Jump to content

4P1L DHT Preamp


jan

Preporučeni Komentari

1 hour ago, neskor said:

ja pravio :P

Daj bre neki info ovde, šta se štekate ljudi aman?

Jel sa onim Rod Colemanovim regulatorom ili dru'kče? Jel i dalje svira, šta kako?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, neskor said:

ccs ti je na vrhu plocice, tamo kod izlaznih RCA konektora

Lepo.

A okle ove PCBs? Nisam nešto ispratio Bartola sajt, imaju u ponudi, ili...

Chokes 30H su filtarski za napajanje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da sam u temi koju je @skrstic gore naveo, napravio grešku i u jednom postu dao sam dva ista linka. Evo ispravke i drugog linka koji je trebao biti naveden:

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10581&PN=1&title=all-dht-amp

Jeste da tema sa tog link-a nije pretpojačalo sa 4П1Л lampama, ali u njoj ima veoma korisnih praktičnih saveta o izvedbi (pret)pojačala i radu sa 4П1Л.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po meni najbolji preamp koji sam cuo do sada

ja ga trenutno ne koristim jer mi nije potreban gain na sadasnjem pojacalu tako da moj amp teram sa TVC- Slagle pasivcem

generalno ta folozifija preamp sa DHT cevima zvuci jako realno, jedini problem svih tih DHT preampova, narocito bez izlaznog trafoa, je mikrofonija

moras da joj titras jajca dok je ne umiris

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel si ga, Neskore, probao sa nekim SS ampom? 

Ja se nekako zakacih za BAT Vk50 a razmisljam o AR ili nekom domacem gvozdju ;):o  ali mi deluje kao treca opcija za koju bih mogao da se odlucim... 

Jel gain podesiv? Vidim da je generalno visok gain. Amp mi je 130W a kutije 90db... sto se te mikrofonije tice...sta najvise utice na nju...od kucnih aparata ili dezurnih udarala...kasljanja, kijanja hodanja u klompama :) ? Ove kutije koje imam ce ,bog ce dati, iskasljavati do 20hz u maloj sobi LOL pa da vidim koliko uticu i te niske frekvencije...na tihom ili glasnom slusanju... ko sto vidite pojma blagog neam o mikrofoniji...

I aj ako moze koja rec o zvucnoj impresiji...u poredjenju sa prempima s drugim lampama...koja je pozicija srednjetonskog opsega...jel forward ili laid back...kakav je sto se detaljnosti i dinamike tice i najvaznije kakva je definicija i ekstenzija basa...jel se moze porediti sa SS prempima sto se tice basa?

hvala Vi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti znas da ja ss ampove ne koristim za ozbiljno slusanje :))

ovo je opcija bez izlaznog trafoa, ali mogu da se ubace izlazni Lundahl trafoi sa kojima se gain smanjuje sa 8 na 2 (u konfiguraciji Q iz Lundahl datasheeta)

naravno moguce su i druge konfiguracije sa kojima se dobija veci gain ali bi se i izlazna impedansa povecala

sto se tice zvuka ne bih nesto previse opisivao, posto nisam vican tome

meni je bilo dovoljno da cujem da je ovo nesto najbolje sto sam cuo do sada

anubis je bio prisutan tako da i on moze da ti potvrdi svoje zvucne impresije

na mikrofoniju direktno uticu vibracije bilo koje vrste, kao i nivo ulaznog signala

treba probati u sistemu i videti kako se ponasa

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo mi  se ti nesto druzis s anu(bi)s -om :D:D

Hvala na detaljnom odgovoru..

Jel potrebna neka velika modifikacija de se u tako tvoj preamp ubace ti trafoi ?

Tebi, ko sto znas , najvise verujem sto se tice zvuka jer si uvek imao sjajan zvuk koji je uvek bio po mom ukusu tako da cu mislim mozda ici na DHT varijantu... dosta mi je vise bacanja para na preampe koji nista ne postizu osim sto mi povecavaju broj uredjaja i farbaju zvuk...ne znam ni sam koliko sam ih probao do sada da bi zakljucio da mi je bolji zvuk direkt DAC na AMP... Znaci potpisujes da je s ovim preampom bolji zvuk nego gola :) veza ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...