je dosta smirenija od svih DHT primera koje je obrađivao, mnogo manje mikrofonična, a ubija kako svira.

Mada mi ovaj ECC82 prelepo svira, mnogo mi je lepo sa njim u sistemu, a mogu da zamislim tek 6V6 na čije završavanje prelazim ovih dana, a mogu da zamislim tek neku DHT-icu... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Onda bolje da radi sa grecom 4 diode, u ovom slucaju ima cirkus od bruma, i 100 i 50Hz, poluperiode posle lampe su nekoliko desetina volti nize... strujni pikovi na svakih 50Hz razliciti...

Svakako bolje nego half wave - a i ima ispravljačica sa manjim padom napona.

U svakom slučaju bolje od half wave - kad se nema center tap trafo, a hoće se cev po svaku cenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih tako lako presudio. To je prividno bolje od polutalasnog, posto je borba sa dva paketa ripla. Ista porcija ripla je kao kod polutalasnog, plus 100Hz nizeg napona...plus razliciti strujni pikici..

Pametnije je korigovati "hocanja" :) , ili nabaviti korektne sprave.

Ili diodni grec, pa post regulator sa lampom..

Ili da se luduje sa egzoticnim stek diodama za visoki napon, koje imaju pad napona 40-60V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, grau said:

narode, nisam dzabe vec ko zna koliko pokusavao da vas animiram da krenete u ovom pravcu. posle DHT preampa nema povratka nazad na ECC cevi i slicno, to zna svako ko je cuo polukrsten primerak. 

 

Pa uzmi od neskora i rijesio :drinks:si se 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, grau said:

narode, nisam dzabe vec ko zna koliko pokusavao da vas animiram da krenete u ovom pravcu. posle DHT preampa nema povratka nazad na ECC cevi i slicno, to zna svako ko je cuo polukrsten primerak. 

Ja bih voleo da čujem i kršten i nekršten primerak, samo me malo brine ta izražena mikrofonija, to nikako ne bih želeo jer volim ponekad da odvrnem jače da se "oseti" zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Grau...de si nashao tu Taticevu  DHT 45icu...kolko sam se dopisivao s njim i po sajtu vidim da ne radi vise DHT...i kako svira u odnosu na Neskorov uradak od Radu-a ?

Takodje kad smo vec kod 10Y...ako bolje sviri a jedina razlika je cena cevi onda je skroz validno da se krene na nju ili 211, zar ne? osim ako koncepcija nije skroz druga i ako ne treba saso mange $$$ za napajanje i ostalo? Uputite me posto mi je ovo ziratorsko cudo uskocilo u uho ko buba u Star Treku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

narode mora sve da se proba i da se cuje da bi se stekao utisak, 45 preamp koji je bio kod mene mislim da ima najbolji midrange koji sam cuo u mojoj sobi. 4P1L u odnosu na njega zvuci suvlje (mada jednako izuzetno). 10Y preamp nisam slusao, imao sam taticeva izlazna pojacala ali to je nedovoljno za zakljucke. 45 preamp taticev je od decka koji ga koristi u biamp sistemu za pogon od 100hz navise tako da tako nema problem sa brumom na mreznoj frekvenciji ili tako nekako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali off... koliko je skuplje/komplikovanije uraditi Teflon PCB u odnosu na zelenu(....fr4 garolitnu)? Ovaj moj amp koji je kostao 6 soma nov ima teflon plocice i to je bila mk2 verzija istog tog ampa koji je imao obicne PCB a razlika u ceni je bila 1800$ veca za ovaj s teflonom... ne kazem nista niti komentarisem koliko su ludi da toliko naplate ali ta mk2 verzija vazi za najbolje pojacalo od njih (ML) ...pa kontam ako mogu da porucim/pravim DHT probao bi mozda sa teflonom ali ne znam koliko je komplikovano niti da li je teflon bolji sto se mikrofonije tice ili ne ?

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Komplikovan je fluoropolimerski lepak, za vodove, ili foliju na teflonu.

To je ultravisoka moda za audio, i potreba za rf, uhf i mw. Daleki overkil za audio dizajn, ali je plasirano na trziste, kao nasusna potreba hienda.

 

Meni je ovo interesantan pristup za pcb, a ocito ga nije sramota raditi :) 

http://www.audionote.co.uk/products/preamp/m9_phono_01.shtml

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...