Jump to content

4P1L DHT Preamp


jan

Preporučeni Komentari

@shavija ukusi su razliciti, kao i ocekivanja

treba probati pa videti da li tebi to pije vodu ili ne

@ninja ja sam ovaj preamp pravio pre dve godine bez ikakve namere za prodaju

dok sam ga ja napravio, promenio amp (kome aktivni preamp ne treba),  tako da ga sada ni ne koristim

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, trenutno teram NAT monoblokove SE1 sa 211 cevima

ja nisam imao problema sa mikrofonijom dok sam imao izlazne trafoe, medjutim cim sam presao na verziju sa izlaznim kondezatorom mikrofonija se pojavila

pozeljno bi bilo da se stave teflonska podnozja, kao i da se uradi masivnija ploca koja nosi cevi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, neskor said:

da, trenutno teram NAT monoblokove SE1 sa 211 cevima

ja nisam imao problema sa mikrofonijom dok sam imao izlazne trafoe, medjutim cim sam presao na verziju sa izlaznim kondezatorom mikrofonija se pojavila

pozeljno bi bilo da se stave teflonska podnozja, kao i da se uradi masivnija ploca koja nosi cevi

Znao sam. Ti si pravio.:buehehe: Mora malo da te zezam. Šta si pravio? Bartolinu verziju?

Deblja ploča, odvojeno gumom, oni fazoni sa dve matice a između guma...

http://shop.watercool.de/HEATKILLER-Tube-decoupling-kit-for-stand/en

Decoupling_Kit_m.jpg.031f2f0a1d27e5d321cd0446546cb237.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusao taj premp sa ruskom cevi. Nije los. Ali je jako mikrofonican. E sada zbog cega, da li zbog izvedbe koja je bila prosecna ili ispod proseka ili konkretnih primerka cevi ciji kvalitet kod ruskih proizvodjaca mnogo varira. Mislim da je i jedno i drugo. Zvuci solidno ali po mom mislenju ne nesto specijalno drugacije od cevnih preampa izvedenih sa drugim odgovarajucim cevima. Ipak za konkretniju odrednicu mislim da je potrebno uporedjivanje 1 na 1 bez pamcenja na koliko se svi toliko osljanjamo a netacno je...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zoki, ja ne znam sta si ti slusao i koju verziju

ono sto sam ja cuo je bilo bolje od svakog preampa koje sam imao priliku da cujem

kod Gordana smo radili test 1:1 sa raznim preampovima

ono sto me je pokrenulo da pravim DHT preamp je kada sam kod Gordana cuo Taticev DHT preamp sa 45 cevima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima mnogo DHT cevi koje odgovaraju za preamp. Zvuci neverovatno ali i 211 je jedna od njih. Ili 2A3 ima ih jos, Mozda najbolja za tu namenu je 10Y. Ne verujem da ta ruska zvuci bolje od 10Y kao preamp cev.

Najbolje su stare ruske iz serije YO manje snage. Kao i TFK stare DHT cevi. ALI su retke i neverovatno skupe. Zbog toga se i ide na zamene jeftinim i nabavljivim tipovima DHT cevi. Ali to jednostavno nije isto...

Slusao sam Taticev Preamp sa 45-icama vise puta i to jos pre 5-6 godina. Dobro je radio u svim verzijama sistema. I bez mikrofonije.

A to sa tim CCSovima koji se sada masovno stavljaju i gde je linija opterecanja skoro ravna u smislu da izgleda kao da je cev opterecena jako velikim opterecenjem - nema sanse da dobro zvuci. Bolje je namotati odgovarajucu prigusnicu za opterecenje cevi ako se ne zeli koristiti R u anodi. ALI je takva prigusnica komplikovana za izradu i zahteva odgovarajucu induktivnost i ostale parametre da bi opseg bio pun i ravan. Pa se onda primenjuju jeftina CSS resenja a pise se da je to isto li cak bolje. Ne verujem u to jednostavno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja isto mislim sa bi preamp sa 10Y bio jos bolji, a da ne spominjem 211, 2A3 ili 300B

ali pogledaj cenu 10Y u odnosu na 4P1L, kao i  Rp

mislim da je sam Bartola najvise eksperimentisao da DHT preampovima, mislim da takodje on ima i 10Y preamp

ja sam direktno poredio Lundahl LL1671 vs Bartola CCS i ovaj drugi je po meni detaljnije i bolje radio, mada ja vise volim da vidim trafo na izlazu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa kad niste nabavljali cevi pre 20-30 godina... Ko vam je kriv. Nesto danas razmisljam definitivno DHT preamp i amp naravno. Nadjoh 2 komada RE074 TFK pre WWII sa adlerom na bakelitu i sa 2 podnozja. :) A pre jedno 10godina radio sam jedan clanak za Costruire sa temom cevni dht preampi sa primerima 10Y i 307A. Od nabvljivih mislim da su ove 2 najbolje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A bre pa kanda je ovaj žirator "imitacija" induktiviteta. Kolko ja skontao.

Neskor, kada si pravio, koja stabililacija, neki shunt, ili redni stab., ili izravno CLC, šta kako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...